درباره کشور ترکیه

کشور ترکیه یکی از جذاب ترین و عجیب و غریب ترین مقصد کره زمین برای سفر است که از لحاظ تاریخی بسیار شگفت انگيز برای علاقمندان به كاوش درتاريخ و باستان است. کشور ترکیه مملو از بناهای باستانی، شهرهای زیرزمینی ، کاخ ها و ویرانه هاست و از لحاظ چشم انداز طبيعت بی نظيرش، تنوع غذاهايش و فرهنگ های گوناگونش برای هر مسافری، كشوری رويایی هست.

در کل تاریخ بشریت، معدود کشورهایی می توانند برای تنوع آشکاردر فرهنگ، تاریخ و چشم انداز طبيعت با ترکیه رقیب شوند. تركيه هم با فاتحان مختلف خود و هم با موقعيت جغرافيايی كه دو قاره را که به هم متصل می كند تحت تأثیر قرار گرفته است. فرهنگهای یونانی، فارسی، بیزانس، رومی و عثمانی به زیبایی در سرتاسر اين کشور پر زرق و برق به چشم می خورد و محل زندگی برخی از اديان مانند مسیحیان و مسلمانان جهان است. ترکیه جايگاه فرهنگ پر جنب و جوش، غذاهای خوشمزه و مردمان صمیمی است.

درباره کشور ترکیه

با تاریخ كشور تركيه آشنا شوید

تاریخچه‌ کشور ترکیه بیش از 4000 سال قدمت دارد كه آن را به یکی از طولانی ترین تمدنهای بازمانده در جهان تبدیل کرده است. با این حال، ترکیه مدرن پس از سقوط امپراتوری عثمانی پس از جنگ جهانی اول آغاز شد. عثمانی ها در قرن پانزدهم کنترل شبه جزیره آناتولی را به دست گرفتند و اقتدار آنها بر این منطقه تا زمان فروپاشی امپراطوری در قرن 19 و 20 ادامه یافت. مكان های رومی باز مانده از آن دوران مانند تئاتر آسپندوس (آسپندوس ، سریک ، استان آنتالیا) و بناهای عثمانی مانند مسجد آبی (استانبول) هنوز هم برخی از شلوغ ترین جاذبه های دیدنی ترکیه هستند.

ترکیه و فرهنگ این کشور را بیشتر بشناسید

تنوع فرهنگی مدرن در ترکیه به همان اندازه نقاط دیدنی باستانی که چشم انداز این کشور را نشان می دهد جذاب است. با توجه به تجربه مشاورین سرمایه گذاری آلپ، بسیاری از تأثیرات خارجی به اين كشور، ترکیبی پویا از شرق و غرب ایجاد شده است که نشان دهنده موقعیت بی نظیر ترکیه می باشد. دوران روم ، کنترل تدريجی عثمانی و مهاجرين مداوم قرن بیستم از بالکان، یونان و سایر مقاصد اروپایی، همگی به شکل گیری ترکیه مدرن کمک کرده اند.

اکثر مردم محلی در کشور ترکیه مسلمان هستند، اما تغییرات و میزان اسلام در سراسر منطقه متفاوت ديده می شود. مردم اين كشور از نزدیک ورزش را دنبال می کنند و این کشور یک لیگ حرفه ای بسیار رقابتی فوتبال را داراست.

طبق سنت ترکيه، تمام وقایع مهم زندگی با خوردن شیرینی آغاز می شود. نوزاد در بدو تولد با حلوا استقبال می شود و مجددا برای تشییع جنازه نیز حلوا پخته می شود. ضرب المثل در مورد اين فرهنگ بين مردم اين كشور نقل می شود كه می گويند شيرينی بخوريم تا شيرين ( با ملايمت ) سخن بگويم.

 

آشنایی و شناخت فرهنگ غذایی کشور تركيه

ترکیبی از سه امپراطوری، هشت کشور هم مرز، چهار دریای همسایه و قومیت های بیشماری باعث ايجاد  غذاهای بيشماری در كشور تركيه شده است. از تأثیرات لذیذ غذاهای غربی و طعم های تند از جنوب شرقی آسیا را همه به اين تنوع غذايی اضافه کنید و شايد برخی از بهترین غذاها را فقط می توانيد در اين كشور جستجو و بخوريد. برخی ها می گويند تنوع غذاها از سه كشور چين، فرانسه و تركيه الهام گرفته شده است. اين كشور بهشت افراد عاشق غذاهای گوشتی است از دونر گرفته تا كباب های تابه ای.

صبحانه های معروف ترکيه (کهوالتی) بهترین وعده غذایی روزانه را تشكيل می دهد كه از نان تازه کوره به همراه عسل و خامه ترکیبی ترکی ( کایماک)، مرباهای مانند مارمالاد گل رز و انجیر، پنیر شیر گوسفند، گوجه فرنگی و خیار خرد شده در روغن زیتون، تخم مرغهای خرد شده با آب پیاز، فلفل سبز، زيتون  و چای با استكان های كمر باريک كه برای عاشقان غذا شور انگيز است.

شناخت از کشور ترکیه

استانبول یک شهر افسانه ای در کشور تركيه

ناپلئون زمانی در مورد کشور تركيه گفت: “اگر زمین یك كشور واحد باشد، استانبول پایتخت آن خواهد بود.” شهر استانبول، شهری افسانه ای است. اگر دیوارهای شهر بتوانند صحبت کنند، صدها افسانه را بازگو خواهند كرد که شامل خدایان اساطیری، پیشگویی های انجام شده و داستان های عشق گمشده و خیانت است و حالا اين شهر یک شهر مدرن غربی را بهمراه یک شهر سنتی شرقی به روايت می كشد.

لازم به ذکر هست که شهر استانبول پرجمعیت ترین شهر در ترکیه و مرکز فرهنگی و مالی اين كشور است كه در گذشته و حال یک مرکز جهانی مهم بوده است. این شهر از یک سو آسیا را و از سوی دیگر اروپا را در آغوش می گیرد. با توجه به موقعيت اين شهر، تحت تاثير فرهنگ های زيادی قرار گرفته است. شايد برداشتهای اول از شهر استانبول مطابق با تصویر پیش بینی شده از مساجد و مناره ها باشد اما در زير پوست اين شهر، شهری متفاوت نهفته است كه نه تنها یک شهری ثروتمند، با فرهنگ و با بازارهای بی نظیر است بلكه زندگی شبانه اش نيز به همان اندازه بازار هايش، پر جنب و جوش است. کلوپ رینا، یکی از محبوب ترین نقاط شب در جهان، در اين شهر مستقر است.

 

از تاریخ شهر استانبول تركيه بدانید؟

سرنوشت تركيه و  بخصوص استانبول با موقعیت حیاتی استراتژیک و زیبایی طبیعی دلربا آن مهر و موم شده است. اين شهر بیش از 1500 سال پایتخت سه امپراتوری بوده است: روم، بیزانس و امپراتوری عثمانی. بنابراین بناهای باشکوه زیبایی را می توان در اين شهر یافت و اين شهر  قرن ها کلانشهر بوده فرهنگ ها، ملل و ادیان متنوعی در آن به هم آمیختند و حالا نيز  به همان شيوه ادامه می دهد. مهمترین آثار ساختمانی استانبول در دوره بیزانس آغاز شد و سپس این شهر در ایام امپراتوری عثمانی بیشتر تزئین شد. به دستور امپراتور روم کنستانتین کبیر مستعمره یونان باستان بیزانس شهر قسطنطنیه نزدیک به هزار سال در سلطه ی امپراتوری روم بود.

سرانجام در سال 1453 ميلادی توسط سلطان عثمانی Mehmed دوم فتح شد، رویدادی که گاه برای نشان دادن پایان قرون وسطا به کار می رفت. در اواسط 1500 ميلادی، استانبول با جمعیت تقریبا نیم میلیون نفر، یک مرکز مهم فرهنگی، سیاسی و تجاری بود و تا حکومت عثمانی ادامه داشت تا اینکه در جنگ جهانی اول حکومت عثمانی شکست خورد و استانبول توسط نیروهای متفقین اشغال شد. جمهوری ترکیه در سال 1923 ميلادی پس از جنگ استقلال، متولد شد، کمال آتاتورک پایتخت خود را به شهر آنکارا منتقل کرد. اما با این حال همچنان خیلی از متخصصین و کارشناسان، همچون تیم مشاورین سرمایه گذاری آلپ بر این موضوع که استانبول به طور چشمگیری رشد یافته است، معتقد هستند.

ترکیه کجاست

هویت چند مذهبی حیرت انگیز در تركيه

تركيه در زمان سلطان مفتح فاتح، وی پس از فتح این شهر در سال 1453ميلادی، استانبول را پایتخت امپراتوری عثمانی اعلام کرد. در طول 450 سال این شهر با بناهای عالی عثمانی آراسته شد. پس از فتح در زمان سلطنت سلطان بایزید دوم، آثار بنایی با بهترین آثار ساخته شده توسط میمار سینان، معمار ارشد سلطنتی در زمان سلطنت اين سلطان به چشم می خورد. عثمانی ها نسبت به همه مذاهب مدارا می كردند و بسیاری از مکانهای عبادت را به جوامع مسیحی و یهودی اختصاص می دادند تا این قومها بتوانند دین خود را بدون آزار انجام دهند.

هاگیا سوفیا (ایاصوفیا) از دیدنی ترین ساختمان های مذهبی اين شهر است كه به عنوان هشتمین شگفتی جهان از آن یاد می شود و قدمت  آن بیش از 1500 سال است و یکی از نمادهای عالی در کشور ترکیه است. کنیسه های نو شالوم، اهریدا و آرکنازی سه مکان مقدس برای یهودیت هستند. مسجد سلطان احمد که به عنوان مسجد آبی نیز شناخته می شود، بین سالهای 1609 تا 1616 ساخته شده است.

مناطق تاریخی تركيه در ميراث جهانی

مناطق تاریخی استانبول که در سال 1985ميلادی در فهرست میراث جهانی گنجانده شده است، چهار منطقه اصلی را شامل می شود: پارک باستان شناسی ، مسجد سلیمانیه و منطقه حفاظت شده از آن ، مسجد زایرک و منطقه حفاظت شده اختصاصی آن و دیوارهای شهر استانبول است كه در گزارش ارزشیابی شورای بین المللی آثار و مكانها، بیان شده است كه نمی توان فهرست میراث جهانی را بدون استانبول، كه بیش از 2000 سال با وقایع مهم سیاسی، مذهبی و هنری در جهان همراه است، تصور كرد.

شناخت جامع از ترکیه

بررسی بازارهای قديمی ترکیه

کشور تركيه برای علاقمندان به خريد و بازار مكان عالی است كه دارای بازار های قديمی و بازار های فوق مدرن در آن است. بازار  Kapalıçarşı استانبول یا Grand Bazaar ، بزرگترین بازار در فضای باز جهان با 64 خیابان، 4000 مغازه و 25000 کارگر می باشد. یکی از قدیمی ترین ها بازار های جهان می باشد، که در قرن پانزدهم به دستور سلطان عثمان محمد ساخته شده است.

جذابيت استانبول تركيه برای هاليود

کشور تركيه با كوه ها، درياهای احاطه شده اش و كشوری بدون كوير، زوايه ديد های بيشماری براي عكاسی و فيلم سازی داراست . براي همين است فيلم ساز های هاليودی از استانبول به دليل چشم انداز شهری اش، در فيلم سازی استفاده نموده اند و اين شهر در صفحه های نمایش نقره ای در سراسر جهان نيز مي درخشد. فيلم هاي Taken 2 ،The Water Diviner ، کلاسیک 007 ، و Inferno در شهر استانبول ترکیه ساخته شده اند كه ویژگی های ظریف استانبول را به نمايش می گذارند.

 

” کلام آخر “

بی نظیرترین شبهای جهان در کشور ترکیه هست

تركيه كشوريست كه زندگی در شبانه روز همیشه جاری است. از جمله اين شهرها، شهر استانبول هست. همیشه كلوب ها، کافه ها، بارها و دیسکوها تا صبح باز هستند از موسیقی جهانی گرفته تا R&B و هیپ هاپ، موسیقی زنده، هر نوع موسيقی برای هرسلیقه ای در آن جای گرفته است و هم چنين رستوران های بی شماری وجود دارند که علاوه بر غذاهای ترکی با تنوع بسيار زياد، غذاهای بين المللی از جمله غذاهای ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی، چینی و لبنانی در همجای کشور ترکیه نيز ارائه می شود.

تماس با ما

جهت دریافت مشاوره حرفه ای میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

 • تهران، بزرگراه جلال آل احمد، نرسیده به اشرفی اصفهانی، شرکت مشاورین سرمایه گذاری آلپ
 • شماره همراه: ۰۹۱۲۹۶۲۸۲۰۱ - (WhatsApp) ۰۰۹۰۵۳۶۹۷۸۰۹۶۳
 • [email protected]

نرخ ارز

درخواست مشاوره

املاک گروه سرمایه گذاری آلپ

پروژه دنیز استانبول (Denız ıstanbul)

 • شروع قیمت از 460,000لیر
 • 5,128لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 1200 مترمربع
 • ویلایی

پروژه حیاط دایرلر (HAYAT DAIRELER)

 • شروع از 672,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 364 مترمربع
 • آپارتمان

پروژه لیونیا استانبول

 • شروع از 260,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 170 مترمربع
 • آپارتمان

مقایسه آگهی ها

مقایسه