املاک گردشگری یا توریستی ترکیه چیست؟ مزایای آن چیست

املاک گردشگری و توریستی ترکیه

املاک گردشگری چیست؟ مزایای آن چیست؟ آیا ارزش سرمایه گذاری در املاک گردشگری ترکیه را دارد؟ همچنین با مشاوره در این زمینه آشنا شوید.

 • املاک گردشگری چیست؟
 • انواع املاک گردشگری چیست؟
 • سرمایه گذاری در مراکز تجاری
 • سرمایه گذاری در بخش هتلداری
 • مزایای سرمایه گذاری در املاک گردشگری
 • آیا سرمایه گذاری در املاک گردشگری در ترکیه سودآور است؟
 • فرصت های سرمایه گذاری در املاک گردشگری ترکیه چیست؟

املاک گردشگری یا توریستی چیست؟

املاک گردشگری شامل تمام ساختمانهایی است که برای خدمات رسانی به گردشگران استفاده می شود ، این املاک در مکانهایی که گردشگران اغلب در آنجا حضور دارند ، مانند رستورانها ، کافه ها و مکانهای استراحت ، که در سفرهای خود بین شهرها پذیرای بازدیدکنندگان بوده و کلیه خدمات مربوط به غذا و نوشیدنی و راحتی لازم را برای آنها فراهم کند.

املاک گردشگری یا توریستی همچنین شامل مجموعه ای از هتل های بین المللی است که شعبه های آنها در سراسر جهان گسترده شده و مراکز بازاریابی در املاک گردشگری گنجانده شده است که به عنوان یکی از توریستی ترین پروژه های املاک و مستغلات ، که در بازدیدهای مختلف زمان های سال استقبال چشمگیری از بازدیدکنندگان دریافت می کند می باشد.

علاوه بر این ، برخی ساختمانها وجود دارد که می توان آنها را به عنوان املاک گردشگری طبقه بندی کرد ، مانند خانه های اجاره ای سالانه ، و خانه های تابستانی کنار دریا ، که به آنها کلبه خانه نیزمی گویند.

یک سری املاک تجاری وجود دارد که شامل ادارات ، مغازه ها ، رستوران ها ، هتل ها ، انبارها ، انبارها ، کارخانه ها و سایر ساختمانهایی است که برای اهداف تجاری استفاده می شود.

انواع املاک گردشگری ویا توریستی درترکیه چیست؟

ترکیه دارای زیرساخت های مواد اولیه قوی برای تأمین بسیاری از زمینه های سرمایه گذاری در املاک گردشگری و تنوع بخش های تجاری سرمایه گذاری در چنین زمینه هایی است که به موفقیت هر پروژه سرمایه گذاری کمک شایانی می کند.

بنابراین ، کسانی که می خواهند به گردشگری تجاری بپردازند ، می توانند در ترکیه طیف وسیعی از فرصت ها را پیدا کنند ، که می تواند برای ایجاد انواع پروژه ها مورد استفاده قرار گیرد ، که سود هنگفتی را به همراه خواهد داشت.

املاک گردشگری ترکیه

انواع اصلی املاک گردشگری ویا توریستی در ترکیه عبارتند از:

سرمایه گذاری در مراکز تجاری –

در میان برجسته ترین انواع سرمایه گذاری گردشگری در ترکیه ، سرمایه گذاری در مراکز تجاری است این مراکز بزرگ در شهرهای مدرن به شکلی متناسب با امکان بسیاری از مشاغل ساخته شده است ، که به رشد ترافیک تجاری کمک قابل توجهی می کند و فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در ترکیه را دوچندان می کند.

همچنین ، این مراکز خرید میزبان بسیاری از مغازه های بزرگ است که شامل مشهورترین مارک های محلی و بین المللی است ، علاوه بر آن ، مجموعه ای از رستوران های معروف در ترکیه ، سالن های بازی ، سینما و سایر فعالیت های تجاری را شامل می شود.

سرمایه گذاری در بخش هتلداری

سرمایه گذاری در بخش هتلداری نیز یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری است ، بازدهی بالایی در این بخش وجود دارد ، زیرا نرخ سود سالانه بین 8 تا 15 درصد بوده و ارزش املاک افزایش می یابد.

امکان سرمایه گذاری در این هتل های 4 یا 5 ستاره که از شهرت بالایی برخوردارند وفراهم است و از تجربه ای عالی در بازارهای محلی و بین المللی برخوردارند.

برخی دیگر از سرمایه گذاری های املاک گردشگری وجود دارد که می تواند فرصت های مختلفی را برای مشاغل سرمایه گذاری ایجاد کند ، مانند:

 • سرمایه گذاری در مغازه ها
 • سرمایه گذاری در دفاتر تجاری
 • سرمایه گذاری در رستوران ها
 • سرمایه گذاری در فروشگاه ها و انبارها.
 • سرمایه گذاری در ساختمان های کارخانه.

مزایای سرمایه گذاری در املاک گردشگری:

تنوع بخش های سرمایه گذاری گردشگری که در پاراگراف قبل در مورد آن صحبت کردیم زمینه محکمی را برای ویژگی های متعدد سرمایه گذاری فراهم می کند که می تواند در خدمت کسانی باشد که می خواهند سرمایه گذاری کنند.

به همین دلیل ، ترکیه طی سالهای گذشته با هدف سرمایه گذاری در توسعه ورشد املاک و پروژه های گردشگری خود ، به دلیل وجود مزایای متعددی که سرمایه گذاری در گردشگری واقعی را تشویق می کند ، به مقصد سرمایه گذاران و تجار تبدیل شده است.

املاک در ترکیه:

ترکیه دارای موقعیت جغرافیایی متمایزی در امتداد قاره های آسیا و اروپا است که در کنار بسیاری از کشورهای عربی واقع شده است.

کشور ترکیه با مرکزیت جهانی در بازارهای مالی و تجاری و جز مراکز تجاری مهم ، در خاورمیانه و اروپا است

این کشور شامل گروه عظیمی از شهرهای توریستی است که همه عناصر توریستی موردنظر گردشگران در جهان را شامل می شود.

داشتن زیرساخت های قوی ، که به ایجاد پروژه ها در همه اشکال آنها کمک می کند ، یک شبکه ارتباطی حیاتی را در بر می گیرد که بیشتر کشور را پوشش می دهد و تنوع خطوط حمل و نقل زمینی ، دریایی و هوایی واقع در آنجا را پوشش می دهد.

وجود یکی از بزرگترین فرودگاههای جهان ، فرودگاه بین المللی استانبول ، حمل و نقل ایمن و سریع را در داخل و خارج از ترکیه ، علاوه بر هواپیماهای باری که از طریق آن به تمام نقاط جهان در دسترس است ، فراهم می کند.

ناگفته نماند سایر فرودگاه های داخلی که به شما امکان می دهد در مدت کوتاهی به استان های مختلف ترکیه برسید.

منطقه عظیمی که ترکیه از آن برخوردار است موقعیت همجوار وهم مرزی آن با بسیاری از کشورهای عربی است.

تنوع فرهنگی ، آداب و رسوم و سنتهای ترکیه که بسیار شبیه به آداب و رسوم اعراب است.

غنای تاریخی اماکن مذهبی و باستان شناسی و ارزش زیادی که برای آنها در گردشگری وجود دارد ، به ویژه اینکه این کشور یکی از معدود کشورهایی است که تمدن های انسانی زیادی را در خاک خود ادغام کرده است.

شهرهای بزرگ بازارهای تجاری و گردشگری جهانی مانند استانبول و آنتالیا را تشکیل می دهند.

آیا سرمایه گذاری در املاک گردشگری در ترکیه سودآور است؟

سرمایه گذاری املاک در ترکیه به طور کلی و در بخش املاک گردشگری(املاک توریسم) به طور خاص ، یکی از فعالیت های اقتصادی متمایز در جهان است که در سال های اخیر برای بسیاری از انرژی های برجسته خارجی آهنربایی ایجاد کرده است.

شکی نیست که بسیاری از ویژگیهای سرمایه گذاری که قبلاً ذکر شد ، و با طیف گسترده ای از فرصتهای سرمایه گذاری که بعداً ذکر خواهد شد ، سرمایه گذاران می توانند به سرمایه گذاری موفق در املاک گردشگری ترکیه دست پیدا کنند.

تشویق دولت از سرمایه گذاری خارجی در ترکیه ، که انواع مختلفی از پشتیبانی ها و مشوق ها را ارائه می دهد و کاهش قابل توجهی که درمالیات ارزش افزوده ایجاد می کند ، همچنین تضمین می کند که کارآفرینان در سرمایه گذاری در آنچه می خواهند انجام دهند موفق هستند.

فرصت های سرمایه گذاری در املاک گردشگری ترکیه چیست؟

دولت ترکیه قوانین و مقرراتی را برای جذب سرمایه گذاران خارجی در این کشور وضع کرده است و همچنین فرصت های سرمایه گذاری زیادی را در بخش املاک و گردشگری ترکیه ارائه کرده است ، مانند:

 • معافیت کامل سرمایه گذار خارجی از مالیات بر ارزش افزوده در مغازه های تجاری و گردشگری ، و منجر به آوردن مقداری ارز خارجی به ترکیه ، و اثبات این امر با رسیدهای رسمی انتقال.
 • پشتیبانی از مصالح ساختمانی در مصالح و هتلهای روستایی ، بیش از 60 درصد ارزش عمومی ساختمان.
 • اختصاص زمین برای سرمایه گذاری های گردشگری با نرخ های کاهش یافته ، با هدف ایجاد امکانات مهم گردشگری ، مانند هتل ها و مکان های استراحت هنگام سفر.
 • معافیت سرمایه گذاران از مالیات بر ارزش افزوده برای موارد عملیاتی ، هنگامی که از خارج از 18 تا 8 درصد راشامل می شوند.
 • کاهش ارزش مالیات برای همه املاک و مستغلات ، صرف نظر از نوع ملک ، از 4 به 3.
 • کاهش مالیات بر ارزش افزوده در فروشگاه های تجاری از 18 درصد به 8 درصد.3.

شرایط سرمایه گذاری در املاک گردشگری:

اگر پروژه یک دفتر تجاری است ، شرایط زیر باید رعایت شود:

 • انتخاب مکان مرکزی پروژه ، که می توان به راحتی به آن دسترسی داشت.
 • این پروژه در مجاورت جاده های اصلی شهر یا در کنار آزادراهی مانند مترو ، متروبوس یا تراموی واقع شده است.
 • در دسترس بودن شرایط بهداشتی در ساختمان پروژه ، از جمله تهویه ، روشنایی طبیعی ، گرمایش و سایر الزامات استانداردهای بهداشتی.
 • انتخاب یک ساختمان ، با مساحت وسیع که ستونها را شامل نباشد ، برای انجام کلیه فعالیت های مربوط به پروژه با راحتی کامل ، ترجیحاً بدون اتمام ، به طوری که سرمایه گذار بتواند تزئینات دلخواه خود را به دلخواه انتخاب کند.
 • حضور پروژه در نزدیکی مراکز خرید ، موقعیت هتل ها ، که مشوق فعالیت تجاری است و تقاضای زیاد برای این پروژه ها.
 • انتخاب منطقه ای زیبا که به دفاتر تجاری اختصاص داده شده است تا پروژه در آن تأسیس شود.

املاک توریستی ترکیه

اگر پروژه یک فروشگاه تجاری است ، شرایط زیر باید رعایت شود:

  • انتخاب مکان مرکزی پروژه ، که می توان به راحتی به آن دسترسی داشت.
  • نتخاب مکان به طور مستقیم در خیابان اصلی.
  • در نزدیکی به املاک مسکونی و پروژه های بزرگ.
  • دسترسی آسان به مغازه.
  • این مغازه در کنار نهادهای دولتی است.
  • نیاز منطقه به یک مغازه خوب بایدارزیابی شود.

هنگام انجام پروژه هتل ، باید اطمینان حاصل شود که مجوزهای لازم برای هتل ، زمینی که ساخت و ساز در آن انجام می شود و با توجه به راهنمایی املاک و مستغلات ، کلیه شرایط را برآورده می کند ، در دسترس است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه