تجربه خرید ملک در ترکیه را با ما داشته باشید

سالهاست همه به دنبال راهی هستیم که برای بهتر شدن زندگی خود راه حلی بیابیم. من هم مثل همه ادم های این دنیا، دنبال پیشرفت و رسیدن به آرزوهای خودم بودم. راه های زیادی را دنبال کردیم ولی همه بی نتیجه، تا این که دوستم تجربه اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را به من پیشنهاد کرد.
اوایل این پیشنهاد رو کمی مسخره و باور نکردنی می شمردم. با خودم مدام تکرار می کردم مگه ممکنه؟ مگه میتونم؟ اصلا بدست آوردن اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه چقدر هزینه بالایی میخواد؟ اما همیشه سختی کار، اول راهه. منم دل و زدم به دریا و وارد این رویا شدم.
سرمایه ناچیزی که از سالها کار کردن بدست آورده بودم و داخل یک بانک قرض الحسنه ای سپرده کردم. شنیده بودم میشه دو برابر پولی که سپرده می کنیم رو وام بگیریم. به هر کسی می گفتم قصدم از وام گرفتن رسیدن به اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه است، میخندید و میگفت تو دیوونه ای پسر.
شاید حق داشتن، حتی باور این که بتونم به این هدف برسم برای خود من هم سخت بود. ولی رفتم. ریسک پذیر بودم و همین ریسک پذیر بودنم منو به اوج رسوند.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

تجربه و خاطرات خرید ملک در ترکیه و سختی راه

همیشه شنیده بودم شرایط خرید ملک در کشور های دیگه مخصوصا ترکیه کمی سخت است. اما من ادمی نبودم که برای رسیدن به هدفم کوتاه بیام. رفتم سراغ مشاورین سرمایه گذاری، تا در مورد شرایط اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه اطلاعاتی رو بدست بیارم.
فهمیدم اولین قدم برای اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه، مشخص کردن هدفم از این عمل است. روزها با خودم فکر کردم که اصلا چرا می خوام در ترکیه زندگی کنم؟ هدفم از رسیدن به این کشور چه بود؟ به خاطر آوردم سالها در رشته معماری و طراحی زمان گذاشتم و درس خوندم، اما در کشور خودم نتونستم شغل مناسبی بدست بیارم.
شاید یکی از هدف های من برای رسیدن به اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه شغلی مناسب بود. می دونستم ترکیه کشور تجاری و ثروتمندی است و همین مسئله می تونست پلی رو به موفقیت در زندگی من به شمار رود. پس با وجود مخالفت های شدید خانوادم تصمیم گرفتم برم.
البته بعد از این که مشاور گفت زمان خوبی رو برای خرید ملک در ترکیه انتخاب کردی، در تصمیم خودم جدی تر شدم و بیشتر به این فکر افتادم که سرمایه ام رو در این کشور به کار بگیرم. اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه برای من همچون یک تیر با دو نشان بود.
هم می توانستم محلی برای زندگی داشته باشم، هم اقامت کشور دیگری رو بدست میاوردم. بدون این که خلاف قانون عمل کرده باشم.

تجریه خرید ملک در ترکیه

تغییر مسیر زندگی ام با اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

تنها مدارکی که باید برای خرید ملک در کشور ترکیه اماده می کردم، تهیه یه نسخه کپی از پاسپورت، واریز مالیات، 4 قطعه عکس، تهیه یه برگ راندوو یا نوبت، بیمه، بیمه ملک مورد نظر برای خرید و نامه از اداره ثبت املاک بود.
مبلغی که برای اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه نیاز داشتم تهیه شده بود. بیشتر راه و رفته بودم. الان باید دنبال ملکی می گشتم که قصد خرید آن را در ترکیه داشتم. بالاخره قرار بود در این کشور زندگی کنم و باید انتخاب درستی در شهری مناسب انجام می داد.
اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه به تنهایی یک طرف و انتخاب خانه طرف دیگر. این مسئله بیش از چندین هفته زمان از من گرفت. تصمیم داشتم در یکی از شهرهای بزرگ ترکیه خانه بخرم. اما هزینه خرید خانه در شهرهایی مثل استانبول، ازمیر، آنکارا، آنتالیا و حتی بورسا نیز به شدت بالا بود.
با خودم گفتم هدف تو از اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه رسیدن به موقعیت شغلی مناسب خواهد بود. پس چه فرقی میکنه داخل شهرهای بزرگ خونه بخری یا در حاشیه های شهر های بزرگ؟ به همین دلیل در حاشیه شهر ازمیر ترکیه خونه ای با قیمتی مناسب پیدا کردم.
کمی خونه قدیمی بود. اما می تونست تا چند سال اول برای من سرپناه خوبی باشد. از کسانی که در کشور ترکیه زندگی می کردند، در مورد امنیت محل مورد نظرم پرس و جو کردم. برای این کار مجبور شدم دو ماهی را در ترکیه به سر ببرم. همه چیز داشت خوب پیش می رفت. گویی راه سعادت من در خارج شدن از کشورم بود.
اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه مخصوصا در شهر های بزرگی همچون ازمیر، استانبول، آنتالیا و … به راحتی قادر بود سرنوشت من را متحول کند. پس هرگز چنین فرصتی را از دست نمی دادم.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

تجربه زندگی در کشور دیدنی و زیبای ترکیه

زندگی در هر کشوری مسلما خوبی ها و بدی هایی دارد. اما من بالاخره موفق شدم خانه خودم را در حاشیه شهر ازمیر خریداری کنم. برای این که تمامی مراحل اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه به درستی پیش بره باید به ترکیه می رفتم و مراحل را تکمیل می کردم.
برای این که خرید ملک در ترکیه قطعی می شد، باید اقدام به ترجمه پاسپورت خود، دریافت کد مالیاتی، و افتتاح حساب در این کشور انجام می شد. در تمامی این مراحل یکی از مشاوران سرمایه گذاری خوب و عالی کنارم بود. دیگر مشکلات اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه به راحتی حل شده بود.
الان باید به اداره مهاجرت ترکیه میرفتم و درخواستم را به ثبت می رسوندم. گفتند با شما مصاحبه ای انجام خواهیم داد و پس از پذیرفتن شرایط اقامت در این کشور، شما یکی از شهروندان ترکیه به شمار خواهید رفت.
ابتدا کمی شرایط اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه برام سخت بود. گفته بودند نباید در یک سال بیشتر از 30 روز از ترکیه خارج بشم. ان هم تنها دو بار در سال و به مدت 15 روز. اما در کل با تمام شرایط کنار اومدم. الان بیش از چند سال است در این کشور و در خانه خودم ساکنم.
برای پیدا کردن شغل مناسبم کمی سختی تحمل کردم. ولی در نهایت موفق شدم. رویایی که در سر داشتم، به حقیقت بدل شد و من الان از تصمیم خرید ملک در ترکیه برای زندگی و اقامت به شدت راضی ام.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه