آشنایی با صنعت لوازم خانگی در ترکیه

صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه از سال 1950 آغاز به فعالیت نمود. این صنعت موفق شد تا سال 2016 به مرحله ای برسد که بیشترین تولید لوازم خانگی را داشته و درمان سالانه خود را به بیش از 4.2 میلیارد دلار در سال برساند. این موفقیت در صنعت لوازم خانگی در ترکیه در حالی رخ داد که در این سالها بیشترین میزان صادرات، متعلق به کشورهای اتحادیه اروپا بود.

بررسی صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه

کشور ترکیه موفق شد در طی سالهای اخیر به عنوان دومین تولید کننده بزرگ لوازم خانگی در دنیا شناخته شود. که این به معنای موفقیت صنعت لوازم خانگی در ترکیه بوده است. تمام شرکت های تولید کننده لوازم خانگی در کشور های مختلف، دارای کارخانه هستند.

از این رو کارخانه های بزرگ و معروفی نیز در کشور ترکیه تاسیس شده است، که بیشتر محصولات خود را به کشور های دیگر دنیا صادر می کند. به صراحت می توانیم بگوییم میزان صادرات لوازم خانگی در ترکیه، به سالانه حدود 75 میلیارد لیر ترک که برابر است با 13 میلیارد دلار است.

بیش از 50 درصد لوازم تولید شده در کارخانه های صنعت لوازم خانگی در ترکیه به کشور های اروپایی صادر می شود. با این حساب میتوانیم کشور ترکیه را کشوری مناسب برای زندگی و مهاجرت به شمار آوریم.

صنعت لوازم خانگی در ترکیه

معروف ترین شرکت های فعال صنعت لوازم خانگی در ترکیه

شرکت های بسیاری در ترکیه به تولید لوازم خانگی می پردازند. از میان معروف ترین این شرکت ها باید به شرکت آرچلیک اشاره نماییم. این شرکت علاوه بر این که بزرگترین شرکت تولید کننده لوازم خانگی در ترکیه است، جزء 10 برند برتر در دنیا نیز به شمار می رود.
شرکت آرچلیک موفق شد در سال 2016 با بزرگترین کمپانی هایی که در زمینه تولید لوازم خانگی در دنیا فعالیت می کنند، رقابت نموده و با درآمد سالانه ای برابر 5.4 میلیارد دلار صنعت لوازم خانگی در ترکیه و کشورهای اروپایی را در دست بگیرد.

این شرکت از سیسات جالبی برای کسب موفقیت برخوردار است. می دانیم که سیاست شرکت های موفق همیشه در کسب موفقیت آنها موثر بوده است. شرکت آرچلیک سه برند اصلی تولید می نماید که علاوه بر توسعه این برند ها، اقدام به خرید برند های معروف دیگری از کشورهای آلمان، اتریش، پاکستان، انگلستان، رومانی و … نمود.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

با این کار موفق شد صنعت لوازم خانگی در ترکیه را توسعه بخشیده و سبد محصولات کمپانی خود را تکمیل کند. با این سیاست به راحتی تمامی بازار محلی کشور خود و کشورهای همسایه ترکیه را در دست گرفت. با سیاست هایی که این شرکت های بزرگ در ترکیه در پیش گرفته اند، میتوان تخمین زد که این کشور علاوه بر پوشش بازار داخلی خود، صادرات لوازم خانگی را به کشور های دیگر را نیز در دست بگیرد.

از جمله کشورهایی که نیاز به صنعت لوازم خانگی در ترکیه دارند، باید به کشورهای حاشیه خلیج فارس، افغانستان، عراق و … اشاره نماییم. این کشورها در اصل مصرف کننده هستند و به هیچ عنوان از صنعت تولید لوازم خانگی برخوردار نمی باشند.

بررسی صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه

صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه از چه سالی آغاز به فعالیت نمود؟

اولین بار در سال 1950 کشور ترکیه فعالیت خود را در زمینه تولید لوازم خانگی اغاز کرد. اما اولین محصولی که در این کشور تولید شد، در سال 1955 وارد بازار گردید. در میان لوازم خانگی که در ترکیه طراحی و تولید می شود، اولین تولید یخچال بود که در سال 1960 تولید و به بازار عرضه شد.

از سال 1960 تا کنون صنعت لوازم خانگی در ترکیه رشد صعودی داشته و امروزه با بزرگترین و معروف ترین کمپانی های تولید کننده لوازم خانگی، موفق شده است مقام دوم جهانی را بعد از کشور چین به دست آورد. تمامی محصولاتی که در کمپانی های ترکیه تولید می شوند، تحت لیسانس بوده و از تکنولوژی روز دنیا برخوردار هستند.

بسیاری از افراد که به کشور ترکیه مهاجرت می کنند، برای آغاز یک زندگی جدید، ابتدا باید حق شهروندی در ترکیه را اخذ نمایند. برای این کار می توانند از طریق کسب حق شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. پس از اخذ اقامت در ترکیه، می توانند از حق شهروندی خود استفاده نموده و برای خرید لوازم خانگی اقدام نمایند.

صنعت لوازم خانگی در ترکیه با گذشت سالهای طولانی موفق شده است در این کشور تثبیت شود. به گونه ای که حتی قدرت رقابت با پیشرفته ترین کشور های تولید کننده لوازم خانگی را داشته باشد.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

تنوع لوازم خانگی تولیدی در ترکیه چقدر است؟

بیشتر لوازم خانگی که در کشور ترکیه طراحی و تولید می شوند، شامل لوازم برقی و دیگر محصولات بادوام هستند. از جمله لوازم خانگی که در این کشور تولید می شوند، می توانیم به مدل های مختلف ماشین لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی، خشک کن و .. اشاره نماییم.

علاوه بر این تجهیزات، صنعت لوازم خانگی در ترکیه به تولید کالاهای مصرفی بادوامی همچون توستر، جارو برقی، اجاق گاز، ابمیوه گیر و … نیز می پردازد. لوازم خانگی در این کشور به دو دسته لوازم خانگی اصلی و لوازم خانگی کوچک تقسیم می شوند، که تولید شده و به بازار عرضه می شوند.

ترکیه موفق شده است با تولید بیش از 25 میلیون قطعه لوازم خانگی، در اروپا به عنوان تولید کننده شماره یک به شمار رود. این کشور به صورت سالانه بیش از 75 درصد از محصولات تولیدی خود را صادر می کند. می توانید محصولات تولیدی صنعت لوازم خانگی در ترکیه را در بیش از 150 کشور دنیا شاهد باشید.

کشور های آلمان و ایتالیا که از پیشگامان تولید لوازم خانگی در دنیا به شمار می روند، در برابر پیشرفت کشور ترکیه در تولید تجهیزات خانگی عقب مانده اند. در سال 2015 چهار قطعه اصلی از لوازم خانگی در کشور ترکیه تولید می شود، که موفق شد علاوه بر بازار داخلی، بازار خارجی را نیز به سمت خود جذب کند.

با این کار در آن سال صنعت لوازم خانگی در ترکیه بیش از 6 درصد رشد سرمایه ای را تجربه کرد. این مسئله باعث شده است تا اشتغال زایی در کشور ترکیه به خوبی انجام شود و بیش از 40 هزار نفر به صورت مستقیم در صنعت لوازم خانگی در ترکیه شاغل شوند، و بیش از 500 هزار نفر نیز در بخش صادرات لوازم خانگی به فعالیت بپردازند.

مزایا صنعت لوازم خانگی در ترکیه

محصولات تولیدی کشور ترکیه چند بخش هستند؟

محصولاتی که در صنعت لوازم خانگی کشور ترکیه طراحی و تولید می شوند، به سه بخش کلی دسته بندی شده اند. از جمله:

  • محصولات اصلی

که این محصولات در زمینه پخت غذا، نگهداری از مواد غذایی، شستن و … مورد استفاده قرار می گیرند.

  • محصولات خانگی کوچک

این دسته از لوازم خانگی که در صنعت لوازم خانگی در ترکیه تولید میشوند، قابلیت جابجایی دارند. از جمله این محصولات می توانیم به دستگاه های چای ساز، قهوه ساز، مایکروفر، توستر و … اشاره نماییم.

  • لوازم الکترونیکی

یکی دیگر از بخش های تولیدی صنعت لوازم خانگی در ترکیه لوازم دیجیتالی و الکترونیکی می باشد. برخی از این لوازم همچون تلویزیون، باز های ویدئویی و … در بخش سرگرمی قرار دارند، و برخی دیگر همچون تلفن های همراه و … در بخش ارتباطی قرار می گیرند.

کشور ترکیه حتی در زمینه تولید کامپیوتر، پرینتر و .. نیز پیشگام بوده و قادر است با دیگر کشور های بزرگ دنیا به رقابت بپردازد. رشد جمعیت در کشور ترکیه منجر شد تا روز به روز بر کیفیت محصولات تولیدی صنعت لوازم خانگی در ترکیه نیز افزوده شود.

ترکیه بیش از 50 کمپانی بزرگ اصلی و متوسط در زمینه تولید لوازم خانگی دارد، که سهم عمده بازار داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر آن در این کشور بیش از 500 شرکت تامین کننده قطعات نیز مشغول به فعالیت هستند.

از میان شرکت های تولید کننده معتبر کشور ترکیه، 144 شرکت انجمنی تشکیل داده اند که به تولید کنندگان قطعات لوازم خانگی اختصاص دارد. علاوه بر آن 6 تولید کننده بزرگ صنعت لوازم خانگی در ترکیه نیز انجمنی را تشکیل داده اند که با نام اختصاری TURK BEST شناخته می شوند.

جدید ترین لوازم خانگی تولیدی در کشور ترکیه

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

شرکت های تولیدی صنعت لوازم خانگی در ترکیه برای رقابت با دیگر کشور ها چه روشی را در پیش گرفته اند؟

شرکت های معروف ترکیه برای این که در زمینه توسعه لوازم خانگی با شرکت های دیگر رقابت کنند، همیشه به مسئله توسعه لوازم خانگی خود اهمیت می دهند. از این رو سرمایه گذاری های عمده ای را برای توسعه صنعت لوازم خانگی انجام می دهند. که این مسئله قدرت آنها را برای رقابت با دیگر کشور ها افزایش می دهد.

در پیش گرفتن این روند توسعه، منجر شده است تا در طی 10 سال اخیر، بیش از 65 درصد بهره وری در صنعت لوازم خانگی در ترکیه را تجربه کنند. از میان تمامی محصولات متنوعی که در کشور ترکیه طراحی و تولید می شوند، چندین قلم از دیگر نمونه های تجهیزات، موفقیت و اعتبار بیشتری کسب نموده اند. از جمله این لوازم باید به موارد زیر اشاره نماییم:

  • ماشین لباسشویی با کمترین میزان مصرف آب
  • یخچال های مدرن با کمترین میزان مصرف انرژی
  • فر های با کیفیت بالا
  • ماشین ظرفشویی که در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به شست و شوی ظروف می نماید

این چهار قلم تولید شده در صنعت لوازم خانگی در ترکیه، در همه خانه ها استفاده می شود. به همین دلیل با کیفیت بودن آنها بسیار حائز اهمیت است. علاوه بران این تجهیزات به میزان قابل توجهی انرژی مصرف می کنند، که تولید با کیفیت انها در ترکیه، حتی منجر شده است تا در مصرف برق نیز صرفه جویی بیشتری به عمل آید.

البته لازم به ذکر است که تمامی مزایای یاد شده برای این تجهیزات، منجر شده است تا این لوازم خانگی نسبت به نمونه های مشابه خود از قیمت بیشتری برخوردار باشند. اما از آنجایی که طول عمر آنها بیش از 10 تا 15 سال است، باعث می شود تا هزینه بالایی که برای خرید آنها در نظر گرفته اید، در طی سالها به جیب شما باز گردد.

صنعت لوازم خانگی در ترکیه

آیا ممکن است تولید لوازم خانگی در کشور ترکیه با کاهش مواجه شود؟

بسیاری از مردم بر این باور هستند که با افزایش مالیات تولید صنعت لوازم خانگی در ترکیه، ممکن است این بازار با کاهش خرید و فروش مواجه شود. اما از آنجایی که این دسته از لوازم خانگی اصلی بوده و رفاه را برای زندگی انسان تامین می کنند، نه تنها تولید آنها را با کاهش مواجه می سازد، بلکه خرید این محصولات را توسط زنان شاغل افزایش خواهد داد.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

از جمله مهمترین شرکت های تولید کننده لوازم خانگی در کشور ترکیه، باید به کمپانی بکو اشاره نماییم. این کمپانی با زیر مجموعه خود( شرکت آرچلیک) موفق شده است در سطح ملی به عنوان یکی از بهترین برند های صنعت لوازم خانگی در ترکیه شناخته شود.
تمامی محصولاتی که در این کمپانی ها تولید می شوند، با گارانتی ترکیه به بیش از 86 کشور دنیا صادر می شوند. یکی دیگر از برند های معروف صنعت لوازم خانگی در ترکیه، برند وستل است. این برند موفق شده است در بازار داخلی ترکیه، بیشترین محبوبیت را به دست آورد.

برای همه مصرف کنندگان کیفیت بالای محصول، در کنار قیمت مناسب حائز اهمیت است. از این رو پیش از خرید لوازم خانگی، به بررسی عملکرد این کالاها پرداخته و بهترین نوع کالاهای تولید شده در بازار داخلی ترکیه را خریداری می نمایند.

در صورتی که به کشور ترکیه مهاجرت نمایید، می توانید با نسل جدید از لوازم خانگی تولید شده در صنعت لوازم خانگی در ترکیه آشنا شوید. تمام لوازم خانگی نسل جدید، از به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا برخوردار بوده و طبق استاندارد های جهانی طراحی و تولید می شوند.

که همین مسئله منجر شده است تا نسل جدید محصولات خانگی تولید شده در کمپانی های معروف ترکیه ای، در ترکیه و دیگر کشور های دنیا، به محبوبیت فوق العاده زیادی دست یابند. این محصولات موفق شده اند تا با شرکت های بزرگ دنیا که در زمینه تولید محصولات الکترونیکی فعالیت می کنند، رقابت نمایند.

صنعت لوازم خانگی در ترکیه پیشرفت بسیاری داشته و در آینده نیز باید منتظر درخشندگی بیشتر محصولات این کشور در سطح جهانی باشیم.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه