شرایط خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران چگونه است

شریط خرید ملک در استانبول

ترکیه از دیرباز همواره به دلیل مهاجرت، گردشگری و سرمایه‌ گذاری مورد توجه سرمایه‌گذاران ایرانی قرار گرفته‌ است. شهر استانبول یکی از شهرهای ترکیه می‌باشد که از لحاظ گردشگری و سرمایه‌گذاری دارای پتانسیل بسیار بالایی است. اگر شما قصد خرید ملک در شهر استانبول را دارید باید توجه کنید حدود 6 درصد از ارزش ملک مورد نظر، صرف اموری چون وکیل، مالیات، مترجم، اسناد رسمی و بیمه خواهد شد. و امروزه با افزایش میزان مهاجران از کشور عزیزمان اصلی‌‌ترین سوال این است که خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران چه قوانین و مقرراتی را دارد؟

شرایط خرید خانه در استانبول با پول ایران

خرید خانه در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه چه ویژگی‌هایی دارد؟

میزان افزایش و رشد قیمت خانه در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه و ایران بسیار بالاتر است. به علت وسعت آن به عنوان مرکز اقتصادی، توریستی، سیاسی ترکیه رونق بسیار خوبی در خرید و فروش خانه دارد. به همین علت تنوع زیادی جهت انتخاب خانه خود خواهید داشت. از دیگر علت‌ها میتوان به سرعت بالا فرآیند خرید خانه در این شهر اشاره کرد. شما جهت بازدید و بررسی خانه مورد نظر خود هزینه بالایی پرداخت نخواهید کرد و همچنین نیاز به اخذ ویزا هم ندارید. میزان مبلغ پرداختی جهت اجاره بسیار بیشتر از ایران است پس اگر خانه خود را اجاره دهید درآمد بالایی کسب خواهید کرد.

چرا ایرانیان به خرید ملک در شهر استانبول علاقه دارند؟

شهر استانبول یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه از لحاظ مساحت است و مرکز تفریحی، گردشی و سرمایه گذاری این کشور محسوب می‌شود. و به‌علت امکانات تفریحی و رفاهی بسیار همواره اولین اولویت مهاجران به کشور ترکیه بوده است. یکی از عواملی که سبب خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران شده است، مناسب بودن قیمت خانه در این کشور نسبت به ایران می‌باشد.

چگونگی خرید ملک در استانبول ترکیه با پول ایران

چرا اطلاع از شرایط خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران ضروری است؟

طبیعتا هزینه خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران همانند کشور خودمان نسبت به امکانات رفاهی و محله متفاوت است. اکثر مهاجران ایرانی علاقمند به خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول هستند. اطلاع یافتن از قیمت خانه در ترکیه به پول ایران جهت برآورد میزان سرمایه ضروری و لازم می‌باشد. یکی از متداول ترین روش‌های مهاجرتی به کشور ترکیه سرمایه‌ گذاری در خرید خانه است. عامل اصلی این کار راحت بودن این شیوه و امکان دریافت اقامتخربداران دائم به علت خرید خانه در ترکیه است.

حداقل بودجه لازم جهت خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران چقدر است؟

برای تعیین سرمایه لازم جهت خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید. از جمله مولفه‌های موثر بر روی قیمت خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • منطقه
  • نوع خانه
  • متراژ خانه
  • سن خانه
  • امکانات رفاهی خانه
  • دسترسی

به عنوان مثال قیمت خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران، برای خانه‌ای با شرایط 35 متر و بدون اتاق خواب و در محله لوکس استانبول تقریبا در حدود 400 میلیون تومان است. و همین‌طور قیمت یک واحد آپارتمان تک خواب در این محدوده از 550 میلیون تومان شروع می‌شود. قیمت یک واحد آپارتمان در استانبول از 550 میلیون شروع می‌شود. و یک ویلای لوکس دوبلکس در این شهر حدود دو میلیارد و سیصد میلیون تومان قیمت دارد.

روند خرید خانه در استانبول چگونه است؟

جهت خرید خانه در استانبول با استفاده از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال باید روند از پیش تعیین شده‌ای را طی کرد و در این مورد با فروشنده به توافق رسید. که در ادامه این شرایط را بررسی خواهیم کرد.

برای خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران باید ابتدا خانه مورد نظر را انتخاب کنید. جهت انجام این کار می‌توانید از املاک و یا سایت‌های فروش خانه مشاوره بگیرید. اگر دارای خانه‌ای با شرایط مورد نظر شما بودند میتوانید از آن واحدها بازدید کنید. توجه داشته باشید زمانی که می‌خواهید خانه‌ای را خریداری کنید باید آن را از تمام جهات مورد ارزیابی قرار دهید. از جمله بررسی پرداخت‌های مالیاتی و یا عدم وجود منع قانونی برای خریدار را باید انجام دهید. بعد از اینکه کارشناس دولتی خانه مورد نظر را قیمت گذاری کرد با فروشنده مذاکره می‌کنید و در مورد قیمت به توافق می‌رسید. بعد از انجام توافق روی قیمت، حدود 10 درصد از ارزش خانه را باید برای ودیعه به فروشنده پرداخت نمایید. اگر از خرید خانه منصرف شدید ودیعه بازپرداخت نخواهد شد. بعد از اینکه مبلغ ودیعه را پرداخت کردید روند انتقال قانونی آغاز می‌شود و باید بقیه مبلغ را به فروشنده پرداخت کنید. بعد از اینکه سند از فروشنده به خریدار انتقال پیدا کرد به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه می‌کنید و درخواست دریافت اقامت موقت برای این کشور را می‌دهید.

وجود وکیل رسمی در مراحل تعیین قیمت و خرید خانه در ترکیه به پول ایران چقدر موثر است؟

یکی از اصلی‌ترین شرط خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران قیمت گذاری خانه توسط کارشناس دولتی است. وکیل‌های مهاجرتی بر تمام شرایط خرید و فروش خانه در استانبول و ترکیه آگاه هستند و آشنایی به زبان ترکیه‌ای هم دارند. پس میتوانند شما را در تمام روند خرید خانه از مرحله بازدید تا انتقال سند راهنمایی کنند.

شیوه خرید خانه در استانبول با پول ایران

قوانین کار در شهر استانبول برای خریداران خانه در این شهر به چه شکل است؟

شرایط شغلی بهتری در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه وجود دارد. در شهر استانبول تعداد بسیار زیادی از شرکت‌های بین المللی وجود دارد که می‌تواند عامل اصلی رونق بازار کار در این شهر باشد. با اشاره به این موضوع که استانبول مرکز اقتصادی کشور ترکیه می‌باشد با راه‌اندازی کسب و کار مورد علاقه خود در این شهر احتمال موفقیت بسیار بالایی نسبت به سایر شهرهای ترکیه خواهید داشت. در نتیجه می‌توان فهمید شرایط کاری بهتری در شهر استانبول نسبت به دیگر شهرهای این کشور وجود دارد.

امکان خرید خانه در استانبول ترکیه از یک ایرانی وجود دارد؟

اگر شما خانه مورد نظر خود را از یک فرد غیر ترکیه‌ای خریداری نمایید، منجر به دریافت اقامت دائم نخواهد بود و شما باید به دیدی سرمایه‌گذاری به آن نگاه کنید. پس اگر تصمیم دارید پس از خرید خانه در استانبول اقامت دائم و یا پاسپورت این کشور را دریافت کنید، باید خانه مورد نظر خود را از یک شخص حقوقی یا حقیقی ترک خریداری بنمایید.

هزینه لازم جهت خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران چه میزان است؟

با یک مقایسه کلی قیمت خانه در استانبول و قیمت خانه در شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران، می‌توان نتیجه گرفت که قیمت خرید یک خانه در ترکیه کمتر می‌باشد. اما اصلی‌ترین موضوع در مورد خرید خانه در استانبول ترکیه به پول مقایسه قیمت در ایران و ترکیه نیست. بلکه باید طبق هزینه‌های زندگی در هر دو شهر بررسی شود. به طور کلی قیمت خرید خانه در استانبول 27.35 درصد و مبلغ اجاره 65.74 درصد کمتر از تهران است. در نتیجه شما می‌توانید در استانبول صاحب خانه‌ای با مساحت بیشتر و محله‌ای بهتر نسبت به تهران شوید.

نحوه خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران به صورت اقساطی به چه شکل است؟

خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران به صورت قسطی مختص خانه‌هایی است که کلید نخورد و نوساز هستند. در این روش فروشنده خانه شرایط مربوط به خود را مشخص می‌کند. اما به طور کلی یک قاعده جهت خرید خانه به روش قسطی وجود دارد که به صورت زیر می‌باشد:

شما باید نصف یا یک سوم قیمت خانه را به صورت ودیعه پرداخت کرده و باقی مبلغ را طی 12 الی 24 قسط ماهانه پرداخت کنید.

چگونه می توان در استانبول خانه خرید با پول کشور ایران

نحوه دریافت پاسپورت و اقامت دائم ترکیه از طریق خرید خانه به چه صورت است؟

جهت دریافت اقامت دائم کشور ترکیه به روش خرید خانه باید در نظر داشته باشید، خانه مورد نظر شما باید حداقل 250 هزار دلار قیمت داشته باشد. و همچنین شما می‌توانید چند خانه خریداری کنید که مجموع قیمت آن‌ها 250 هزار دلار باشد.

جهت اخذ اقامت موقت کشور ترکیه، باید بعد از جریان انتقال سند رسمی از فروشنده به خریدار، به همراه مدارک لازم به اداره مهاجرت ترکیه رجوع کنید. در اولین فرصت نوبت ملاقات خود را دریافت کرده و سپس با بررسی مدارک شما در صورت موافقت، اقامت 1 و یا 2 ساله به شما تعلق می‌گیرد. بعد از پایان 5 سال اقامت موقت در ترکیه، می‌توانید جهت دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهید. در پایان 3 سال اقامت دائم تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه به شما تعلق می‌گیرد.

نتیجه‌گیری

برای خرید خانه در کشور ترکیه باید پس از آشنایی کامل و دقیق از قوانین و مقررات اقدام نمود تا از به وجود آمدن کلاهبرداری و هر شرط ناخواسته دیگر جلوگیری نمود. با توجه به اطلاعات به دست آمده متوجه شدیم قیمت خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران نسبت به خرید خانه در شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران کمتر است. توصیه ما بر این است که تنها به اطلاعات به دست آمده از سایت‌ها و منابع خبری گوناگون بسنده نکرده و حتما از یک مشاور آگاه در این مسائل کمک بگیرید. و تنها قیمت واقعی خانه در این شهر را باید از کسانی بپرسید که سال‌هاست در این رشته فعالیت دارند. که این افراد بهترین منبع جهت پرسیدن هزینه خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران هستند.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “شرایط خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران چگونه است”

مقایسه آگهی ها

مقایسه