سرمایه گذاری در ترکیه و هزینه آن

مشاوران آلپ شما را در امر سرمایه گذاری در ترکیه با کمترین هزینه راهنمایی خواهند کرد، مشاوران آلپ با تجربه چندین ساله در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه با هزینه مناسب این تضمین را خواهند کرد که شما با کمترین هزینه بتوانید در کشور ترکیه سرمایه گذاری کند و تجارت خود را آعاز کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه در سال های اخیر در میان اتباع خارجی بسیار رواج یافته و تبدیل به یکی از درآمدهای ثابت دولت ترکیه شده است به طوری که این کشور امروزه تبدیل به مهمترین و بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری مستقیم خارجی در منطقه غرب آسیا شده است. اتباع خارجی به دلایل مختلفی از جمله دریافت اقامت و تابعیت کشور ترکیه اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه از طرق مختلفی می کنند و از طریق خرید ملک در شهرهای این کشور طرفداران زیادی دارد و برای افرادی که بودجه کافی برای این کار را دارند روش بسیار ایده آلی برای دریافت اقامت دائم ترکیه به شمار می رود.

خوشبختانه قوانین جذب سرمایه در کشور ترکیه در این سال ها بسیار آسان تر شده و افراد با هزینه های کمتر و در مدت زمان کوتاه تر می توانند از این طریق به هدف اصلی خود یعنی دریافت و اخذ اقامت در ترکیه دست یابند، این اقدام دولت ترکیه باعث جذب سرمایه بیشتری به این کشور و به افزایش درآمدهای ارزی ترکیه منجر شده است. مزایای جذب سرمایه در ترکیه بسیار زیاد است و مهمترین آن دریافت اقامت دائم این کشور و استفاده از حقوق شهروندی آن است.

سرمایه گذاری در ترکیه

روش های مختلف سرمایه گذاری در ترکیه و هزینه آن چیست؟

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ملک رایج ترین روش است، که در گذشته هزینه های بسیاری را برای بازار سرمایه در بر داشت ولی در حال حاضر حداقل هزینه برای جذب سرمایه در ترکیه با تغییر قوانین برای اتباع خارجی تنها 250 هزار دلار است و آن ها می توانند در یکی از شهرهای ترکیه به انتخاب خود ملکی را خریداری نمایند و البته خوب است بدانید ملک خریداری شده نباید تا 3 سال بعد از خرید فروخته شود. لازم به ذکر است برای دریافت پاسپورت ترکیه از این طریق باید ملک را به صورت نقدی خریداری کرد و شرایطی برای خرید قسطی وجود ندارد، برای این منظور می توانید از مشاوره سرمایه گذاری آلپ بهره مند شوید و بهترین منطقه و ملک را برای خرید برگزینید.

داشتن سپرده و افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت این کشور است که این روزها بسیار از آن استقبال می شود، در گذشته مبلغی که افراد باید به عنوان سپرده در بانک ترکیه ای می گذاشتند، 3 میلیون دلار بود ولی با تغییر قوانین در ترکیه این مبلغ در حال حاضر به 500 هزار دلار کاهش یافته و برای اینکه بتوانید از این طریق پاسپورت ترکیه را دریافت کنید باید سپرده شما به مدت 3 سال در بانک بماند.

هزینه سرمایه گذاری در ترکیه

شما می توانید از طریق کارآفرینی در ترکیه، پاسپورت این کشور را دریافت نمایید، بدین ترتیب که بعد از راه اندازی و ایجاد کسب و کار در ترکیه باید 50 نفر از شهروندان ترکیه را استخدام کنید که این عدد در گذشته 100 نفر بود ولی همانطور که گفته شد شرایط اقامتی و هزینه سرمایه گذاری در ترکیه تغییرات بسیاری کرده است. اگر شما کارآفرین هستید این روش می تواند بهترین گزینه برای اخذ شهروندی در ترکیه باشد.

خرید سهام در ترکیه یکی دیگر از روش های خوب برای افرادی است که بودجه کافی برای این کار را دارند و می خواهند در زمان کوتاهی اقامت ترکیه را دریافت نمایند. برای این منظور افراد باید به مبلغ 500 هزار دلار و یا بیشتر، سهام بخرند و بعد از تایید سرمایه گذاری توسط وزارت صنایع و فناوری این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه اقدام و درخواست کنید. همچنین می توانید به مبلغ 500 هزار دلار اوراق قرضه دولتی ترکیه را خریداری کنید و در این صورت به مدت 3 سال باید این اوراق را نگه دارید و نفروشید و یکی از شرایط این کار است، تایید آن توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه می باشد و بعد از آن می توانید درخواست اقامت در ترکیه را بدهید.

فرصتهای برای این کار بسیار زیاد است و سرمایه گذاری در شرکت های فعال در املاک و مستغلات می تواند به شما کمک کند تا به راحتی و در کمترین زمان بتوانید حق شهروندی ترکیه را دریافت نمایید، برای این منظور باید مبلغ 500 هزار دلار و یا بیشتر در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری نمایید، ولی قبل از هر اقدامی باید به خوبی تحقیق کنید و با مشاوره سرمایه گذاری آلپ حتما مشورت نمایید..

جذب سرمایه گذار در ترکیه

یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های سرمایه گذاری در ترکیه، ثبت و تاسیس شرکت در این کشور است به خصوص در حال حاضر که به دلیل وجود تحریم ها، شرکت های ایرانی قادر به تجارت با سایر شرکت های کشورهای خارجی نیستند، ثبت شرکت در ترکیه می تواند این مشکلات را حل کند و می توانند با کشورهای مختلفی معامله و کالاها را از طریق ترکیه به ایران وارد نمایند. ثبت شرکت در ترکیه به شما این امکان را می دهد که به ترکیه نیز صادرات داشته باشید و در این کشور نیز به فعالیت تجاری بپردازید.

آشنایی با انواع شرکت های سرمایه گذاری ترکیه

انواع مختلف شرکت سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که همگی قابل ثبت می باشند ولی بیشتر افراد برای دریافت اقامت اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود می کنند، در این مورد می توانید به تنهایی و یا با حداقل دو شریک و 10 هزار لیره ترکیه شرکت را به ثبت برسانید ولی در صورتی که قصد دریافت اقامت ترکیه از این طریق را دارید باید با مبلغ 100 هزار لیره، شرکت خود را به ثبت برسانید. نوع دیگر شرکت که می توان در ترکیه ثبت کرد، شرکت سهامی عام و خاص است که برای ثبت آن نیاز به حداقل 5 شخص حقیقی یا حقوقی و تعداد سهامداران در سهامی خاص کمتر از 250 نفر و در شرکت های سهامی عام بالغ بر 250 نفر می باشد. شرکت های تضامنی و شرکت های مختلط نیز از انواع شرکت هایی هستند که افراد می توانند از طریق ثبت آنها در ترکیه سرمایه گذاری نمایند. اتباع خارجی همچنین می توانند از طریق ثبت و تاسیس موسسات مالی یا همان صرافی ها اقدام کرد، که اینگونه موسسات زیر مجموعه ای از شرکت های سهامی هستند و برای ثبت آنها باید حتما مجوزهای لازم دریافت گردد.

هزینه های سرمایه گذاری در ترکیه

هزینه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه و مزایای آن چیست

مهمترین مزیت این کار دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور است و جالب است بدانید که این حق شهروندی به نسل‌ های بعدی شما نیز منتقل خواهد شد، پاسپورت ترکیه یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان است و شهروندان ترک می توانند بدون نیاز به ویزا به بیش از 100 کشور دنیا سفر کنند، با  دریافت حق شهروندی این کشور شما و خانواده تان از تمامی خدمات پزشکی این کشور به صورت رایگان بهره مند و در زمان بازنشستگی هم از حقوق ویژه ای برخوردار خواهید شد. یک شهروند ترکیه در محیطی امن و با کیفیت بالا زندگی می کند و امکان تحصیل رایگان نیز وجود دارد.

 

” کلام آخر “

توجه داشته باشید در صورت مشاوره با شرکت های معتبر در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه همانند  آلپ تمامی مراحل مربوط به این کار را کارشناسان ما انجام می دهند و در صورت نیاز با شما تماس می گیرند، به طور کلی شرکت های مشاوره در سرمایه گذاری نقش کاتالیزور را ایفا می کنند و پروسه را تسریع می بخشند و با کمک آنها از دام کلاهبردارن نیز رهایی می یابید.

تماس با ما

جهت دریافت مشاوره حرفه ای میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

 • تهران، بزرگراه جلال آل احمد، نرسیده به اشرفی اصفهانی، شرکت مشاورین سرمایه گذاری آلپ
 • شماره همراه: ۰۹۱۲۹۶۲۸۲۰۱ - (WhatsApp) ۰۰۹۰۵۳۶۹۷۸۰۹۶۳
 • [email protected]

نرخ ارز

درخواست مشاوره

املاک گروه سرمایه گذاری آلپ

پروژه دنیز استانبول (Denız ıstanbul)

 • شروع قیمت از 460,000لیر
 • 5,128لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 1200 مترمربع
 • ویلایی

پروژه حیاط دایرلر (HAYAT DAIRELER)

 • شروع از 672,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 364 مترمربع
 • آپارتمان

پروژه لیونیا استانبول

 • شروع از 260,000لیر/مترمربع
 • تخت خواب: 4
 • حمام: 2
 • 170 مترمربع
 • آپارتمان

مقایسه آگهی ها

مقایسه