نرخ سود بانکی در کشور ترکیه را بهتر بشناسید.

سود بانکی یا بهره بانکی در ترکیه وابسته به چندین پارامتر مثل موجودی، سپرده‌های بانکی و … است که به تبع تبادلات بانکی (تبدیل لیر به ارزهای خارجی دیگر و یا بالعکس) در آن تاثیر گذارند.

سود بانکی در ترکیه طبق گزارش بانک مرکزی جهانی از 12 درصد به 11.25 درصد به میزان 0.75 در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است که این به معنی کاهش قیمت ها در سال 2020 و تقویت اقتصاد کشور و افزایش صادرات می‌باشد.

اگر چه شاخصی که بانک جهانی از آن استفاده می‌کند، یک معیار برای اعمال سیاست‌های پولی و مالی است اما می‌تواند در تصمیم گیری، حفظ، نگهداری و انتقال سرمایه و دارایی افراد اثربخش باشد و از آن‌جایی که هر کشوری به سیاست‌های بانکداری و مدیریت بانک خود پایبند است در درجه اول نیاز هست که با تمامی جوانب در زمینه افزایش نرخ سود بانکی در ترکیه آشنا باشید.

سود بانکی در ترکیه برای ایرانیان

گروه مشاورین سرمایه گذاری آلپ معتقد هستند که در حال حاضر، فقط زراعت بانک ترکیه شرایط لازم برای خدمت رسانی و افتتاح حساب بانکی بدون اقامت به ایرانیان خارج از کشور را داراست پس در درجه اول نیاز هست که با شرایط افتتاح حساب سودآور بانکی در ترکیه آشنا شوید.

البته در مواردی بانک ایش نیز به ایرانیانی که دارای اقامت کوتاه مدت هستند می‌تواند خدماتی را ارئه دهد. در صورت اقدام برای افتتاح حساب در هر بانک دیگر نیاز به داشتن کارت اقامت ترکیه هستید. یکی از دلایل اعمال این محدودیت‌ها برای ایرانیان، عدم اتصال سیستم بانکی ایران به سیستم بانکی جهانی هست که موجب شده ایرانیان با دشواری های مختلفی روبه‌رو شوند.

اگر به هر دلیلی بخواهید اقدام به افتتاح حساب سپرده‌گذاری در بانک هایی به غیر از بانک زراعت نمایید حتما باید دارای کارت اقامت ترکیه (اقامت کاری، اقامت تحصیلی و …) باشید. به دلیل قوانین تصویب شده از سوی هیات وزیران و اعلام بانک مرکزی ترکیه، در صورت داشتن اقامت نیز در تمام بانک ها نمی توانید به عنوان ایرانی اقدام به افتتاح حساب در ترکیه کنید.

ولی بدون داشتن کارت اقامت و با داشتن پاسپورت خود می‌توانید بنابر داشتن شرایطی در بانک زراعت حساب ارزی ایجاد کنید. علاوه بر این باید توجه داشت که، سود بانکی در ترکیه برخلاف ایران بطور قابل توجهی به سپرده‌های کوتاه‌مدت تعلق گرفته و در بیشتر مواقع بانک‌ها تمایلی به عقد قرارداد طولانی مدت ندارند. لذا، برنامه‌ریزی برای سپرده‌‌گذاری‌ها در دوره‌های کوتاه مدت امری ضروری و مهم است.
افزایش نرخ سود بانکی در ترکیه

نرخ سود بانک زراعت در کشور ترکیه

بانک زراعت یکی از بزرگترین بانک‌های ترکیه بوده که علاوه بر فعالیت گسترده‌ در زمینه‌های گوناگون، در کشورهای متعددی دارای شعبه بوده و در حال فعالیت و خدمت رسانی می‌باشد.

این بانک در سال 1888 میلادی تاسیس شد و از طریق کانال‌هایی مثل: بانکداری تلفنی، دستگاه‌های گفتگو ویدئویی، شعبه‌ها، دستگاه‌های خودپرداز (در سال 2010 دارای 2919 دستگاه خودپرداز بود) و موبایلی تاکنون در حال ارائه خدمات بوده و یکی از سودآور ترین بانک‌های حال حاضر ترکیه می‌باشد.

شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک

  • اصل و کپی گذرنامه
  • گرفتن کد مالیاتی از اداره ورگی نوماراسی
  • داشتن حداقل مبلغ ۲۰۰۰ هزار دلار و یا 10 الی 30 هزار لیر جهت افتتاح حساب

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

در نظر داشته باشید که شما قادر هستید برای دریافت حداکثری سود بانکی در ترکیه در دوره‌های 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه، 1 ساله و یا به صورت بلند مدت، حساب سپرده در زراعت بانک ایجاد کرده و در پایان مدت تعیین شده از سرمایه خود برداشت کنید. مبلغی که بابت افتتاح حساب به بانک پرداخت می‌شود بلوکه شده که در این مدت 17 الی 24 درصد پرداخت این سود بعد از پایان هر ماه یا در پایان هر 3 ماه به حساب انجام می‌شود.

همچنین به این نکته باید توجه داشت که در درجه‌ی اول برای افتتاح حساب و بهره‌مندی از این کار، حضور شخص به صورت حضوری الزامی است و شخص حقیقی یا حقوقی دیگری نمی‌تواند به جای شما اقدام کند. نکته دیگری که حائز اهمیت است.

برای دریافت سود بانکی در ترکیه افتتاح حساب را فقط با ارزهای دلار، لیر و یورو می‌توانید انجام دهید و باید در نظر داشت که برای افتتاح حساب یورو یا دلار، در ابتدا باید حساب لیر افتتاح کنید.

از مزایای ویژه‌ای که این بانک در اختیار مشتریان می‌گذارد، ارائه مستر کارت یا ویزا کارت بعد از گذشت یک هفته هست. همچنین می‌توانید به صورت اینترنتی بر آن‌ها مدیریت داشته و برای انتقال و دریافت وجه به صورت مستقیم از آن‌ها استفاده کرد.

با این کارت‌ها میتوانید در سایت‌های فروش اینترنتی کشورهای جهان خرید انجام دهید ولی اگر در نظر داشته باشید که به صورت نقدی مبلغی را دریافت کنید باید حضوری به یکی از شعب بانک مراجعه کنید. لازم به ذکر است، سقف برداشت از خودپردازها بین 1500 تا 2500 لیر است.

افزایش نرخ سود بانکی و شرایط دریافت سود روز شمار بانک‌های ترکیه

باید در نظر داشت که ترکیه نیز همانند ایران سیاست های مختلفی را برای سرمایه گذاری اعمال می‌کند. این سیاست‌ها در راستای تعلق دادن بیشترین سود بانکی به سپرده‌های لیر و سپس به حساب‌های دلار و یورو بوده که البته ممکن است طرح‌های این کار در ترکیه با یکدیگر یا در شهرها متفاوت باشند چون قابلیت چانه‌زنی وجود دارد.

نرخ سود روز شمار بانک زراعت می‌تواند بین 17 تا 22 درصد به صورت سالیانه بوده که از آن به عنوان سود شناور یاد می‌شود که در ماه‌های مختلف متغیر است اما سود ثابت طبق قراردادی که با بانک انجام می‌پذیرد یکسان بوده و مبلغی ثابت به حساب سپرده تعلق داده می‌شود.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه