جاذبه های گردشگری و توریستی و جا های دیدنی در ترکیه

مکان ها و جا های دیدنی و جاذبه های گردشگری و توریستی و دیدنی زیادی در کشور ترکیه وجود دارد، همه ساله شاهد استقبال خوبی از بازدیدکنندگان و توریست و گردشگران های خارجی است که به دنبال تجربه یک سفر فوق العاده و لذت بخش می‌باشند. جاذبه های توریستی و مهم گردشگری در ترکیه برای افرادی که دارای علایق متنوعی هستند می‌توانند انتخابی مناسب باشند و از آن جایی که ترکیه در طول تاریخ شاهد ظهور و سقوط بسیاری از امپراتوری ها با فرهنگ و مذاهب مختلفی بوده است، مملو از شگفتی های تاریخی و اعجاب انگیزی است که این کشور را به قطب توریستی مهمی در چند سال اخیر بدل می‌کند. همچنین ترکیه به دلیل قرار گرفتن در نقطه‌ی تلاقی شرق و غرب و به عنوان دروازه ای که تجارت و تبادل فرهنگ ها انجام می‌شود، به کشوری ثروتمند و متنوع تبدیل شده است.

معرفی جاذبه های گردشگر و توریستی در ترکیه چیست؟

در این مطلب همراه ما باشید تا با برترین مکان های ترکیه و جا های زیبا و گردشگری توریستی و دیدنی آن آشنا شوید و بتوانید به راحتی مکان مورد نظر خود را برای سفر انتخاب کنید.

با جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی ترکیه و توریستی بهتر بشناسید:

در ادامه شما را با جاذبه ها گردشگری در سفر به کشور ترکیه و جا های دیدنی آن آشنا خواهیم کرد که درصورتی که تصمیم به سفر توریستی به ترکیه را گرفتیم یک شناخت کلی لاز شهر های ترکیه را داشته باشید:

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

مکان تاریخی ایا صوفیه

ایا صوفیه، که از آن به عنوان یکی از زیباترین سازه‌های های جهان نام برده می‌شود و توریست های زیادی صرفا برای بازدید از این مکان تاریخی و زیبا به ترکیه سفر می‌کنند، نمادی از قدرت و شکوه امپراتوری روم شرقی و معماری فوق العاده بیزانسی است.

در بخش بیرونی آن، مناره های ظریفی وجود دارد که بعد از جنگ های عثمانی به آن اضافه شده اند و جلوه‌ای حیرت انگیر را به آن می‌دهد. در فضای داخلی آن، تالار مجللی وجود دارد که همراه با نقاشی های اعجاب انگیز بر روی دیواره ها و سقف آن بر زیبایی این مکان تاریخی افزوده است تا یادآور عظمت و قدرت قسطنطنیه ‌باشد.

بازدید از این مکان دیدنی برای هر توریستی که به ترکیه می‌رود، امری ضروری و حیاتی است.

جاذبه های گردشگری و توریستی در ترکیه

شهر دیدنی اِفِسوس

اِفِسوس یکی از بزرگترین شهرهای تاریخی در منطقه‌ی مدیترانه است که به دلیل وجود ویرانه های مرمری بر جای مانده از امپراتوری یونان که به خوبی شکوه و قدرت آن زمان را به تصویر می‌کشد، همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

اگر مایل به گشت و گذار هستید سفر به این مکان را به شما توصیه می‌کنیم. از آن جایی که بازدید از این مکان دیدنی حداقل یک روز طول خواهد کشید، بنابراین باید برنامه سفر خود را از قبل به خوبی تنظیم کرده باشید.

جاذبه های توریستی و گردشگری دیدنی در ترکیه

کاپادوکیه

دره های صخره ای کاپادوکیه، منظره‌ی نفس گیری را خلق کرده اند. صخره ها و تپه های سنگی مشهور در این منطقه، که از برخورد آب و باد با خاک طی بازه های زمانی مختلف به وجود آمده اند، به دلیل داشتن زیبایی خاص همه ساله توریست ها و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

هیچ اشکالی ندارد اگر علاقه‌ای به پیاده روی در این منطقه ندارید. می‌توانید از طریق بالون هایی که برای شما مهیا شده‌اند، زیبایی این مکان دیدنی را به چشم خود ببینید و از آن لذت ببرید. همچنین کلیساهای سنگی واقع شده در این ناحیه که از دوران بیزانس بر جای مانده اند، یکی از مکان های مقدس مسیحیان بوده و جزو مراکز پر اهمیت گردشگری و توریستی در این منطقه هستند.

آشنایی با مکان های توریستی و جا های گردشگری در ترکیه

کاخ توپ‌قاپی

کاخ توپ‌قاپی شما را به دنیای خارق العاده و شگفت انگیز تاریخی پادشاهان و سلاطین می‌برد. این کاخ در دورانی به وجود آمد که پادشاهان امپراتوری عثمانی در حال گسترش قلمرو خود در اروپا و آفریقا بودند.

فضای داخلی کاخ با کاشی کاری های بسیار زیبا، چشم نواز و درخشان تزئین شده است تا با بازدید از این کاخ باشکوه بتوانید تجربه‌ای فراموش نشدنی را از سفر به ترکیه داشته باشید. باغ های اطراف این جاذبه‌ی دیدنی که زمانی جزو دربار سلطنتی بوده اند، اکنون به محیطی آرامش بخش و سبز تبدیل شده اند که زیبایی خیابان های اطراف را دوچندان می‌کنند.

جاذبه گردشگری در ترکیه

پاموق قلعه

یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی و طبیعی ترکیه، آبگیرهای طبیعی پاموق قلعه (به ترکی Pamukkale، به معنی قلعه پنبه‌ای) است. خاک تراورتن و آهکی این منطقه و آبشارهای آب گرم زیبا، جلوه‌ای به خصوص به این مکان داده اند تا بهترین انتخاب برای خلق زیباترین عکس‌ها در زیر نور خورشید باشد.

همچنین خرابه های شهر تاریخی هیراپولیس که در بالای این منطقه وجود دارد میزبان گردشگران بسیاری است که به بازدید از این مکان می‌روند.

جاذبه های تفریحی و گردشگری ترکیه

صومعه سومولا

صومعه سومولا، واقع در ساحل دریای سیاه، دارای معماری خاص و خیره کننده‌ای می‌باشد. گردشگران بسیاری برای بازدید از این جاذبه‌ی دیدنی و گردشگری توریستی به ترکیه می‌روند. بازدید از این مکان مذهبی، که دارای نقاشی های دیواری خیره کننده و درخشانی است، برای کسانی که به منطقه شمال شرقی ترکیه سفر می‌کنند پیشنهاد می‌شود.

این صومعه در دوران بیزانس ایجاد شد و در سال 1923 میلادی بسته شد. می‌توان با بازدید از اتاق های صومعه، زندگی راهبانی را که زمانی در آن جا زندگی می‌کردند را تصور نمود.

جاذبه های گردشگری ترکیه

کوه نمرود

یکی از بهترین مکان های گشت و گذار و دیدنی در شرق ترکیه، کوه نمرود است که در اطراف آن بقایای شکسته مجسمه های عصر باستان به خوبی دیده می‌شود. این مکان عجیب یکی از زیباترین مکان های تاریخی و باستانی ترکیه به شمار می‌رود. سرهای سنگی غول پیکر خدایان فراموش شده که به افق خیره شده‌اند، منظره‌ای بی نظیر را به نمایش می‌گذارد.

این مکان دیدنی از بزرگ ترین و زیباترین سازه های تاریخی دوره هلنی است.

با شهر های دینی و مکان های گردشگری و توریستی در ترکیه آشنا شوید

شهر باستانی آنی

ساختمان های ویران شده شهر آنی در نزدیکی جاده ابریشم و دشت های مرزی بین ترکیه با ارمنستان واقع شده‌اند. این شهر در قدیم پایتخت ارمنستان بود و عصر طلایی این شهر باستانی در قرن چهاردهم به پایان رسید.

بناهای آجری قرمز رنگی که در این منطقه وجود دارد به دلیل متفاوت بودن با دیگر سازه ها، بر زیبایی این مکان تاثیر بسزایی داشته اند و یکی از فاکتورهای مهم و اصلی در بازدید توریست ها از این منطقه بوده است.

کلیسای رستاخیز یا کلیسای سنت گریگوری نیز به دلیل وجود قطعات سنگی بزرگ و نقاشی های رنگین، از مکان های برجسته این منطقه به شمار می‌رود.

دیدنی ترین مکان ها برای سفر توریستی و گردشگری به ترکیه

شهر آسپندوس

در جنوب آنتالیا، شهر تاریخی آسپندوس قرار دارد. آمفی تئاتری بزرگی که در این منطقه وجود دارد نمادی از دوران کلاسیک اروپا می‌باشد و یکی از عمده دلایلی است که گردشگران زیادی از این شهر باستانی بازدید می‌کنند.

بازدید از این مکان دیدنی می‌تواند یک روز کامل زمان ببرد و اگر بخواهید به مشاهده تمامی جزئیات در این منطقه بپردازید حتی ممکن است وقت بیشتری از شما را بگیرد.

جا های دیدنی ترکیه

سواحل مدیترانه‌ای

خط ساحلی دریای مدیترانه در ترکیه زیبایی به خصوص و بی نظیری دارد. این ساحل یکی از بهترین مکان های دیدنی برای خانواده هایی است که می‌خواهند در کنار یکدیگر اوقات خوش و لذت بخشی را رقم بزنند.

در این مکان می‌توانید از طریق قایق های بادی به گشت و گذار بپردازید و از فضای دلچسب و خارق العاده آن لذت ببرید. دامنه های سرسبز و جنگلی، سواحل شنی و جزایر کوچک و زیبا از جاذبه های دیدنی در این منطقه هستند.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

از دیگر جاذبه های دیدنی این منطقه می‌توان به کشتیBlue Cruise اشاره کرد. این کشتی غول پیکر یکی از کشتی های توریستی مشهور در این منطقه است که از شهر فتحیه تا ساحل جنوبی (نزدیک شهر الیمپوس) را می‌پیماید و روزانه توریست های زیادی را جا به جا می‌کند.

جاذبه های گردشگری دیدنی در ترکیه

پرگامون

ترکیه ویرانه های باستانی یونانی و رومی زیادی را در خود جای داده است، اما هیچکدام نمی‌توانند به زیبایی شهر پرگامون باشند. زمانی در این مکان یکی از مهمترین کتابخانه های جهان باستان واقع شده بود به طوری که اندیشمندان و فیلسوفان بسیاری این مکان را مرکز علم و دانش می‌شمردند.

شهر پرگامون مکانی فوق العاده برای سفر به اعماق عصر باستان است. اگر می خواهید تجربه‌ی یک حس واقعی در دوران باستان را داشته باشید، حتما از این مکان اعجاب انگیز دیدن کنید.

جاذبه های توریستی و دیدنی در ترکیه

اولودنیز

آب فیروزه ای دریای اژه و جنگل های سرسبز این منطقه، شهر اولودنیز را به یکی از بهترین مناطق تفریحی در ترکیه بدل کرده است. این مکان دیدنی در جنوب غربی ترکیه واقع شده است و یکی از مناسب ترین مناطق برای انجام ورزش پاراگلایدینگ می‌باشد.

شناخت کلی از مکان های توریستی و گردشگری در کشور ترکیه

 آنتالیا شهری تفریحی

از دیگر شهرهای مهم که از جاذبه های توریستی و گردشگری در ترکیه می‌توان به آنتالیا اشاره کرد. این شهر یکی از مهمترین مراکز توریستی در ترکیه می‌باشد که دارای جاذبه های دیدنی فراوانی بوده و در بازه های زمانی مختلف گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. آنتالیا برای هر کسی می‌تواند مکانی ایده آل و مناسب باشد و این یعنی برای تمامی سلیقه ها جذاب است.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

۱۵ امور (فعالیت) و بازدید برتر که در استانبول باید انجام داد

شهر قدیمی آنتالیا، واقع در مرکز شهر بوده و با کوچه هایی که از سنگ فرش پوشیده شده است، منظره زیبا را برای پیاده روی مهیا کند تا با قدم زدن در این کوچه ها، از محیط فوق العاده آن لذت ببرید. همچنین موزه آنتالیا با مجموعه‌ای حیرت انگیز از مجسمه های مرمر هلنیستی و رومی به عنوان یکی از بهترین موزه های کشور شناخته می‌شود.

سفر تفریجی و توریسی و دیدن از مکان های گردشگری ترکیه

سافران بولو

از شهر سافران بولو به عنوانی مکانی زیبا و دیدنی در ترکیه نام برده می‌شود که از عمارت های چوبی و چشم نوازی تشکیل شده است. در گذشته این عمارت ها، خانه های بازرگانان ثروتمند بوده و اکنون به هتل ها و رستوران های شیک و مدرن تبدیل شده اند.

این مکان جایی است که می‌توانید به راحتی در خیابان های آن قدم بزنید و حس بودن در جهانی قدیمی را تصور کنید. همچنین به دلیل وجود صنایع دستی سنتی شناخته شده،‌ گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. اگر از استانبول در حال گذر هستید حتما از شهر سافران بولو دیدن کنید. این شهر، مکانی خارق العاده ای برای تجربه زندگی در محیطی تاریخی است.

آشنایی و شناخت مکان های دیدنی . جاذبه های ترکیه

شهر پاتارا

شهر پاتارا در امتداد خط ساحلی مدیترانه قرار دارد و برای کسانی که می‌خواهند در مکانی ساکت و دور از جمعیت اوقات خود را بگذرانند می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. یکی از دلایل مشهور بودن شهر پاتارا ساحل ماسه ای آن است. ساحلی به طول 18 کیلومتر که در ترکیه و به همچنین در اروپا بی نظیر است. علاوه بر آن، ویرانه های وسیعی از شهر پاتارا باستان در این منطقه وجود دارد که شامل خیابان های سنگی مرمت شده، آمفی تئاتر 5000 نفره و مجسمه های عظیمی است که زیبایی دوران باستان را به تصویر می‌کشند. پاتارا از شهرهای کاس و فتحیه قابل دسترس می‌باشد.

بهترین شهر های گردشگری در ترکیه

قلعه بودروم

قلعه بدروم واقع در شهر بدروم در جنوب غربی ترکیه، در قرن 15 توسط صلیبیون به عنوان قلعه سنت پیتر ساخته شد. این قلعه یکی از بهترین آثار تاریخی در جهان است که قدمت آن به دوران قرون وسطی بر می‌گردد. این قلعه اکنون به عنوان یک موزه و با تمرکز بر روی باستان شناسی زیر آب، فعالیت می‌کند. قلعه بدروم در جنوب غربی ترکیه و در بندر بدروم واقع شده است، یعنی جایی که مملو از میلیون ها دلار صنایع دستی قایقرانی ترکیه می‌باشد.

با مکان های توریستی گردشگری ترکیه آشنا شوید

مسجد سلطان احمد

از دیگر مکان های دیدنی ترکیه می‌توان به مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی در استانبول اشاره کرد که دارای شش مناره و معماری اعجاب انگیزی می‌باشد. مسجد آبی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در استانبول می‌باشد. این بنا بین سال های 1609 تا 1616 ساخته شد. سقف داخلی مسجد با 20000 کاشی آبی رنگ همراه با الگوهای مختلف پوشیده شده که دلیل نامگذاری این مسجد نیز به همین دلیل بوده است.

بهترین جاذبه های گردشگری و توریستی در کشور ترکیه

شهر تجاری ازمیر

ازمیر شهر مرزی و آفتابی ترکیه می‌باشد که با داشتن جمعیتی بالغ بر 4 میلیون نفر، سومین شهر بزرگ ترکیه است. ازمیر در حاشیه غربی ترکیه واقع شده است و به دلیل وجود مزارع انجیر، زیتون و انگور دارای کشاورزی غنی و پر رونقی می‌باشد. شهر ازمیر با کوه های زیادی احاطه شده است و به دلیل داشتن محیطی طبیعی و ارگانیک، یکی از بهترین مکان ها برای زندگی می‌باشد. این شهر یکی از مکان های دیدنی و محبوب گردشگران طی سال های اخیر بوده است.

شهر های دیدنی جاذبه و مکان های جذاب توریستی گردشگری در ترکیه

آبشار تورتوم ترکیه

دریاچه و ابشار تورتوم در نزدیکی شهر ارزروم واقع شده اند. این آبشار یکی از دیدنی ترین آبشارهای ترکیه و همچنین بزرگترین آبشار این کشور می‌باشد. آبشار بودروم فقط از آب مازاد تغذیه می شود و از این رو در بیشتر ماه های سال تقریباً خشک است.

جاذبه های گردشگری و توریستی ترکیه

حال اگر مکان های زیبای بیشتری برای بازدید از جاذبه های گردشگری و جا های دیدنی و توریستی و بازدید از مکان های دیدنی در کشور ترکیه می‌شناسید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از تا