دریافت و اخذ شهروندی و گرفتن تابعیت در ترکیه

مشاوران آلپ شما را در امر دریافت و اخذ شهروندی ترکیه و گرفتن تابعیت آن راهنمایی خواهند کرد، مشاوران آلپ با توجه به تجربه چندین ساله در زمینه گرفتن و اخذ شهروندی ترکیه این فرایند را از سر می گیرد تا شما در کمترین زمان بتوانید شهروند کشور ترکیه شوید.

در سال های اخیر برخی از گردشگران خارجی جهت اخذ شهروندی در ترکیه به دلیل موقعیت اقتصادی مناسب، این کشور را انتخاب کرده اند و حتی نسبت به دریافت و اخذ شهروندی در ترکیه و سرمایه گذاری در بخش های ساخت و ساز این کشور اقدام کرده اند. هتل های ۵ ستاره و مجتمع های مسکونی و تجاری بسیار لوکسی در پی سرمایه گذاری گردشگران خارجی در شهرهای پر زرق و برق و محبوب ترکیه نظیر استانبول، آنتالیا و ازمیر احداث شده است که به جرات می توان گفت چند مورد از زیباترین و لوکس ترین هتل های دنیا، که تفاوت هتل ۴ ستاره با ۵ ستاره را به وضوح و روشنی برای گردشگران از همه نقاط جهان ثابت می کنند در استانبول واقع هستند.

بسیاری از اتباع خارجی از طریق خرید خانه یا ملک در ترکیه یا اجاره ی ملک در این کشور موفق به گرفتن شهروندی در ترکیه شده اند و اکنون در ترکیه زندگی می کنند. ترکیه سالهاست که به یکی از مقاصد تجاری و گردشگری مورد علاقه ی ایرانیان نیز تبدیل شده است و همه ساله تعداد بسیار زیادی از مردم کشورمان جهت گردش و گذران تعطیلات خود و یا برای کار و سرمایه گذاری به شهرهای بی نظیر و زیبای ترکیه سفر می کنند و به شهروند شدن و گرفتن تابعیت در این کشور دست می زنند.

شهروندی ترکیه

مدارک مورد نیاز برای اخذ شهروندی و گرفتن تابعیت در ترکیه

بسیاری از افراد، خرید ملک در ترکیه با هزینه مناسب را به خرید موارد مشابه در ایران با قیمتی بسیار بسیار بالاتر ترجیح می دهند، و حتی از این طریق به انواع اقامت در ترکیه و اخذ و دریافت شهروندی در ترکیه اقدام کرده و برای زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. نه تنها ایرانیان بلکه مردم کشورهای دیگر حتی کشورهای اروپایی نیز در چند سال اخیر به دلیل نجومی بودن نحوه ی قیمت گذاری املاک در اروپا، به فکر گرفتن و تابعیت در ترکیه افتاده اند.

افراد خارجی که قصد دارند اقامت خود را در کشور ترکیه فراتر از حد مقرر در ویزای خود تمدید کنند یا نیاز به معافیت ویزا دارند یا قصد دارند بیش از نود روز بمانند، باید مجوز اقامت بگیرند.

دریافت مجوز شهروندی در ترکیه حداکثر تا دو ساله صادر می شود، قابل تمدید است به شرط آنکه هنوز مشاغل را اداره می کنید یا مالک ملک هستید.

اخذ شهروندی ترکیه

شرایط و مراحل گرفتن و اخذ شهروندی در کشور ترکیه

پس از 8 سال اقامت قانونی، ممکن است درخواست اقامت طولانی مدت بدهید که به شما امکان می دهد به صورت نامحدود در این کشور زندگی کنید. برای واجد شرایط بودن ، شما باید در 3 سال گذشته قبل از درخواست، از مؤسسات دولتی کمک های اجتماعی دریافت نکرده باشید، از منابع مالی کافی و پایدار برخوردار باشید و سوابق کیفری پاک داشته باشید.

به جای مجوز اقامت طولانی مدت ، پس از گذشت تنها 5 سال از اقامت قانونی با قطع وقفه کمتر از شش ماه ، می توانید درخواست تابعیت کنید. شما باید روابط خود را با کشور ترکیه ثابت کنید، به هیچ وجه محکوم نشده اید، به هیچ بیماری جدی مبتلا نیستید و درآمد کافی برای حمایت از خود و وابستگانتان را دارید. علاوه بر این برای اثبات توانایی صحبت کردن به زبان ترکی باید در مصاحبه شرکت کنید و با گرفتن تابعیت یا اخذ شهروندی در ترکیه را داشته باشید.

در اینجا یک سری مراحل و شرایط اخذ تابعیت را مشاهده میکنیم که عبارتند از:

 1. اظهارنامه در مورد منابع مالی کافی و پایدار برای مدت زمان اقامت و یا اخذ شهروندی در ترکیه
 2. سند رسمی در مورد مالکیت متقاضی در محل اقامت (در صورت وجود)
 3. دعوت نامه یا اسنادی از چنین نوشته شده توسط شخص یا شرکتهایی که باید با آنها تماس گرفته شوند (در صورت وجود)
 4. بیمه درمانی معتبر توسط سندی که تسهیل کننده خدمات درمانی در ترکیه در محدوده توافق نامه های دو جانبه تأمین اجتماعی است، یا تهیه سندی که توسط موسسه تأمین اجتماعی صادر شده یا سندی در رابطه با درخواست ارائه شده به مؤسسه تأمین اجتماعی که تحت پوشش کلی قرار خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز شهروندی در ترکیه

 1. اصل و فتوکپی گذرنامه
 2. اثبات درآمد
 3. چهار عکس با اندازه گذرنامه
 4. شواهد خرید ملک (در صورت وجود)
 5. نامه دعوت نامه شرکت (در صورت وجود)
 6. شواهد بیمه درمانی
 7. نسخه اصلی یا گواهی گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 8. نسخه اصلی یا گواهی شناسنامه (در صورت وجود)
 9. تابعیت دوگانه

دریافت تابعیت و شهروندی در ترکیه توسط یک قرارداد اجاره بسیار آسان است. با وجود روند سریع و کارآمد، یک نکته مهم وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. مجوز اقامت توافق نامه اجاره به شما حق اخذ تابعیت ترکیه را پس از 5 سال نمی دهد. افراد خارجی ممکن است اجازه اخذ شهروندی در ترکیه مربوط به قانون شماره 6458 ، بیگانگان و قانون حمایت بین المللی را دریافت کنند. “اگر یک خارجی در ترکیه دارایی داشته باشد، اجازه اقامت دریافت می کند که در صورت حفظ مالکیت، این مجوز هر ساله تمدید می شود.”

گرفتن تابعیت ترکیه

چرا بایستی املاک را برای دریافت تابعیت یا اخذ شهروندی در ترکیه خریداری کنیم؟

 1. عنوان دارایی کلید اساسی تجدید مجوز اخذ شهروندی در ترکیه است.
 2. اگر یکی از اولیای خانواده (زن یا شوهر) صاحب یک ملک باشد ، یکی از آنها مجوز اقامت املاک و مستغلات را دریافت می کند ، سایر اعضای خانواده به غیر از فرزندان بالای 18 سال به صورت خودکار از همان حقوق بهره مند خواهند شد.
 3. اجازه اقامت توافق نامه اجاره ای یک مجوز اقامت توریستی است و هیچ حقوقی ندارد. درخواست تجدید شما ممکن است در آینده بدون دلیل رد شود.
 4. اخذ شهروندی در ترکیه با داشتن املاک و مستغلات به شما این امکان را می دهد که بعد از 5 سال برای تابعیت درخواست کنید، اجازه اقامت توافق نامه اجاره نامه نمی دهد.

مراحل درخواست اجازه اخذ شهروندی و گرفتن تابعیت در ترکیه برای هرکسی که می خواهد بیش از 90 روز در هر زمان بصورت همزمان بماند، مربوط می شود. این شامل دانش آموزان، کارمندان، بیگانگان متاهل با اتباع ترکیه می شود که هنوز تابعیت لازم را کسب نکرده اند. افرادی که می خواهند کمتر از این مدت بمانند (به استثنای کشورهایی که موافقت نامه ویزا دارند) می توانند از دریافت ویزا کارت یا مستر کارت در ترکیه استفاده کنند اما در طی یک دوره 180 روزه نمی توانند بیش از 90 روز در ترکیه بمانند.

حضور فرد جهت تمدید شهروندی در ترکیه الزامی می باشد و فرایند تمدید اقامت کاملا مشابه درخواست اقامت برای اولین بار است. این در حالی است که پیش از این، فرایند تمدید اقامت از طریق پستی انجام می‌شد.

در مجموع حساسیت ها نسبت به تابعیت ترکیه کمتر شده است و جهت اخذ اقامت توریستی نیز در حال حاضر سختگیری های چندانی صورت نمی گیرد اما مشخص نیست که این شرایط در آینده به چه صورت ادامه خواهد یافت.

اخذ تابعیت و گرفتن و دریافت شهروندی ترکیه

” کلام آخر “

راه سریع و تضمینی برای اخذ شهروندی و دریافت تابعیت در ترکیه از طریق اجاره خانه یا در واقع همان اقامت توریستی است. این روش به دلیل کم هزینه بودن و زمان کوتاه جهت اخذ شهروندی در ترکیه به روشی محبوب برای اقامت اتباع خارجی در این کشور تبدیل شده است.

تماس با ما

جهت دریافت مشاوره حرفه ای میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

 • تهران، بزرگراه جلال آل احمد، نرسیده به اشرفی اصفهانی، شرکت مشاورین سرمایه گذاری آلپ
 • شماره همراه: ۰۹۱۲۹۶۲۸۲۰۱ - (WhatsApp) ۰۰۹۰۵۳۶۹۷۸۰۹۶۳
 • [email protected]

نرخ ارز

درخواست مشاوره

املاک گروه سرمایه گذاری آلپ

پروژه دنیز استانبول (Denız ıstanbul)

 • شروع قیمت از 460,000لیر
 • 5,128لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 1200 مترمربع
 • ویلایی

پروژه حیاط دایرلر (HAYAT DAIRELER)

 • شروع از 672,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 364 مترمربع
 • آپارتمان

پروژه لیونیا استانبول

 • شروع از 260,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 170 مترمربع
 • آپارتمان

مقایسه آگهی ها

مقایسه