ثبت شرکت در ترکیه چقدر هزینه دارد؟

هزینه ثبت شرکت در ترکیه، یکی از دغدغه‌های کسانی است که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند. در ترکیه یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت در این کشور است. بدون شک، سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت کار چندان راحتی نیست و ریسک‌هایی را همراه خود دارد. اگر قصد ثبت شرکت در ترکیه را داشته باشید باید موارد زیادی را مد نظر داشته باشید. برای این مورد باید با اقتصاد کشور ترکیه آشنایی داشته و شرایط، مراحل و هزینه ثبت شرکت در ترکیه آشنایی داشته باشید.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه ثبت شرکت در ترکیه اگر شامل مراحل ثبت شرکت شود شامل موارد زیر است:
۱-هزینه ثبت شرکت در ترکیه و حق‌الوکاله
هزینه حق‌الوکاله ثبت شرکت در ترکیه برای وکیلی در نظر گرفته می‌شود که امور مربوط به ثبت شرکت را پیگیری می‌کند. این هزینه شامل وارد کردن اطلاعات در سامانه ثبت، هزینه نام شرکت، موضوع فعالیت شرکت، اساسنامه شرکت، صورتجلسات شرکت تا زمان تحویل مدارک شرکت به پست و آگهی تاسیس آن است.
۲-هزینه حق ثبت شرکت در ترکیه
هزینه حق ثبت شرکت، پس از امضای وکیل ثبت شرکت، از طریق پرداخت با کارت اعتباری در کشور ترکیه انجام می‌شود.
۳-هزینه ابطال تمبر برای ثبت شرکت
هزینه ثبت شرکت در ترکیه برای ابطال تمبر مقدار کمی است که با مراجعه به سایت اداره مالیات کشور ترکیه، پرداخت آن انجام می‌شود.
۴-هزینه پست مدارک شرکت
بعد از کامل کردن مراحل ثبت شرکت و تنظیم اسناد مربوط به آن، مدارک شناسایی اعضای شرکت و اسناد مربوط به تقاضانامه و اساسنامه شرکت در پاکت مخصوص تاسیس شرکت برای اداره ثبت اسناد ارسال می‌شوند. این مرحله نیز هزینه‌های مربوط به ارسال پستی مد نظر قرار می‌گیرند.
۵-هزینه روزنامه رسمی شرکت
هزینه ثبت شرکت در ترکیه شامل مراحل بعد از پست مدارک نیز می‌شود. بعد از پست کردن مدارک و دریافت تاییدیه باید آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی چاپ شده و به اطلاع عموم برسد. برای آگهی کردن ثبت شرکت هزینه‌ای نیز پرداخت می‌شود.این هزینه طبق روزنامه‌ای که آگهی در آن منتشر می‌شود متغیر و متفاوت است.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه و میزان سرمایه

بدون شک هزینه‌ ثبت شرکت در ترکیه برای شما چندان زیاد نیست. آنچه ممکن است این هزینه را برای شما افزایش دهد، میزان سرمایه‌ای است که باید در زمینه ثبت شرکت، داشته باشید. مطابق قانون ترکیه حداقل سرمایه و هزینه برای ثبت شرکت در ترکیه در حدود ۱۰۰۰۰لیر در نظر گرفته شده است. بنابراین با داشتن حداقل سرمایه‌ای به این مقدار می‌توانید برای ثبت شرکت در ترکیه اقدام کنید.

ثبت شرکت در ترکیه چقدر هزینه دارد

هزینه ثبت شرکت در ترکیه و مزایای آن

هزینه ثبت شرکت در ترکیه به شرکتی که قصد ثبت آن را دارید و شرایط شما بستگی دارد. شما با ثبت شرکت در ترکیه و اقدامی که انجام می‌دهید می‌توانید اقامت ترکیه را کسب کنید. سفر به دیگر مناطق جهان، بدون نیاز به ویزا یکی دیگر از امکانات شما خواهد بود.دست یافتن به یک زندگی با سبک جدید یکی دیگر از مزایایی است که با ثبت شرکت رد ترکیه نصیب شما می‌شود.
بهتر است بدانید که برای ثبت شرکت در ترکیه و دست یافتن به مزایای زندگی در این کشور باید مراحل و هزینه ثبت شرکت در ترکیه را طی کرده و پرداخت کنید. بر طبق اینکه شما چه نوع شرکتی و با چه میزان سرمایه بخواهید داشته باشید میزان هزینه ثبت شرکت در ترکیه، متغیر است.

انواع شرکت های قابل ثبت در ترکیه

طبق قانون ترکیه ثبت شرکت در این کشور با یک یا چند نفر امکان‌پذیر است. یعنی یک نفر به تنهایی می‌تواند شرکت ثبت کند و چند نفر هم به صورت سهامی می‌توانند شرکت ثبت کنند. برای هر یک از این موارد، هزینه ثبت شرکت در ترکیه متفاوت است. انواع ثبت شرکت در ترکیه عبارتند از
۱-شرکت سهامی
شرکت سهامی در ترکیه می‌تواند به دو صورت عام یا خاص باشد. در این نوع شرکت، سرمایه به نسبت مساوی تقسیم می‌شود. تعداد شرکا در این نوع شرکت باید بیشتر از پنج نفر باشد. در این نوع شرکت، اعضا بر طبق سهمی که دارند در مقابل شرکت مسئولیت دارند. هزینه ثبت این نوع شرکت بر طبق سرمایه شرکت، متفاوت است.
۲-شرکت تضامنی
شرکت تضامنی با مشارکت بین دو یا چند نفر ثبت می‌شود. در این نوع از شرکت، اگر فرد بدهی ایجاد کند، هر شریکی در مقابل کل سرمایه مسئولیت دارد.
۳- شرکت مختلط
شرکت مختلط بین یک یا چند نفر به ثبت می‌رسد. در این نوع از شرکت، شرکای اصلی مسئولیت تمام دیون شرکت هستند و شرکای فرعی به نسبت میزان سهام خود در برابر شرکت، مسئولیت دارند.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

هزینه ثبت شرکت در ترکیه تنها هزینه‌هایی نیستند که برای شرکت در نظر گرفته می‌شود. افرادی که قرار است شرکت را راه بیندازند نیز هزینه‌هایی دارند. بنابراین صاحبان شرکت، باید ویزای کار ترکیه یا ویزای ثبت شرکت را اخذ کنند. بدون شک اخذ این نوع ویزای نیز هزینه‌های مربوط به خود را دارد. اگر بخواهید ویزای ثبت شرکت را اخذ کنید باید ۵ کارمند ترک برای شما کار کرده و کارمند شرکت شما در نظر گرفته شوند. اگر متقاضی دریافت ویزای کار ترکیه هستید، باید بدانید که باید حتما در ترکیه شرکت داشته باشد.

هزینه‌های جانبی ثبت شرکت در ترکیه

شما شما فکر کرده باشید هزینه ثبت شرکت در ترکیه تنها شامل هزینه‌های ثبت آن است. باید بدانید هزینه‌هایی را هم باید برای شروع شرکت در نظر بگیرید. برای مثال هزینه مربوط به اجاره دفتری برای شرکت و هزینه استخدام کارمندانی مثل حسابدار برای شرکت الزامی است. هزینه‌های برق، گاز و … می‌توانند هزینه‌هایی باشند که برای ثبت شرکت در نظر گرفته می‌شوند.
هزینه ثبت شرکت در ترکیه بر طبق میزان سرمایه و نوع شرکت متفاوت است. این هزینه شامل موارد مختلفی است که در بالا به آنها اشاره شد. اگر قصد ثبت شرکت در ترکیه را دارید آشنایی با اقتصاد و قوانین کار در این کشور می‌تواند تا حدودی هزینه ثبت شرکت در ترکیه را برای شما کاهش داده و مسیر شما را آسان‌تر کند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه