15 امور (فعالیت) و بازدید برتر که در استانبول باید انجام داد

15 فعالیت و بازدید از استانبول که باید انجام داد

در اینجا 15 فعالیت و بازدید برتر در استانبول که انجام شده است ، بدون هیچ ترتیب خاصی. ما اینها را انتخاب نکردیم زیرا آنها محبوب هستند ، بلکه به این دلیل که فکر می کنم آنها ارزش دیدن یا تجربه کردن را دارند. به عنوان مثال ، من مسجد آبی معروف جهان را درج نکردم ، اما چیز دیگری را پیشنهاد می کنم. همچنین می خواهم توجه بسیاری از سنگهای پنهان را که اغلب هنگام آماده شدن برای بازدید شما نادیده گرفته می شود ، جلب کنم. لذت بردن!

دراویش گرداب WHIRILING DERVISHES

15 فعالیت برتر که در استانبول باید انجام داد

دراویش گردباد ممکن است به عنوان یک جاذبه گردشگری به نظر برسد ، اما این یک عبادت واقعی پیروان مولانا است. در طی این مراسم دراویش از طریق یک خلسه ناشی از نماز به پلی بین خدا و انسان تبدیل می شوند.

اگرچه در لیست کارهای انجام شده بسیاری از بازدید کنندگان در استانبول وجود دارد ، مردم اغلب مجبور می شدند که در پایان آن را از دست بدهند زیرا صندلی ها فروخته می شدند. همین اشتباه را نکنید و از قبل کرسی های خود را به خوبی رزرو کنید.

پیدا کردن تئاتر رقص بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به قلب استانبول بروید: Eminönü. شما می توانید با گرفتن یک تراموا ، اتوبوس یا یک کشتی از هر نقطه از شهر این کار را انجام دهید. نزدیک ایستگاه مارکای سرکیسی است. از آنجا شما باید tramline را تماشا کنید. هنگامی که به سمت چپ بپیچید ، علامت برای شماست که از جاده مستقیم کنار خط تراموا پیروی کنید. کافه تریا ی “حافظ مصطفی” را خواهید دید. از آن عبور کنید و سپس به چپ بپیچید. هوجیاپاشا HODJAPASHA همینجاست. حتما بلیط های خود را به صورت مقرون به صرفه خریداری کنید زیرا تمایل به فروش بسیار سریع آن است.

موزه ایاصوفیا AYASOFYA MÜZESİ

بازدید برتر که در استانبول باید انجام داد

این موزه باشکوه تبدیل به مسجد تبدیل شده از بزرگترین دستاوردهای معماری در جهان است. پس از سالها کار مرمت ، Hagia Sophia (Aya Sofya) بالاخره داربست بازشده و این امکان را برای شما فراهم می کند که شکوه و جلال آن را همانطور که در نظر گرفته شده بود ببینید.

ایستاده در وسط یک شبستان جادوگرای حیرت انگیز در زیر گنبد 43 متر عرض 65 متر از بالای سر شما با عقیده مخالف است – و فیزیک را برای آن مهم می کند. برای رسیدن به گالری و خیره کردن به موزائیک های بی نظیر بیزانس از جمله مسیح که توسط امپراطور کنستانتین IX و همسرش امپراطور زوی در کنار هم قرار گرفته است ، از رمپ مارپیچ بالا بروید.

Hagia Sophia (ایاصوفیا) از معروف ترین و جذاب ترین بناهای تاریخی استانبول است. این “کلیسای خرد الهی” توسط امپراطور جوستینین در 26 دسامبر 537 افتتاح شد ، در سال 1453 به یک مسجد تبدیل شد و در سال 1934 تبدیل به موزه ودوباره در سال 2020 تبدیل به مسجد شد.

این جزء بزرگترین دستاوردهای معماری جهان به ویژه مشهور به گنبد عظیم است و مظهر معماری بیزانس محسوب می شود.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

کلیسای سوم دقیقاً در همان نقطه

ساختمان فعلی در محل آکروپولیس بیزانس ساخته شده است ، دقیقاً در همان نقطه ای که در آن دو هوجیا سوفیااس قبلی قرار داشتند. اولین ساخته شده به عنوان یک باسیلك كولونادای سنتی لاتین با گالری و سقف الوار ساخته شده است كه در 15 فوریه 360 توسط كنستانسیوس دوم افتتاح شد. در جریان یک شورش در سال 404 آتش گرفت.

تئودوسیوس دوم ، که آن را در 10 اکتبر 405 افتتاح کرد ، نسخه دوم را سفارش داد. در طغیان های نیکا در سال 532 ، آن را به آتش کشید و تنها چندین بلوک مرمر را به جا گذاشت که هنوز هم می توان آن را در باغ نسخه امروزی مشاهده کرد.

امپراطور جوستینین تنها چند روز پس از تخریب دوم هوگیا سوفیا( ایاصوفیا) تصمیم به ساخت نسخه فعلی گرفت که باید بزرگتر و با شکوه تر از پیشینیان خود باشد.

گنبد

کلیسای جامع جاستینین کلیه بناهای دیگر را آویزان کرده و در بالای بزرگترین گنبد ساخته شده تا کنون قرار گرفته است. ضبط شده آن تا زمان ورود گنبد میکل آنژ در بالای باسیلica سنت پیتر. هنگامی که برای اولین بار وارد محوطه Hagia Sophia شوید ، حیرت زده می شوید.

زیرا این گنبد عظیم (31.24 متر) 55.6 متر بالاتر از سر شما قرار دارد. این روزگار با 30 میلیون کاشی موزائیک طلا پوشانده شده بود و هم اکنون با کتیبه های قرآنی تزئین شده است.

گنبد اصلی در هنگام زلزله در 7 مه 558 به طور کامل فرو ریخت. امپراطور دستور بازگرداندن فوری را داد و از مواد سبک تر استفاده شد. آنقدر نازک بود که صدها شمع آویزان در هوجیا سوفیا به شدت باعث تابش آن در شب می شود.

در طول تاریخ ، کلیسا به چندین تقویت و ترمیم اضافی احتیاج داشت ، نه در کمترین زمان پس از آتش سوزی بزرگ 859 و زمین لرزه های 869 و 989.

جنگ صلیبی چهارم

هاگیا سوفیا کرسی پدرسالار ارتدکس قسطنطنیه بود. این کلیسا همچنین خانه ای از آثار بسیار سنگین مانند سنگ قبر مسیح را در خود جای داده بود ، توری که طرف عیسی را سوراخ کرد ، کفن عیسی ، تکه هایی از صلیب واقعی ، انگشت تردید آمیز سنت توماس و استخوان های چند مقدسین همه اینها با تسخیر قسطنطنیه در جنگ صلیبی چهارم ، هنگامی که هاگیا سوفیا غارت شد و از بین رفت ، از بین رفتند.

مسجد

به لطف فتح عثمانی قسطنطنیه(استانبول) در سال 1453 توسط سلطان محمد فاتح ، از تخریب بیشتر هوگیا سوفیا جلوگیری شد. هرچند که مسیحیت گم شد ، زیرا سلطان مفتح دوم دستور پاکسازی فوری کلیسا را داد و آن را به مسجد تبدیل کرد. موزائیک های مسیحی بر فراز گچ گرفته شده و مناره هایی به آن اضافه شده است که دو مورد انجام شده توسط معمار سینان از چهار مناره ای مطابقت دارند.

سایر موارد اضافی شامل شمعهای عظیم (بهم زدن میراب) متعلق به سلطان سلیمان است که از فتح باشکوه مجارستان به وی هدیه شده است ، هشت دور خط خوشنویسی ، گالری سلطان ، یک منبر ، دو عدد هورنسانی عظیم ، یک مدرس ، یک کتابخانه و یک چشمه برای وضو های آیینی şadırvan) )

پس از سقوط امپراتوری عثمانی و تأسیس جمهوری ترکیه ، مصطفی کمال آتاتورک ، بنیانگذار و اولین رئیس جمهور ترکیه ، هوگیا سوفیا را به موزه تبدیل کرد. موزاییک های داخلی خارق العاده ای که به طور اتفاقی در طی بازسازی ها در قرن 19 کشف شده اند به آرامی اما مطمئناً ترمیم شدند.

اولین موزائیک بیزانس باقیمانده را می توان بر روی دروازه امپریال مشاهده کرد ، که مسیحی را روی تخت نشان می دهد که یک امپراتور در کنار او زانو زده است.

هنوز هم در طبقه همکف ، موزائیک زیبای باکره با کنستانتین و جاستینین قرار دارد. این نشان می دهد که مریم روی تخت نشسته بود و نوزاد عیسی را در دست داشت و در کنار دو بزرگترین امپراطور شهر قرار داشت.

یک سطح شیب دار از طبقه همکف به سمت گالری منتهی می شود ، جایی که شما می توانید موزائیک های امپراتور اسکندر را که جمجمه در حال نگه داشتن است ، پیدا کنید ، باکره نگهدار مسیحی که توسط امپراطور جان دوم کامننوس و امپراتور ایرنه به امتداد رسیده است ، مسیح با امپراطور کنستانتین IX مونماخوس و امپرس زوی ، ویرجین. با عیسی شیرخوار که در دامانش بود ، فرشته های گابریل و مایکل ، پرتره های مقدسین ، موزائیک دیویس و مواردی از سریال های شش بالدار.

متأسفانه ، به نظر می رسد مرمت و بازسازی لازم در مورد هاگیا سوفیا داستانی بی پایان است

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

کاخ توپکاپی TOPKAPI SARAYI

کاخ توپکاپی (Topkapi Sarayı) به درستی منظره ای است که در استانبول نمی توانید آن را از دست بدهید. این مجموعه کیوسک ها و غرفه های موجود در چهار حیاط سرسبز و سرسبز جایی است که نسل های سلاطین تقریباً نیم قرن اقامت اصلی خود را داشتند.

جاذبه های برتر کاخ توپکاپی حرم ، قفس آراسته شده توسط زنان سلطان ، گنجینه ای است که جواهرات تاج را ذخیره می کند (حاوی خنجر معروف توپکاپی) و اتاق اسلحه باعث تقویت صنایع دستی عثمانی حتی در هنگام ساخت شمشیر و کمان ها ست.

همچنین ، فراموش نکنید که برای راه اندازی منظره های نفس گیر از دریای مارمارا ، بسفر و شاخ طلایی ، راه را تا انتها پیاده بروید.

تنگه بسفر Bosphorus Strait

سفر به استانبول بدون سفر دریایی بوسفور کامل نیست. نه تنها نمای زیبایی از این شهر به شما ارائه می دهد ، بلکه سواحل اروپایی و آسیایی از آبراه معروف دارای کاخ های قدیمی و قصرهای قدیمی است.

چندین سفر دریایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید: یکی کوتاه (به پل معلق دوم و عقب) ، یک بلند (تمام راه به دریای سیاه و عقب) و یک غروب آفتاب در تابستان.

مخزن باسیلکا Basilica Cistern

15 فعالیت برتر که در استانبول باید انجام داد

استانبول نه تنها از روی زمین جذاب است بلکه زیرزمینی با مخزن باسیلکا (Yerebatan SARNIC) نیز قرار دارد. این قطعه نفیس از مهندسی بیزانس یک مخزن ( قنات ) زیرزمینی دیدنی است که زمانی آب آشامیدنی را با قنات های بلغارستان فعلی به استانبول می آورد.

برخی آنها را با داشتن نور کم نور و موسیقی کلاسیک به صدای پس زمینه چکه شدن آب ، عاشقانه می گویند ، در حالی که برخی دیگر آن را کمی فریبنده تجربه می کنند.

پیاده روها را ببندید و ماهی ها را بین 336 ستون که از سقف حمایت می کنند درحال شنا ببینید. راه را تا انتها طی کنید تا سر مدوسا MEDUSA را ببینید ، که به صورت پایه یکی از ستون ها به صورت وارونه قرار گرفته است.

بازار سرپوشیده استانبول THE İSTANBUL GRAND BAZAAR

15 امور(فعالیت) وبازدید برتر که در استانبول باید انجام داد.

معامله شکار در Grand Bazaar استانبول. بیش از 500 سال قدمت دارد ، اما هنوز هم یکی از بزرگترین بازارهای تحت پوشش جهان است. 60 خیابان آن شامل کمتر از 5000 مغازه ، 60 رستوران ، 18 فواره ، 12 مسجد و حتی مدرسه است.

برخی ادعا می کنند این یک دام توریستی نیست. مردم محلی هر روز اینجا خرید میکنند ، اما شانس آنها این است که از شما چانه زنی بهتر باشند این بازار به دلیل فرش ، چرم ، سرامیک ، سوغات و جواهرات بسیار مشهور است.

سخت نیست که در این هرج و مرج گم شوید ، بنابراین سعی کنید به یاد داشته باشید که قبل از سرگردان شدن به کجا وارد شده اید.

موزه آرکولوژی استانبول Istanbul Archaeology Museum

15 فعالیت و بازدید برتر که در استانبول باید انجام داد

مردم غالباً از موزه باستان شناسی (Arkeoloji Müzesi) رد می شوند ، و این حیف است. این یک گوهر پنهان در استانبول است که یکی از ثروتمندترین مجموعه های باستانی کلاسیک جهان را به نمایش می گذارد.

جاذبه های برتر اینجا سارکوفاگ شگفت انگیز اسکندر بزرگ است که مراحل مهم زندگی وی را نشان می دهد ، کاشی کاری های آبی رنگ کارمان میراب ، غرفه زیبای کاشی کاری و پیمان کادش – اولین پیمان صلح بقایای جهان.

با رفتن به پایین تپه در اولین حیاط کاخ توپکاپی ، یا از طریق پارک Gülhane می توانید به موزه باستان شناسی برسید.

مسجد سلیمانیه SÜLEYMANİYE MUSQE İN İSTANBUL

15 فعالیت برتر که در استانبول باید انجام داد

من فکر می کنم این زیبا ترین و چشمگیرترین مسجد استانبول است و هر روز توسط هزاران گردشگر مورد بازدید قرار نمی گیرد.

مسجد سلیمانیه توسط معمار مشهور سینان برای سلطان سلیمان طراحی شده است و ادای احترام بزرگی برای هر دو است. این در واقع بسیار بیشتر از یک مکان عبادت است. این مجموعه ساختمانهایی است که شامل بیمارستان ، آشپزخانه ، مدرسه و غیره است.

فراموش نکنید بازدید از مقبره های سلیمان و رکسالانا در پشت قبرستان ، مقبره سینان در خارج از مجتمع ، و خوردن kuru fasulye (لوبیای خشک در یکی از رستوران های نزدیک مسجدرا.

کلیسای CHORA

15 بازدید برتر که در استانبول

کلیسای Chora ، کلیسای سنت منجی یا موزه Kariye کمی از مسیر مورد ترافیک فاصله دارد اما ارزش دیدن دارد. در Chora / Edirnekapi واقع در کنار دیوارهای قدیمی شهر ، یکی از شگفت انگیزترین بنای مذهبی است که استانبول برای ارائه دارد.

دیوارها و سقف های این کلیسا با موزائیک های خیره کننده بیزانس و نقاشی های دیواری افسانه آراسته شده است. برخی در جهان مسیحی برجسته ترین محسوب می شوند.

و در حالی که آنجا هستید ، از بقایای دیوارهای شهر قرن پنجم و خانه های چوبی عثمانی لذت ببرید.

کاخ دلما باغچه DOLMA BAHÇE PALACE

بازدید برتر که در استانبول باید انجام داد

کاخ Dolmabahçe فقط جذاب است. چند واقعیت برای نشان دادن نظر من در اینجاست. هدف من نشان دادن این کاخ عظیم – 600 متر طول – دارای کمتر از 285 اتاق و 43 سالن نیست. این بنا در سال 1856 توسط سلطان عبدوئی مکت ساخته شد ، در واقع برای اثبات این که امپراتوری رو به زوال عثمانی بسیار خوب عمل می کند ، در حالی که ساخت و سازها دقیقاً برعکس بود.

با این وجوددرهزینه ساخت هیچ صرفه جویی نشده است ، که اثبات آن استفاده بیش از حد از برگ طلایی ، کریستال و سنگ مرمر است. از ویژگی های بارز آن می توان به پله کریستال Baccarat ، حمام اصلی و سالن تشریفات با لوستر 4.5 تنی خود اشاره کرد. فقط دیدن دومی چشمگیر است!

آتاتورک پس از تأسیس جمهوری ترکیه ، این کاخ را به عنوان خانه خود پذیرفت و در آنجا در 10 نوامبر 1938 در ساعت 09:05 درگذشت. به عنوان ادای احترام ، تمام ساعتهای موجود در کاخ آن زمان را نشان می دهند.

برج گالاتا GALATA TOWER

15 فعالیت برتر که در استانبول باید انجام داد

برج گالاتا یکی از بهترین نقاط شهر برای گرفتن نمای پانوراما از استانبول 360 درجه است. در یک روز روشن حتی می توانید جزایر پرنسس را از این برج 60 متری مشاهده کنید. همچنین یک رستوران / کافی نت در طبقه نهم وجود دارد ، اما احساس راحتی کنید که کاملاً می توانید از آن پرش کنید.

درعوض ، در خیابان های دنج گالاتا اطراف برج قدم بزنید و در یکی از تراس های فراوان نوشیدنی یا مقداری غذا بنوشید. نه تنها از این لذت بیشتری خواهید برد ، بلکه خرید بسیار بهتری نیز خواهید داشت.

ببک و اورتاکوی

15 امور(فعالیت) وبازدید برتر که در استانبول باید انجام داد

Bebek و – به مراتب کمتر – Ortaköy دو روستای بسفر هستند که ارزش بازدید دارند ، اما در بین گردشگران کمتر شناخته شده اند.

Bebek یک محله سرسبز ، سبز و ثروتمند توسط بسفر است. آن را به خوبی شناخته شده و اغلب در طول تعطیلات آخر هفته توسط مردم محلی بازدید می شود. صبحانه (دیر وقت) با منظره ای خیره کننده و بعد از آن یک قدم زدن خوب در محوطه هتل ، یک نوشیدنی در تمام وقت محلی است و در یکی از کافه های مختلف با نوشیدنی در صدر قرار دارد. دیگر شبها می آیند و از زندگی شبانه لذت می برند.

اگر گشت و گذار در بسفر انجام دادید ، سخت نیست که اورتاکوی را از دست بدهید. مسجد دنج آن در ساحل درست قبل از ایستادن اولین پل. مورد دیگری که توجه بسیاری را به خود جلب می کند بازار صنایع دستی یکشنبه ها و همچنین بسیاری از خیابان های سنگفرش بدون ماشین پر از رستوران ها و کافه ها است.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

زندگی شبانه استانبول

زندگی شبانه استانبول می تواند با سایر نقاط جهان رقابت کند. این که آیا شما می خواهید در هنگام نوشیدن نوشیدنی مورد علاقه خود از اجرای زنده (محلی) لذت ببرید ، در کنسرت های ستاره های فعلی و گذشته دنیا شرکت کنید ، یا شب را در مکانهای روباز توسط بسفر بوسفور بخرید

بازارهای محلی

آشپزخانه ترکیه در بین ثروتمندترین و از همه ، ترکیب طعم دهنده های قاره ها و فرهنگ های مختلف است.

تمام این ظروف با محصولات تازه ساخته می شوند ، کالاهایی که می توانید با مراجعه به بازارهای محلی استانبول نیز دست اول را خریداری کنید. این بازارهای شهر (بازار) در ابتدا می توانند بسیار پراهمیت به نظر برسند ، اما اطمینان داشته باشید که استقبال گرم از خریدتان دریافت خواهید کرد. ارتباط ممکن است دشوار باشد ، اما تجربه با ارزش است.

حمام ترکی

هیچ چیز بهتر از جوان سازی بدن در حمام ترکی وجود ندارد. فقط این را بعد از یک روز طولانی پیاده روی تصور کنید: پوشیدن چیزی جز پارچه نخی ، ابتدا در یک اتاق بخار که روی سنگ مرمر گرم قرار دارد استراحت کنید ، گوش دادن به شریان آب جاری. سپس یک اسکراب بدن صابون سریع و به دنبال آن ماساژ سلطان تا پوست شما صاف و نرم شود.

چندین حمام موجود در شهر وجود دارد. در میان قدیمی ترین ها (اخیراً بازسازی شده) ایاصوفیا خرم سلطان حامامی و کلیچ علی پاشا حامامیوجود دارند. مورد اول درست در میدان سلطاننامه است ، دومی در توپخانه-کاراکوی ، نه چندان دور از استانبول

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه