درباره صنعت کشاورزی در ترکیه بدانید

به تاریخ ترکیه که نگاه کنیم، صنعت کشاورزی در نقطه به نقطه کشور ترکیه دیده می شود. صنعت کشاورزی در ترکیه سهم عمده ای در تولید ناخالص داخلی دارد به طوری که توانسته بخشی از بازار کار را نیز به خود اختصاص دهد. صنعت کشاورزی در ترکیه هنوز درگیر فضای سنتی است و مدرنیته سازی به طور محسوس دیده نمی شود. ترکیه از معدود کشورهایی است که از نظر غذایی به خودکفایی رسیده است .. در این مقاله قصد داریم صنعت کشاورزی در ترکیه را به زبانی ساده و به شکل جامع توضیح دهیم.

آشنایی با تاریخچه صنعت کشاورزی در ترکیه

از نظر اراضی کشاورزی ترکیه یکی از بزرگترین کشورهای جهان محسوب می شود به طوری که 35.5 درصد از کشور اراضی در ترکیه زراعی و 15 درصد جنگل هستند. حدود 18.4٪ از اراضی زیر کشت آبیاری می شود. محصولات گیاهی 76 درصد از کل تولید محصولات کشاورزی را تشکیل می دهد ، پس از آن دامداری و در عین حال جنگلداری و ماهیگیری نیز کمترین مقدار را به خود اختصاص می دهند. میوه ها و محصولات زراعی بیشترین محصولات گیاهی را تشکیل می دهند ، گندم محصول زراعی اصلی است. طبق آمار سال 2020 ، ترکیه بزرگترین تولید کننده فندق ، انجیر ، زردآلو و کشمش ، چهارمین تولید کننده سبزیجات تازه و انگور ، ششمین تولید کننده تنباکو است.، هشتمین تولید کننده بزرگ گندم و دهمین تولید کننده پنبه. چای نیز تولید و صادراتی زیادی دارد. کشاورزی در ترکیه یک آغاز طوفانی برای ورود سرمایه گذاران محسوب شده است.

دولت درآمد حاصل از کشاورزی در ترکیه را به شرح زیر بررسی کرده است: صنعتی شدن سریع ترکیه پس از 1930 و سیاست های دولت باعث شد سهم کشاورزی در درآمد کلی کاهش یابد. سهم بخش کشاورزی در GNP تقریباً در سال 1950 50٪ ، سپس در 1980٪ 25٪ ، در سال 1990 15.3٪ ، در سال 2005 11٪ ، در سال 2016 8٪ بود. این باعث سقوط استانداردهای اقتصادی كشاورزان و مشاركت در مهاجرت از مناطق روستایی به شهری شد. اما در دهه 1990 ، دولت كشاورزان را به اتخاذ روشهای نوین با مکانیزاسیون تشویق كرد و امکانات زیرساختی را برای آبیاری و زراعت فراهم كرد كه به توسعه بخش كشاورزی كمك می كند. مهمترین این پروژه ها پروژه جنوب شرقی آناتولی (GAP) است.

بررسی صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه

با وجود کاهش نسبی کشاورزی در 30 سال گذشته ، این بخش هنوز هم نقش مهمی در تجارت خارجی ایفا می کند. ترکیه بسیاری از محصولات کشاورزی مانند غلات ، نبض ها ، محصولات صنعتی ، شکر ، آجیل ، میوه های تازه و خشک ، سبزیجات ، روغن زیتون و محصولات دامی را صادر می کند و متصل به بازارهای اصلی صادرات اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و خاورمیانه است. حدود 19.2 درصد از کل اشتغال در ترکیه در سال 2020 در بخش کشاورزی بوده است و کل صادرات محصولات کشاورزی به 15 میلیارد دلار (از سال 2019) رسید. آینده روشن است.

وضعیت فعلی صنعت کشاورزی در ترکیه

در حال حاضر بخش کشاورزی برای دستیابی به هماهنگی با مقررات اتحادیه اروپا در حال انجام یک روند تغییر ساختار است. کشاورزان ترکی که در سیستم رجیستری کشاورزان ثبت نام کرده اند دریافتی از درآمد مستقیم از دولت دریافت می کنند، یک سیستم حق بیمه تمرین می شود و آنها از کود شیمیایی و پشتیبانی از سوخت دیزل و همچنین آموزش جدیدترین تکنیک های کشاورزی استفاده می کنند. بانک کشاورزی ترکیه (Ziraat Bankasi) بیشترین وام را به کشاورزان و تعاونی ها می دهد ، بخش اعظمی از وام بانک جهانی برای پروژه های کشاورزی در ترکیه از طریق این بانک هدایت می شود. آمار کشاورزی در ترکیه به واسطه گردش اقتصادی قوی بررسی شده است.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

بازار دیجیتال در صنعت کشاورزی کشور ترکیه

بازار دیجیتال در صنعت کشاورزی در ترکیه یک اتفاق طوفانی محسوب شد!. ترکیه در 29 آوریل 2020 یک اکوسیستم دیجیتالی برای بخش کشاورزی ایجاد کرد تا ارتباط مستقیمی بین کشاورز و مصرف کننده برقرار کند.وزارت كشاورزی و جنگلداری با راه‌اندازی بازار كشاورزی دیجیتال گفت: این امر باعث می شود ذینفعان در برخورد با عرضه و تقاضای كشاورزی به بازار دیجیتال ملاقات كرده و از درآمد كشاورزان اطمینان حاصل كنند. همچنین به مصرف کننده کمک می کند تا به محصولات کشاورزی ارزانتر دسترسی پیدا کند.

Bekir Pakdemirli وزیر کشاورزی و جنگلداری در سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین، این پروژه را نقطه عطفی در راه کشاورزی برنامه ریزی شده توصیف کرد.وزیر خزانه داری و دارایی برات آلبایراک ، وزیر تجارت روحسار پکن ، و رئیس اتحادیه اتاق ها و بورس های کالاهای ترکیه Rafat Hisarcıklıoğlu نیز در این کنفرانس شرکت کردند.

پاکدمیرلی گفت: “این پروژه نقطه عطفی در کشاورزی برنامه ریزی شده است و هدف آن 10٪ از تولید میوه و تره بار ترکیه در مرحله اول است، این پروژه نه تنها عرضه و تقاضا را در یک مکان به ارمغان می آورد بلکه در کشت برنامه ریزی شده نیز کمک خواهد کرد.

وی گفت: با تشکر از این سیستم ، جایی که کل زنجیره از بذر تا محصول قابل ردیابی است و تولید پایدار فراهم می شود ، کشاورزان کوچک در شرایط رقابتی مانند کشاورزان بزرگ ، همان قیمت های مناسب را دریافت می کنند.

این سیستم همچنین ضایعات صفر را در زنجیره تولید محصولات کشاورزی تضمین می کند. وزیر یادآور شد: از هر سه محصول کشاورزی تولید شده در جهان یکی از مواد زاید وارد کشور می شود. در مرحله اول این پروژه شامل سبزیجات ، میوه ها ، حبوبات علاوه بر ورودی های کشاورزی مانند دام ، کود ، دارو و دانه خواهد بود.

بررسی صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه

پاکدمیرلی گفت: بیماری همه گیر COVID-19 نگرانی از امنیت غذایی را برانگیخته و اهمیت کشاورزی را برجسته کرده است. با مدیریت درست دوران همه گیر ، ما باید بخش کشاورزی ترکیه را برای دوره پس از koronavirus آماده کنیم.این پروژه برای پوشش دادن کل بخش کشاورزی تقویت خواهد شد تا تعاونی ها به اتحادیه ها ، کشاورزان ، تولید کنندگان ، کودهای شیمیایی ، سموم دفع آفات ، بخش های تأمین مالی و بخش بیمه شامل شود.موقعیت جغرافیایی استراتژیک ترکیه به این کشور اجازه می دهد تا 40 درصد از جمعیت جهان را بدست آورد. وزیر امور خارجه افزود: این امر به ایجاد ارتباط با اقتصاد 1.9 تریلیون دلاری کشاورزی کمک می کند. ترکیه از نظر تولید سبزیجات و حیوانات جزء معدود کشورها در جهان است. در تولیدات کشاورزی در اروپا در رده اول و در جهان در رتبه دهم قرار دارد.

وی تأکید کرد که ترکیه باید با تدوین استراتژی های بیشتر برای افزایش حتی بیشتر رقابت ، این موقعیت را حفظ کند.

همینطور وزیر تجارت پکن گفت: وزارت امور خارجه سعی خواهد کرد از این بستر به طور مؤثر با همه ذینفعان استفاده کند.

وزیر دارایی آلبایراک گفت: بازار کشاورزی دیجیتال در راه اندازی یک زنجیره غذایی سالم با فرصت های بی حد و حصر برای تولید کنندگان ارزشمند است.

بررسی صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه

معرفی نمایشگاه های معروف کشاورزی در ترکیه 2020

  • نمایشگاه کشاورزی آدانا

نمایشگاه کشاورزی آدانا یک نمایشگاه تجاری برای صنایع کشاورزی ، دام و طیور و لبنیات است. این نمایشگاه بستر ارتباطی و اطلاع رسانی در صنعت است و به شرکت کنندگان نمایشگاه فرصت می دهد تا در اختیار مخاطبان متخصصان در اینجا قرار دهند. بازدید کنندگان می توانند اطلاعات عمیق و جامع را در مورد آخرین تحولات ، روندها ، محصولات و خدمات در زمینه های مختلف بیابند.

نمایشگاه کشاورزی آدانا در 5 روز از روز سه شنبه ، 03. نوامبر تا شنبه ، 07. نوامبر 2020 در آدانا برگزار می شود.

  • Growtech Eurasia (آنتالیا)

Growtech در اوراسیا محصولات جدید و فناوری های جدید خود را در اختیار شرکت های محلی و بین المللی قرار می داد. این نمایشگاه تجاری برای باغداری ، کشاورزی ، گل فروشی و کشاورزی ارگانیک یکی از مهمترین موارد ترکیه محسوب می شود. در سمینارها و بحث های نمایشگاه این امکان وجود دارد که تجارب و دانش را با تولید کنندگان و کارشناسان کشاورزی مبادله کنید تا در مورد آنها بحث و تبادل نظر کنند.

به طور کلی ، برگزارکنندگان در 4 روز از نمایشگاه ، از 28. نوامبر تا 01. دسامبر 2018 ، حدود 544 غرفه دار و 86780 بازدید کننده در Growtech Eurasia در آنتالیا استقبال کردند.

یک رویداد بسیار ویژه ، بیستمین سالگرد انتشارات Growtech Eurasia است که در 4 روز از چهارشنبه ، 25.11.2020 تا شنبه ، 28.11.2020 در آنتالیا برگزار می شود. نمایشگاه های کشاورزی در ترکیه می تواند یک شروع سرمایه گذاری بی نظیر محسوب شود.

  • VIV استانبول

VIV Turkey در استانبول یک نمایشگاه بین المللی برای پرورش حیوانات و فرآوری حیوانات است. این یکی از رویدادهای پیشرو در نوع خود در جهان است. این نمایشگاه جدیدترین راه حل ها ، روندها و فن آوری های پرورش و فرآوری را ارائه می دهد. برای هر شرکت فرصتی بی نظیر است که محصولات خود را به مخاطب متشکل از تصمیم گیرندگان از سراسر جهان نشان دهد.

VIV Turkey خود را برای دهمین سالگرد انتشار در 3 روز از تور ، 10.06.2021 تا شنبه ، 12.06.2021 در استانبول معرفی می کند.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

سیاست های صنعت کشاورزی در ترکیه

هدف حمایت از سیاست های در صنعت کشاورزی ترکیه، امنیت غذایی ، محافظت از مشاغل خانوادگی و جلوگیری از سود کم در کشاورزی است. حمایت ها باید درآمد کشاورز را افزایش داده و مشکلات ساختاری بخش را برطرف کند تا بتواند بخشی رقابتی و مستقل بسازد. خدمات پشتیبانی کشاورزی باید شش تا هفت سال فعالیت داشته باشد و بر روی محصولاتی که ارزش افزوده بالایی دارند تمرکز کرده و اختلافات منطقه ای را در نظر بگیرد تا بتواند اهداف را تحقق دهد. همچنین حمایت باید به منظور افزایش تقاضا و حمایت از غذا برای گروه های کم درآمد بوده و مصرف را ترغیب کند. توجه به کشاورزان جوان ، تبلیغات و اجرای آنها در راستای این اهداف ، اثربخشی حمایتهای ارائه شده را افزایش می دهد. قوانین پیشرفت کشاورزی در ترکیه از موضوعات پر اهمیت است.

برای تأیید و اصلاح سیاستهای مهم كشاورزی در بین كشاورزان مانند قانون وراثت اراضی ، ادغام اراضی ، تکیه گاههای مبتنی بر حوضه و انبارهای مجاز ، باید تجزیه و تحلیلهای تأثیرگذاری كه جنبه اقتصادی کار را در نظر می گیرد ، انجام شود. منابع اختصاص یافته به پروژه های توسعه روستایی که منجر به معکوس کردن روند مهاجرت از طریق بهبود شرایط کار و زندگی در فضاهای روستایی می شوند باید افزایش یابد. پروژه های توسعه روستایی همچنین باید نتیجه هایی از قبیل بسیج پتانسیل های محلی، عادت به کار در هر پروژه و ترغیب ذینفعان توسعه را از طریق یادگیری همکاری و مثال های خوب عملی ترغیب کند. سود کشاورزی در ترکیه بسیار بالا بوده و یک رکن اقتصادی محسوب می شود.

برای حمایت از ورودی هایی مانند روغن دیزل، کودهای شیمیایی، سموم دفع آفات و دانه ها باید رویکرد کشاورزی دقیقی اتخاذ شود. باید از تکثیر در رشد بذر جلوگیری کرد درعوض ، بذرهای محلی باید ترویج شوند و بهسازی دانه باید محور اصلی باشد. به جای اعطای وام ، دولت باید نقش نظارتی را بر عهده بگیرد. لایحه ای برای استفاده از آب نظیر محدود کردن کاربری آب ، آبیاری تحت فشار ، یافتن منابع جایگزین آب و افزایش کیفیت آب آبیاری، تنظیم خواهد شد. برای موفقیت تعاونی هایی که قدرت بازار را افزایش می دهد و زنجیره بازاریابی را کوتاه می کند ، مشاغل خانوادگی باید کارآمد و حرفه ای باشند در حالی که اقتصاد بد آنها باید با نمونه های خوب بازیابی شود.

بررسی صنعت لوازم خانگی در کشور ترکیه

چشم انداز صنعت کشاورزی در ترکیه

برای تضمین آینده كشاورزی و ارتقاء کیفیت در تحقیقات كشاورزی و كاركنان این حوزه و فعالیت تولیدکنندگان، موسسات آموزش عالی در کشاورزی باید فرصت های بورس تحصیلی بهتری داشته و ضمانت شغلی را به دانشجویان ارائه دهند. سهم دانشگاه ها، وزارت زراعت و جنگلداری، شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه و بخش خصوصی همه به لطف مطالعات مسئله محور با تمرکز بر مناطق اولویت دار تولید و پخش اطلاعات جدید فعالیت کنند. . باید اطلاعات جدیدی درباره مشکلات موجود در این زمینه با کمک آموزش های کشاورزی، تحقیقات و فعالیتهای نشر تولید شود. این اطلاعات باید به دانشجویان و کشاورزان منتقل شود. یک شبکه آموزش تعاملی همچنین باید شامل کشاورزان شود. کشور ترکیه برای تقویت فعالیت های تجاری کشاورزی خود، باید روی محصولاتی با ارزش افزوده بالا تمرکز کند و اطمینان حاصل کند که کالاهای صادراتی سنتی ارگانیک هستند و تنوع و اندازه بازار بین المللی خود را افزایش می دهند و همینطور استانداردهای کیفیت خود را بهبود می بخشند و امکان تداوم عرضه محصول را فراهم می کنند. اگرچه در غذاهای استراتژیک مشکلات خودکفایی و ایمنی وجود دارد، اما کشور باید روی تجارت محصولات با مزیت مقایسه ای متمرکز شود. علاوه بر این ، توسعه روستایی باید با بهره گیری از کمک های مالی IPARD که برای انطباق با سیاست مشترک کشاورزی مشترک اتحادیه اروپا به طور کامل انجام می شود ، تسریع شود. رشد کشاورزی در ترکیه امری اجتناب ناپذیر است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه