بررسی موضوعات پیرامون اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۱

بررسی موضوعات پیرامون اقامت در ترکیه 2021

اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۱ موضوعی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد ایرانی قرار گرفته است. اگر شما می خواهید از طریق سرمایه گذاری به ترکیه مهاجرت کنید و اقامت این کشور را دریافت نمایید می‌توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و اطلاعات کاملی در این رابطه به دست آورید.

درباره کشور ترکیه

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با موضوع اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۱ صحبت کنیم بهتر است کمی در رابطه با کشور ترکیه به شما توضیح دهیم. کشور ترکیه که یکی از همسایه‌ های کشور ایران است دارای ۸۲ میلیون نفر جمعیت است و همچنین این کشور مساحتی در حدود ۷۸۰ هزار کیلومتر مربع دارد. پایتخت این کشور شهر آنکارا می باشد و واحد پول رسمی در این کشور لیر می باشد. زبانی که به عنوان زبان رسمی در این کشور شناخته می ‌شود زبان ترکی می باشد. اگر بخواهیم در رابطه با موقعیت کشور ترکیه صحبت کنیم باید بگوییم که این کشور در مجاورت دریای سیاه و دریای مدیترانه می ‌باشد.

اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

بررسی موضوعات مربوط اخذ اقامت در کشور ترکیه

کشور ترکیه دارای ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی می باشد که اگر شما اقامت این کشور را دریافت نمایید می‌توانید از این ویژگی‌ها و امکانات استفاده کنید. ما در ادامه برخی از این ویژگی ها و امکانات را مورد بررسی قرار داده ایم:

  • یکی از ویژگی ‌های مهم اخذ اقامت در کشور ترکیه این می باشد که هنگامی که شما برای دریافت اقامت درخواست ارائه می‌کنید تنها چیزی در بین ۳ تا ۶ ماه زمان می‌برد تا به صورت کامل اقامت این کشور را دریافت نمایید و به عنوان شهروند ترکیه محسوب شوید.
  • یکی دیگر از ویژگی های اقامت در کشور ترکیه این می باشد که هنگامی که شما اقامت این کشور را دریافت کردید حتماً ملزم به این نخواهید بود که در کشور ترکیه حضور داشته باشید .
  • نکته ای که باید در رابطه با پاسپورت کشور ترکیه بگوییم این می باشد که پاسپورت این کشور در میان 30 پاسپورت برتر دنیا قرار دارد و همچنین پاسپورت این کشور دارای اعتباری ۱۰ ساله می باشد و پس از گذشت این ۱۰ سال می‌توانید به صورت مادام العمر پاسپورت خود را تمدید نمایید .
  • از ویژگی‌های اخذ اقامت کشور ترکیه باید به این موضوع اشاره کنیم که هنگامی که شما اقامت این کشور را دریافت کردید می توانید از خدمات درمانی رایگان و همچنین خدمات تحصیلی رایگان استفاده نمایید .
  • هنگامی که شما اقامت این کشور را دریافت نمایید این امکان را در اختیار دارید که بدون نیاز به ویزا به کشورهای محدوده اتحادیه اروپا و همچنین به ۲۶ کشور منطقه شینگن سفر نمایید. همچنین علاوه بر این کشورها می توانید به ۱۴۸ کشور دیگر بدون نیاز به دریافت ویزا سفر نمایید .

طریقه اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در 2021

 • نکاتی که باید در رابطه با اخذ اقامت در کشور ترکیه بگوییم این موضوع می باشد که افرادی که اقامت کشور ترکیه را دریافت می نمایند سربازی برای آنها اجباری نخواهد بود.
 • آخرین نکته ای که باید در رابطه با اقامت کشور ترکیه بگوییم این است که هنگامی که شما اقامت این کشور را دریافت نمودید تابعیت قبلی شما حفظ خواهد شد.

بررسی مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه

اگر شما قصد دارید از طریق سرمایه‌ گذاری در کشور ترکیه اقامت این کشور را دریافت نمایید باید به شما بگوییم که سرمایه‌گذاری در این کشور دارای مزایای زیادی می باشد که ما در ادامه برخی از آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 • یکی از مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه این موضوع می باشد که این کشور دارای زیرساخت های بسیار قدرتمند و پیشرفته می باشد .
 • یکی دیگر از مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه این موضوع می باشد که همانطور که گفتیم این کشور دارای زیرساخت ‌های بسیار پیشرفته می باشد و همین موضوع باعث شده است که افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند بتوانند سود بسیار عالی را دریافت نمایند .
 • از دیگر مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه می توان به این موضوع اشاره نمود که دولت این کشور یکسری فرایندها را انجام داده است که در طی این فرایند ها از فساد مالی تا حد بسیار زیادی جلوگیری شده است. این موضوع آرامش خاطر را برای افراد ایرانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند به وجود آورده است .
 • یکی دیگر از مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه این می باشد که اگر شما در این کشور اقامت دریافت کنید و بخواهید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید می‌توانید از گمرک اروپا نیز استفاده نمایید زیرا کشور ترکیه عضو اتحادیه گمرک اروپا نیز می باشد.

اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۱

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با انواع روش های دریافت اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۱ صحبت کنیم باید یکسری نکات را در رابطه با سرمایه گذاری در این کشور بیان کنیم. یکی از نکاتی که باید در رابطه با اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه بگوییم این می باشد که هنگامی که شما بخواهید تابعیت ترکیه را دریافت کنید، خانواده شما که شامل همسرتان و همچنین فرزندان زیر ۱۸ سالتان می باشد هم تابعیت این کشور را دریافت می نمایند. نکته دیگری که باید بگوییم این می باشد که هنگامی که شما برای دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایید نیاز به سلب تابعیت قبلی خود ندارید.

بررسی انواع روشهای سرمایه گذاری در کشور ترکیه برای دریافت اقامت

یکسری روش ها برای دریافت اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۱ وجود دارد که ما در ادامه به بررسی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 • یکی از راه هایی که شما می توانید با استفاده از آن اقامت ترکیه را دریافت نمایید این می باشد که از سپرده های بانکی استفاده نمایید. این موضوع به این صورت می باشد که شما برای اینکه بتوانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید باید مبلغ ۵۰۰ هزار دلار امریکا را به عنوان سپرده به بانک ‌ها تحویل دهید و بگذارید تا این مبلغ در چیزی در حدود سه سال در بانک باقی بماند و پس از گذشت این مدت زمان شما می توانید اقامت کشور ترکیه را دریافت نمایید .

چگونگی اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری 2021

 • یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید با استفاده از آن اقامت ترکیه را دریافت نمایید این موضوع می باشد که شما باید برای دریافت اقامت ترکیه چیزی در حدود ۵۰۰ هزار دلار آمریکا را هزینه کنید و سهام خریداری نمایید و باید سهامی که خریداری کرده اید را حداقل ۳ سال نگهداری نمایید. نکته‌ای که باید بگوییم این می باشد که در گذشته این مبلغ دو میلیون دلار امریکا بود اما در سال ۲۰۱۹ رئیس جمهور کشور ترکیه دستور داد تا این مبلغ به ۵۰۰ هزار دلار کاهش پیدا کند.
 • یکی از معروف ترین راه ها برای اخذ تابعیت کشور ترکیه خرید ملک در این کشور می باشد. شما برای اینکه بتوانید تابعیت این کشور را به دست آورید باید یک ملک به قیمت ۲۵۰ هزار دلار یا چند ملک مجموعاً به قیمت ۲۵۰ هزار دلار را خریداری نمایید تا بتوانید اقامت این کشور را دریافت نمایید. نکته ای که باید بگوییم این می باشد که پس از اینکه شما ملک مورد نظر را خریداری کردید. حتماً باید سه سال این ملک را نگه دارید و به هیچ وجه نباید آن را بفروشید. باید بگوییم که در گذشته این مبلغ چیزی در حدود ۱ میلیون دلار امریکا بود اما با گذشت زمان این مبلغ به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافت. اگر شما نمی خواهید این میزان مبلغ را پرداخت نمایید می توانید چیزی در حدود ۶۰ هزار دلار آمریکا را پرداخت نمایید و اقامت سه ساله کشور ترکیه را دریافت نمایید. نکته‌ای که باید بگوییم این می باشد که این اقامتی که شما دریافت می نمایید اقامتی از نوع توریستی می باشد و در این نوع اقامت شما نمی توانید در ترکیه به صورت رسمی کار کنید.
 • یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید با استفاده از آن تابعیت کشور ترکیه را دریافت نمایید کارآفرینی و ثبت شرکت در این کشور می باشد. برای این منظور شما باید یک بیزینس پلن به وزارت کار و امور اجتماعی کشور ترکیه ارائه نمایید و در صورت تایید آن باید مبلغی در حدود ده هزار لیر ترکیه معادل ۲۶۰۰ دلار امریکا را به عنوان سرمایه اولیه شرکت خود قرار دهید و همچنین باید ۵۰ شهروند ترکیه را به استخدام در بیاورید تا بتوانید بدین صورت اقامت این کشور را دریافت نمایید.
 • یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید با استفاده از آن مقیم کشور ترکیه شوید این موضوع می باشد که شما می توانید چیزی در حدود ۵۰۰ هزار دلار امریکا را در یکی از کشورهای فعال در حوزه املاک سرمایه گذاری نمایید. بدین صورت شما می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید.
 • از دیگر روش‌ های سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به این موضوع اشاره نمود که شما میتوانید با سرمایه‌ای در حدود ۵۰۰ هزار دلار امریکا یکی از اوراق قرضه دولتی کشور ترکیه را خریداری نمایید و به مدت سه سال آن را نگه دارید تا بتوانید به این صورت اقامت این کشور را به صورت کامل دریافت نمایید. نکته ای که باید در رابطه با این موضوع بگوییم این می باشد که شما باید پس از این که سرمایه گذاری کردید تمامی موضوعات پیرامون سرمایه گذاری خود را به وزارت خزانه داری کشور ترکیه ارائه دهید تا توسط این وزارتخانه بررسی شود و در صورت تایید شما می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه