اخذ اقامت در ترکیه و گرفتن اقامت دائم

مشاوران آلپ شما در امر اخذ اقامت در ترکیه به صورت دائم راهنمایی و مشاوره خواهند داد تا با گرفتن اقامت در ترکیه بتوانید در این کشور فعالیت خود را آغاز کنید، در صورتی که بخواهید در این کشور زندگی کنید نیاز به دریافت ویزا دارید، مشاوران الپ با تجربه چندین ساله در این موضوع در کنار شما هستند.

اخذ اقامت در ترکیه برای اتباع خارجی از طریق مختلفی از جمله تحصیل، کار و یا خرید خانه امکان پذیر است ولی توجه داشته باشید به تازگی تغییراتی در این موضوع ایجاد شده است و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور  را دارند باید بسیار محتاط و از طریق شرکت های معتبر همانند مشاورین سرمایه گذاری آلپ برای اقامت این کشور اقدام نمایند. در صورتی که بدون اسناد اقامتی در این کشور خانه اجاره کنید، دولت ترکیه شما و صاحب خانه را جریمه نقدی خواهد کرد و طبق این تغییرات از آغاز سال 2020 میلادی اتباع خارجی می توانند به مدت یکسال اقامت موقت توریستی شما را دریافت نمایند و بعد از یکسال باید نسبت به تمدید آن اقدام کرد.

ایرانی ها همچنان به مانند گذشته می توانند بدون داشتن ویزا به مدت 90 روز اجازه اقامت توریستی را دارند. همانطور که میدانید ترکیه یکی از توریستی ترین کشورهای جهان است و سالیانه بالغ بر 29 میلیارد دلار از طریق صنعت توریسم درآمد دارد. آب و هوای متنوع و تاریخ غنی ترکیه باعث شده تا هر ساله بیش از سی میلیون گردشگر از شهرهای زیبای آن دیدن کنند و با اختصاص بودجه های عالی به این صنعت، زیرساخت های بسیار خوبی ایجاد شده و روز به روز بر تعداد توریست های این کشور اضافه می شود، ایرانی ها یکی از مهمترین توریست های این کشور به شمار می روند به طوری که سالیانه هزاران ایرانی از شهرهای مختلف آن دیدن و بسیاری هم برای گرفتن و اخذ اقامت ترکیه به این کشور سفر می کنند.

اقامت ترکیه

روش های گرفتن و اخذ اقامت در ترکیه

برای مهاجرت به این کشور باید اقامت ترکیه را دریافت کرد و برای اخد آن روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام پروسه زمانی و هزینه های متفاوتی را شامل می شوند. به طور کلی دو نوع برای این کار وجود دارد، اقامت کوتاه مدت و بلند مدت می باشد.

روش کوتاه مدت در ترکیه

اخذ اقامت در ترکیه به صورت کوتاه مدت حدودا یکسال اعتبار دارد و بعد از یکسال باید تمدید شود. اتباع خارجی به طریق های مختلفی می توانند اقامت خود را دریافت نمایند که این روش ها عبارتند از روش توریستی از طریق اجاره منزل در یکی از شهرها با هدف گردشگری، و یا به صورت کوتاه از طریق یادگیری زبان ترکی استانبولی، اقامت با هدف تحقیقات علمی و یا از طریق سرمایه گذاری، و یا حتی از طریق ازدواج، از طریق تحصیل و یا شرکت در کارگاه های آموزشی و برنامه های شرکت های این کشور، اقامت کوتاه مدت برای بهره گیری از خدمات مراکز درمانی و یا گذراندن دوره های تخصصی و یا همچنین اقامت از طریق خرید خانه، اگر شما نیز در فکر اخذ اقامت ترکیه هستید و قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید حتما با کارشناسان سرمایه گذاری آلپ مشاوره داشته باشید.

روش بلند مدت  در ترکیه

یکی از شروط اخذ اقامت بلند مدت  و اخذ شهروندی در ترکیه این است که ابتدا اقامت کوتاه مدت را دریافت و هر سال آن را تمدید نمایید و برای این منظور تنها از طریق خرید ملک در ترکیه و ازدواج باید اقدام کنید، به همین دلیل است که ایرانی های بسیاری در سال های اخیر اقدام به خرید خانه در این این کشور نموده اند. پس از چند سال تمدید آن، اخذ اقامت ترکیه به صورت بلند مدت یا دائم امکان پذیر خواهد بود، معمولا افراد برای دریافت اقامت دائم باید پنج سال در این کشور زندگی کنند و در صورت رفت و آمد این مدت به 8 سال افزایش می یابد.

اخذ اقامت در ترکیه

شرایط دریافت اقامت بلند مدت ترکیه

شرط اصلی برای اخذ اقامت دائم ترکیه، داشتن اقامت کوتاه مدت و تمدید سالانه آن است و پس از این مرحله افراد باید در ترکیه به مدت 5 سال زندگی کنند تا مجوز اقامت دائم را دریافت نمایند، در بین مدارکی که ارائه می شود باید مدارکی دال بر عدم سوء پیشینه و همچنین عدم دریافت کمک های اجتماعی در سه سال گذشته وجود داشته باشد، فرد متقاضی باید مدارکی دال بر تمکن مالی و درآمد کافی برای اداره خود و خانواده ارائه دهد و افراد بالای 18 سال زیر 65 سال نیز باید بیمه پزشکی معتبر داشته باشند.

بهترین روش برای اخذ و دریافت اقامت در ترکیه چیست

در سال های اخیر اتباع خارجی از جمله ایرانی های عزیز از طریق اجاره خانه توانسته اند اقامت کوتاه مدت و توریستی ترکیه را به راحتی دریافت نمایند که البته این روش بسیار خوب و عاقلانه است چرا که در عین سریع بودن، هزینه های بسیار کمی را نیز در بر دارد و افراد بعد از یکسال می توانند با تمدید اجاره خانه، اقامت خود را نیز تمدید کنند ولی باید در نظر داشته باشید که از طریق این نوع اقامت، نمی توانید دائم یا بلند مدت این کشور را دریافت نمایید ولی حتی اگر به فکر خرید خانه در ترکیه هستید، بهتر است که چند ماهی را در این کشور از طریق اقامت توریستی یکساله زندگی کنید و شرایط را به خوبی بسنجید و در نهایت یک تصمیم عالی اتخاذ نمایید. این روش برای افرادی که داردی بودجه کافی برای خرید خانه و یا سرمایه گذاری  نیستند بهترین روش به شمار می رود.

لازم به ذکر است با دریافت اقامت از حقوق شهروندی این کشور بهره مند خواهید شد. این روش هم ارزان و سریع است و هم از طریق آن می توانید به صورت قانونی در ترکیه کار کنید و درخواست اقامت کاری دهید، درخواست تحصیل و یا فعالیت های اقتصادی در این کشور نیز از این طریق امکان پذیر می باشد.

گرفتن اقامت در ترکیه

مدارک لازم برای اخذ و یا گرفتن اقامت در ترکیه

مدارک لازم برای درخواست گرفتن اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه عبارتند از فرم درخواست وقت ملاقات، اصل و کپی پاسپورت متقاضی به همراه ترجمه صفحات آن، بیمه درمانی برای افراد با سنین بین 18 تا 65 سال، 4 قطعه عکس، مدارک ارائه شده به خدمات درمانی و بهداشتی کشور ترکیه، اگر زیر 18 سال هستید باید دارای رضایت نامه پدر، مادر و یا قیم قانونی خود باشید و در نهایت باید هزینه های کارت اقامت و اداره مهاجرت را پرداخت نمایید، در صورت ارائه کامل مدارک به راحتی و در کمترین زمان می توانید ویزا در ترکیه را اخذ و دریافت نمایید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید یک خانه

یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشور و اخذ اقامت در ترکیه، خرید ملک در این کشور است، با خرید خانه در ترکیه در ابتدا اقامت یک ساله این کشور به شما داده می شود و این می‌تواند به مدت هشت سال قابل تمدید باشد و در صورتی که 5 سال پیاپی در این کشور زندگی کنید، می توانید اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. در صورتی که بودجه کافی دارید، این روش بهترین و آسان ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه به شمار می رود، با کمتر از 250 هزار لیر می توانید در یکی از مناطق خوب ترکیه صاحب خانه شوید و ویزا این کشور را از آن خود و خانواده خود کنید و از حقوق شهروندی این کشور بهره مند شوید.

اخذ اقامت دائم در ترکیه

ازدواج یکی دیگر از روش های دریافت اخذ اقامت در ترکیه است ولی به شرطی که ازدواج واقعی باشد، بدین ترتیب که شما با یک شهروند ترک ازدواج و به مدت 3 تا 5 سال در این کشور به همراه وی زندگی کنید، سپس می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید، بعد از انجام تحقیقات و بررسی های لازم و با تشخیص مسئولین، ویزا خود را دریافت خواهید کرد. این روش یکی از رایج ترین روش ها برای دریافت اقامت کشورهای مختلف از جمله ترکیه است که البته در صورت ثابت شدن غیر واقعی بودن ازدواج به مسئول پرونده، هیچ ویزایی به فرد متقاضی تعلق نمی گیرد و حتی در برخی موارد، فرد دیپورت می شود.

ثبت شرکت در ترکیه یکی دیگر از روش های اخذ اقامت این کشور است، ولی این روش برای افرادی خوب است که بودجه های لازم را داشته باشند چرا که ثبت شرکت هزینه زیادی ندارد ولی پس از اینکه شرکت ثبت شد هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد و باید شرکت حتما به مدت 5 سال فعال باشد و مالیات پرداخت کرده باشید تا با درخواست شما موافقت گردد.

در صورتی که می خواهید اخذ اقامت در ترکیه را بگیرید، گروه مشاورین سرمایه گذاری آلپ تحصیل در این کشور را به شما پیشنهاد می دهند، چرا که بعد از اتمام تحصیل در این کشور ‌می توانید با یافتن شغلی مرتبط با رشته تحصیلیتان اقامت ترکیه را به راحتی دریافت نمایید، برای این منظور باید از یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش تحصیلی بگیرید و یا در کلاس های تومر در نیز ثبت نام کنید و مدرک آن را دریافت نمایید، بعد از این مراحل می توانید از این طریق اقامت دانشجویی و تحصیل خود را دریافت و  زندگی کنید.

 

” کلام آخر “

اخذ اقامت در ترکیه دارای شرایط و مزایای خاصی است و از طریق های مختلف از جمله خرید ملک، تحصیل و سرمایه گذاری و ازدواج امکان پذیر می باشد و ایرانی ها بعد از عراقی ها دومین و مهمترین خریداران ملک در ترکیه به شمار می روند. با اخذ پاسپورت این کشور می توان بدون ویزا سفر کرد.

تماس با ما

جهت دریافت مشاوره حرفه ای میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

 • تهران، بزرگراه جلال آل احمد، نرسیده به اشرفی اصفهانی، شرکت مشاورین سرمایه گذاری آلپ
 • شماره همراه: ۰۹۱۲۹۶۲۸۲۰۱ - (WhatsApp) ۰۰۹۰۵۳۶۹۷۸۰۹۶۳
 • [email protected]

نرخ ارز

درخواست مشاوره

املاک گروه سرمایه گذاری آلپ

پروژه دنیز استانبول (Denız ıstanbul)

 • شروع قیمت از 460,000لیر
 • 5,128لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 1200 مترمربع
 • ویلایی

پروژه حیاط دایرلر (HAYAT DAIRELER)

 • شروع از 672,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 364 مترمربع
 • آپارتمان

پروژه لیونیا استانبول

 • شروع از 260,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 170 مترمربع
 • آپارتمان

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از تا