چشم انداز صنعت خودرو در ترکیه

چشم انداز صنعت خودرو ترکیه

صنعت خودرو در ترکیه از صنایع پر سود در این کشور است، پایه و اساس صنعت خودر در ترکیه به اوایل دهه 1960 باز می گردد. در یک دوره صنعتی سازی سریع و پیشرفته ، این بخش کلیدی ،خود را از مشارکت های مونتاژ به یک صنعت خودروسازی در ترکیه تمام عیار با قابلیت طراحی و ظرفیت تولید گسترده تبدیل کرده است. از سال 2000 ، تولید کنندگان تجهیزات اصلی (OEM) بیش از 15 میلیارد دلار دراین صنعت در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند. این سرمایه گذاری ها به طور قابل توجهی قابلیت های تولیدی خود را گسترش داده و به نوبه خود باعث شده ترکیه به بخشی مهم از زنجیره ارزش جهانی OEM های بین المللی تبدیل شود. صنعت خودروسازی ترکیه امروز با رعایت و فراتر از استانداردهای بین المللی کیفیت و ایمنی ، به لطف تولید ارزش افزوده ، بسیار کارآمد و رقابتی است.

چشم انداز صنعت خودرو ترکیه

ترکیه به عنوان بخشی از تعهد خود مبنی بر تبدیل صنعت خودروسازی خود ، که از لحاظ تاریخی محرک اصلی اقتصادی در ادغام اقتصاد ترکیه با زنجیره ارزش جهانی بوده است و به دیدگاه خود مبنی بر تبدیل ترکیه به یک نیروگاه اقتصادی ، ترکیه اخیراً توسعه یافته محلی خود را معرفی کرده است. ماشین الکتریکی متولد شده بر استحکام ناشی از دانش دیرینه کشور در منطقه است.

 

بر این اساس ، گروه سرمایه گذاری مشترک ترکیه با نام TOGG ، تا سال 2030 ، پنج مدل مختلف را روی یک سکوی مشترک با حقوق مالکیت معنوی و صنعتی کاملاً ملی تولید خواهد کرد.

ترکیه با بهره گیری از نیروی کار رقابتی و بسیار ماهر همراه با یک بازار محلی پویا و موقعیت جغرافیایی مطلوب ، با تولید9 برند جهانی از اتومبیل میزان تولید صنعت خودرو در ترکیه را به پنج برابر افزایش داده و از سیصد هزاردستگاه در سال 2002 به بیش از 1.5 میلیون دستگاه در سال 2018 رسانده است که این نشان دهنده نرخ رشد سالانه ترکیبی (CAGR) حدود 10 درصد در طی این دوره می باشد . تنها طی پنج سال گذشته ،ترکیه با برند MAN تولید خود را با 143 درصد ، تویوتا 95 درصد ، فورد 52 درصد و فیات 35 درصد افزایش داده است.

رشد قابل توجه تولید توسط بخش خودروسازی ترکیه باعث شد تا ترکیه در پایان سال 2018 به پانزدهمین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان و پنجمین کشور بزرگ اروپا تبدیل شود.

ترکیه در حال حاضر به ویژه در رابطه با تولید وسایل نقلیه تجاری ، به یک مرکز پیشرفت تبدیل شده است. تا پایان سال 2018 ترکیه دومین تولید کننده وسایل نقلیه تجاری (CV) در اروپا بود.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

صنعت اتومبیل سازی ترکیه که به عنوان قطب تولید عالی و برتر شناخته شده است ، اکنون در تلاش است تا قابلیت های R&D، طراحی و برندسازی را بهبود بخشد. از سال 2019 ، 184 مرکز تحقیق و توسعه و طراحی متعلق به تولید کنندگان و تامین کنندگان خودرو در ترکیه فعال شدند.

نمونه های قابل توجه از برندهای جهانی با توسعه ، طراحی و فعالیت های مهندسی در ترکیه عبارتند از: فورد ، فیات ، دایملر و AVL. مرکز تحقیق و توسعه فورد اتوسان یکی از سه مرکز تحقیق و توسعه جهانی فورد است ، در حالی که مرکز تحقیق و توسعه فیات در بورسا تنها شرکت ایتالیایی است که تنها مرکز ارائه دهنده بازار اروپا در خارج از کشور خود است. در همین حال ، مرکز تحقیق و توسعه دایملر در استانبول ادامه عملیات تولید کامیون و اتوبوس شرکت آلمانی در ترکیه است. AVL ترکیه که دومین مرکز تحقیق و توسعه خود را در ترکیه افتتاح کرد ، شروع به توسعه فناوری های خودروهای بدون راننده و ترکیبی کرد.

ترکیه از طرف زنجیره تأمین ، یک محیط حمایتی را ارائه می دهد. حدود 1100 تأمین کننده مشهور وجود دارد که از تولید OEM پشتیبانی می کنند. با استفاده از قطعات بومی درخطوط تولید تولید کنندگان وسایل نقلیه ، میزان بومی سازی OEM ها بین 50 تا 70 درصد متغیر است.

ترکیه محل بسیاری از تأمین کنندگان جهانی قطعات است. بیش از 250 تأمین کننده جهانی وجود دارد که از ترکیه به عنوان پایگاه تولید استفاده می کنند و 30 مورد از آنها در بین 50 تأمین کننده بزرگ جهانی قرار دارند.

تولیدکنندگان خودرو بطور فزاینده ترکیه را به عنوان پایگاه تولید جهت فروش صادراتی خود انتخاب می کنند. این واقعیت نشان می دهد علاوه بر این ، ترکیه صادر کننده شماره یک خودرو به بازارهای اروپا ست که 85 درصد از تولید خودرو در ترکیه در سال 2018 به بازارهای خارجی (صادرات) اختصاص یافته است. بیش از 1.3 میلیون دستگاه خودرو در همان سال از ترکیه به بازارهای خارجی صادر شده است. گزارش رسمی اشاره می کند که در سال 2018 ، تولید خودرو در ترکیه معادل 1،55 میلیون دستگاه بوده است. 85 درصد از این وسایل نقلیه صادر شده و میزان صادرات حاصل از تولید در مقایسه با نرخ های سال 2017 ، 7 درصد افزایش یافته است که در کل به حدود 1131 میلیون واحد رسیده است. اطلاعات آماری می گوید: “بر اساس کمیت ، تولید کنندگان صنعت خودرو ترکیه با تحقق صادرات بالغ بر 32.2 میلیارد دلار در سال 2018 سهم قابل توجهی در تراز تجارت خارجی داشتند.”

صنعت خودروسازی ترکیه از دیرباز در این کشور رواج دارد و از تولید مونتاژ به تدریج به یک صنعت با قابلیت طراحی R&D و ارزش افزوده بالا تبدیل شده است.

این بخش با مشارکتهایی که توسط شرکتهای خارجی با کارآفرینان ترکیه ایجاد شده است ، از اهمیت کلیدی در تولید داخلی برخوردار است. ترکیه اکنون بزرگترین تولید کننده وسایل نقلیه تجاری سبک در اروپا است و از نظر میزان تولید خودرو در رتبه چهاردهم در جهان قرار دارد. گزارش “دستور کار صنعت خودرو سازی ترکیه” که توسط ریاست دفتر سرمایه گذاری جمهوری ترکیه و EY در ترکیه انجام شده است ، عمیقاً در زمینه صنعت خودرو در این کشور تحقیق می کند که به بررسی توسعه تاریخی ، وضعیت اقتصادی فعلی ، فرصت های صادراتی و داستان های موفقیت بزرگترین شرکت های خارجی،محلی و داخلی در این بخش می پردازد.

صنعت خودرو در ترکیه و چشم انداز آن

وضعیت فعلی صنعت خودرو سازی در ترکیه

بخش صنعت خودرو در ترکیه تاکنون سهم قابل توجهی از سرمایه گذاری های جهانی را تکمیل کرده است. در دوره تغییر واردات ، اولین سرمایه گذاری های این کشور با فرصت های سرمایه گذاری جذاب ترکیه و جهانی سازی ، شتاب بیشتری کسب کرد. در حال حاضر ترکیه دارای نه تولیدکننده جهانی و هفت صنعت داخلی صنعت خودرو است که سرمایه گذاری های خود را به اتمام رسانده اند ، و همچنین یک شبکه تأمین مهم است که به طور مداوم در حال توسعه است. اتاق صنعت استانبول پنج شرکت خودروسازی را در بین 10 شرکت برتر “500 شرکت برتر صنعتی ترکیه در سال 2017” فهرست کرده است ، که همگی رهبران جهانی و مراکز تعالی در زمینه های مربوطه هستند.

براساس داده های ارائه شده توسط مجمع صادرکنندگان ترکیه ، در میان پنج شرکت صادر کننده برتر در سال گذشته چهار شرکت خودروسازی بودند. صنعت خودرو با رتبه اول در لیست صادرات توسط لیست صنعت 2018 می باشد که صنعت خودروسازی برای 13 سال متوالی این موفقیت را تکرار کرده است. در همین مدت ، افزایش قابل توجهی در اشتغال ،R&D و برنامه های ثبت اختراع در صنعت خودرو نیز مشاهده شد. ، صنعت خودرو با داشتن 141 مرکز تحقیق و توسعه و طراحی میزبان یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و توسعه و طراحی است.

از جمله مزایای این صنعت می توان به یک نیروی کار رقابتی و بسیار ماهر وهمچنین یک بازار محلی پویا و موقعیت جغرافیایی مطلوب اشاره کرد. در این شرایط تولید وسیله نقلیه 13 برند جهانی OEM در ترکیه از 374،000 در سال 2002 به بیش از 1،5 میلیون دستگاه در سال 2018 افزایش یافته است. این نشان دهنده نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) در حدود 9 درصد در طی این دوره است.

براساس گزارش دفتر سرمایه گذاری ترکیه آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، انگلیس و اسپانیا بزرگترین مشتری صادراتی صنعت خودروسازی ترکیه هستند ، همچنین تنوع در مقصد های صادراتی با شرکت هایی که به دنبال ورود به کشورهای در حال ظهور در مجاورت هستند و در آنجا تقاضای بیشتری برای فروش خودروهای جدید می بلشد ، وجود دارد.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

علیرغم افزایش شدید فروش خودرو در ترکیه – از پایان سال 2018- 150 اتومبیل در هر 1000 نفر – پایین تر از میانگین 500 خودرو برای هر هزارنفر اروپا است. این نشانگر فرصت های کافی برای خودروسازان در بازار داخلی است. افزایش قدرت خرید همراه با نرخ پایین مالکیت خودرو باید به رونق فروش خودرو در سالهای آینده کمک کند.

ترکیه محیطی عالی برای توسعه محصولات و خدمات از طریق کل زنجیره تأمین فراهم می کند. حدود 1100 تولیدکننده قطعات وجود دارد که تولیدات نصب شده را تأمین می کنند. قطعات معمولاً مستقیماً به خطوط تولید تولید کنندگان وسایل نقلیه می روند. میزان بومی سازی OEM ها در کشور بین 50 تا 70 درصد متغیر است.

مراکز تحقیق و توسعه مستقر در ترکیه نه تنها از عملیات محلی بلکه از سایر کارخانه های شرکت های مادر پشتیبانی می کند. “بخش تحقیق و توسعه فورد اوتوسان یکی از 3 مرکز بزرگ تحقیق و توسعه جهانی فورد است. مرکز تحقیق و توسعه در بورسا تنها مرکز فیات در خارج از ایتالیا است که در بازار اروپا فعالیت می کند. برای وسیله نقلیه تجاری سبک پیک فورد ، کارخانه Yenikoy تنها مرکز تولید در جهان است.

مدل های تویوتا C HR و Corolla Hybrid در ترکیه برای بازارهای جهانی تولید می شوند. تحقیق و توسعه دایملر مرکز صلاحیت برخی از قسمتها است و مسئولیت جهانی را به عهده دارد. OEMs با بیش از 50 هزار کارمند ، یکی از کارفرمایان اصلی در صنعت تولید است.
“نزدیکی ترکیه با اروپا ، آسیا ، خاورمیانه و شمال آفریقا یک مزیت رقابتی قوی به عنوان یک مرکز لجستیک و صادرات برای ترکیه می باشد. چشم انداز آینده حاکی از این مزیتی است که برای ترکیه متصور است. با بررسی دقیق تر داده ها ، این مسئله آشکار است که پیش بینی می شود که ، مشکلات خروجی تولید خود را در سال 2018 بازیابی نموده و روند افزایش صعودی را از سال 2019 تا 2024 بدست آورده و تا سال 2024 به تولید حدود 2 میلیون دستگاه برساند.

با توجه به بحران های 2008 و 2012 ، بازار اروپا پس از کاهش حجم تولید ، باز هم قدرت قبلی خود را بازیابی نموده و، انتظار می رود رشد نسبی در چشم انداز صادرات خودرو در ترکیه تا سال 2027 وجود داشته باشد. تخمین زده می شود که فروش خودروترکیه در آمارهای اتحادیه اروپا در سال 2020 به 17.8 میلیون واحد با متوسط رشد 5/4 درصدی رسیده و به طور میانگین در دوره بین سالهای 2018 تا 2027 به رشد سالانه 4.1٪ خواهد رسید.

چشم انداز صنعت خودروسازی در کشور ترکیه

سرمایه گذاری های اخیر در صنعت خودرو سازی

آژانس سرمایه گذاری ترکیه خاطرنشان می کند که تولید کنندگان بزرگ خودرویی مانند Hyundai Motor ، Fiat Chrysler Automobiles (FCA) و Toyota Toyota با افزایش ظرفیت های تولیدی مطابق دوره پیش بینی 5 ساله تا 2027 در ترکیه ادامه سرمایه گذاری می دهند. واین سرمایه گذاری ها طی سال های 2018 و 2027 به متوسط رشد سالانه تولید خودروهای مسافری در ترکیه 9٪ کمک خواهد کرد.

رنو موتور، همچنین قصد دارد بیشتر عملیات تولید خودروهای کم حجم Clio را در ترکیه انجام دهد. ” براساس این برنامه تولید جدید ، 94 درصد از تولید جهانی مدل Clio این خودروساز فرانسوی در ترکیه و اسلوونی انجام خواهد شد.

علاوه بر این ، تویوتا اتوموتیو ، وابسته ترکیه ای تویوتا موتور ، به ویژه با تولید مدل جدید SUV در سال 2017 ، میزان تولید عملیات تولیدی ترکیه را افزایش داد. این شرکت در کل 350 میلیون یورو در ترکیه سرمایه گذاری کرده است. کارخانجات تولید Sakarya به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری بزرگتر به ارزش 470 میلیون دلارمی باشد. این برنامه با هدف تقویت ظرفیت تولید سالانه تویوتا از 150،000 وسیله نقلیه به 280،000 وسیله نقلیه در سال است.

مدل SUV فوق الذکر اولین اتومبیل هیبریدی است که با تولید انبوه در ترکیه تولید می شود. “پیش از این ، در نوامبر سال 2014 ، تولیدکننده خودروی ترکیه ،” توفاش “، متعلق به Koc Holding و FCA در ترکیه ، سرمایه گذاری اضافی بالغ بر 480 میلیون دلار انجام داده است. هدف نهایی سرمایه گذاری توفاش در ساخت خودروهای جدید مسافری تا سال 2023 و افزایش تولید تا 700000 واحد در سال در مدل هاچبک جدید است. “

داستان های موفقیت در صنعت خودروی ترکیه

  • فورد اتوسان FORD OTOSUN

فورد اتوسان تمام ظرفیت و زیرساخت های لازم را برای طراحی ، توسعه و آزمایش یک وسیله نقلیه کامل از جمله موتور خود ، از مرحله کاغذ سفید تا شروع یک محصول تجاری دارد. این شرکت پس از برقراری مشارکت برابر با فورد در سال 1997 ، اولین پروژه بزرگ خود را با نام Transit Connect توسعه داد و در سال 2003 ، این شرکت Ecotorq ، کامیون جدید Cargo و موتور جدید خودروهای سنگین را توسعه داد.

این سازنده خودرو ادعا می کند بر روی فناوری های پیشرفته کار می کند تا محصولاتی را ارائه دهد که بتوانند نه تنها در ترکیه بلکه در تمام بازارهای صادراتی بالقوه از جمله اروپا و آمریکای شمالی با هم رقابت کنند. فورد اوتوسان با داشتن بیش از 1200 مهندس تحقیق و توسعه بزرگترین سازمان تحقیق و توسعه صنعت خودروی ترکیه را در جهت صادرات مهندسی تشکیل داده است.

فورد اوتوسان در نظرسنجی “500 صادر کننده بزرگترین سرویس ترکیه” که توسط صادر کنندگان ترکیه برگزار شد ، در سال 2015 و 2016 جایزه اول را در دسته “معماری ، مهندسی ، علمی و سایر خدمات فنی” دریافت کرد. `مجمع (TIM)( اتحادیه صادر کنندگان ترکیه)اعلام کرد کل صادرات مهندسی این شرکت از سال 2010 به 578 میلیون دلار آمریکا رسیده است. در زمینه صادرات مهندسی ، این شرکت معتبرترین جایزه شرکت “موتور هنری فورد” در سال 2017 را به دست آورد.

فورد اوتوسان 4 پروژه مختلف را كه توسط اتحادیه اروپا پشتیبانی می شوند انجام می دهد. سیستم های مختلف خودروهای بدون راننده تا سطح 4 در محدوده این ابتکارات توسعه می یابند. در این گزارش آمده است: “فورد اتوسان مسئولیت کلیه مراحل و توسعه نرم افزارهای لازم از انتخاب سنسورهای اتومبیل بدون راننده تا علامت گذاری به داده های دریافت شده از سنسورها و سپس کنترل خودروفوق الذکررا برعهده دارد.

Ford-Otosan همچنین در زمینه اتومبیل های برقی فعال است . در برنامه تولیدی خود از صد درصد اتومبیل های برقی گرفته تا محلول های ترکیبی در تمام قطعات خودروفعالیت دارد. دامنه تحولات شامل نرم افزار و کنترل وسایل نقلیه الکتریکی ، طراحی و شبیه سازی در سطح و اجزای سیستم و توسعه استراتژی های محصول و زیرساخت است. شركت در ادامه توضيح مي دهد كه طراحي و راهكارهاي توليد با در نظر گرفتن زنجيره ارزش وسايل نقليه برقي توسعه و اجرا مي شود.

فورد اتوسان در سال 2013 توافقنامه صدور مجوز فناوری با شرکت موتور چینی جیانگلینگ چین (JMC) به امضا رساند و تحت این همکاری یک کار خلاقانه انجام داد. “با این توافق ، فورد اوتوسان مجوز ساخت 100٪ موتورهای متعلق به مالکیت معنوی خود در اکوتورک ECO TURK را در چین – بزرگترین بازار کامیون های جهان – برای خودروهای مارک JMC اعطا کرده است. در سال 2014 ، قرارداد مجوز دیگری با همان شرکت برای انتقال فناوری ، کابین و قطعات کامیون های موجود درترکیه امضا شد.

با این توافق نامه ، علاوه بر درآمد فن آوری، امکان صادرات مهندسی به چین نیز به دست آمده است. مهندسان این دو شرکت به طور مشترک روی بومی سازی قطعات موجود کار می کنند و آنها را در بازار چین تطبیق می دهند. و راه اندازی کامیون های “JMC Weilong” با پشتیبانی مهندسین فورد اوتوسان در چارچوب توافقنامه صدور مجوز فناوری با JMC برای ساخت کامیون هایی که بطور کامل (از جمله موتور) توسط مهندسان ترک فورد اوتوسان طراحی می شوند. این کامیون در سال 2017 در چین بزرگترین بازار جهان در زمینه کامیون ها به بازار عرضه شد .

  • فارپلاس FARPLUS

فارپلاس در پایان سال 2017 در بین 971 شرکت موفق به کسب اولین جایزه در رقابت رهبران نوآوری Inovalig شد. F + Ventures ، یک شرکت سرمایه گذاری مبتنی بر سرمایه گذاری جدید Fark Holding است که برای سرمایه گذاری در فناوری های حمل و نقل هوشمند به منظور انطباق با فن آوری های در حال تحول و ادغام نوآوری در مدل های تجاری معمولی تأسیس شده است.

این شرکت تاکنون 4،5 میلیون دلار برای شروع کار سرمایه گذاری کرده است. “اولین سرمایه گذاری آن ، Comodif یک سرمایه گذاری داخلی از Fark Holding است ، و به یک پروژه مهم در زمینه تحول دیجیتالی وسایل نقلیه متصل در ترکیه رسیده است. هدف، کشف فناوری و شرکت هایی است که صنعت حمل و نقل را به طور اساسی تغییر می دهد و کیفیت حمل و نقل و زندگی را برای مردم بهبود می بخشد. شرکتها شروع به سقوط و حتی افول خواهند کرد مگر اینکه به سمت محصولات و بازارهای ارزش افزوده تکنولوژیکی و با ارزش بالا بروند.

تولیدکننده می خواهد F Plus را به سکویی تبدیل کند که در آن کل اکوسیستم حمل و نقل بتواند به طور مشترک سرمایه گذاری کند. این شرکت می افزاید: هدف اصلی این است که F Plus را به عنوان اولین اسمی که برای حمل و نقل هوشمند در جهان به یاد می آورد ، تبدیل کنیم.

Farplus در حال استفاده و توسعه فناوری های تولید برای محصولات با ارزش افزوده در بخش خودرو است. این شرکت در حال راه اندازی قطعات رنگی ، روکش دار و مواد جدید است. همچنین برای اولین بار در ترکیه از فناوری های COD ، بسته بندی و Mucell استفاده کرده است. همچنین در حال انجام ادغام سیستم با مواد کامپوزیتی با هدف کاهش وزن و در عین حال در ساخت رادار فناوری با موسسه Fraunhofer نیز هست.

تحول دیجیتالی سازنده از طریق پروژه ها و ابتکار عمل در زمینه های مختلف – از طراحی محصول گرفته تا آخرین نقطه تولید به منظور تحقق بهره وری و انتظارات با کیفیت بالا انجام می شود. این شرکت با انجام پروژه های نمونه برنامه های فناوری 4.0 صنعت ، پس انداز خود را افزایش می دهد.

Farplus به دست آوردن نتایج در زمینه هایی از قبیل تجزیه و تحلیل داده ها ، تجسم با دوربین و ادغام فرایندها اقدام کرده است. همچنین به طور جدی در دانشگاه Bogazici UniversityIndustry 4.0 Platform نیز شرکت می کند.

تمرکز بر استفاده از نوآوری آزاد و هوش هم افزایی است. استراتژی نوآوری تولید کننده تحقق پیشرفت ها برای اطمینان از راندمان فرایند ، تبدیل شدن به شریک تجاری استراتژیک مشتریان موجود این شرکت با محصولات نوآورانه و ارزش افزوده و یادگیری و توسعه فن آوری های جدید در حمل و نقل است.

این شرکت تلاشهای نوآوری خود را زیر یک دایرکتوری پیکربندی کرده است: استراتژی ، تحقیق و توسعه و نوآوری. همچنین تحت هماهنگی تلاش های تحول دیجیتالی خود تحت این ساختار در حال هماهنگی است.

Comodif ، به عنوان یکی از سرمایه گذاری های داخلی Farplus ، تاکنون راه حل های ایجاد شده برای وسایل نقلیه متصل را از طریق Fiat Tofas و Turkcell برای کاربران ارائه داده است. F + Ventures شعبه سرمایه گذاری شرکت را در زمینه های جدید تشکیل می دهد.

  • دانشگاه اوکان ISTANBUL OKAN UNIVERSITY

مرکز تحقیقات و فناوری فناوری حمل و نقل و سیستم های هوشمند خودرو (TTIS) با دانشگاه اوکان در سال 2009 تاسیس شد. این دانشگاه اولین مطالعات راجع به وسایل نقلیه هوشمند و ارتباطی را در ترکیه آغاز کرد. با همکاری OTEP ، اولین برنامه استراتژی حمل و نقل هوشمند و وسایل نقلیه هوشمند ترکیه صادر شد. TTIS تنها عضو ERTICO (سازمان سیستم حمل و نقل هوشمند اروپا) در ترکیه است.

اولین اتومبیل بدون راننده وهوشمند ترکیه در دانشگاه اوکان ساخته شد. این دانشگاه همچنین بخشی از اولین پروژه تحقیقاتی وسایل نقلیه در ارتباط با ترکیه بود. این دانشگاه تنها دانشگاه ترکیه با عضویت در UTAS EGVIA (انجمن ابتکار عمل وسایل نقلیه سبز اروپا) است. پروفسور اورهان آلانکوس به عنوان عضو بنیانگذار (AUSDER) (نماینده دانشگاه ها) در هیئت مدیره انجمن سیستم های حمل و نقل هوشمند قرار دارد.

TTIS در نظر دارد تا سال 2020 یک “مرکز اطلاع رسانی و تحقیقاتی مشهور” و “مرکز عالی در زمینه سیستم های حمل و نقل هوشمند” شناخته شود. زمینه های اصلی پژوهشگاه شامل: وسایل نقلیه هوشمند ، فن آوری های اتومبیل های مستقل ، وسایل ارتباطی ، سیستم های هوشمند مدیریت انرژی ، بسته بندی باتری و سیستم های مدیریتی ، دستگاه های برقی و توسعه اینورتر ، مدیریت ترافیک ، داده های بزرگ و فناوری های ابری ، سیستم های شبیه سازی و غیره است.

مرکز تحقیقات و فناوری فناوری حمل و نقل و سیستم های هوشمند خودرو (TTIS) با دانشگاه اوکان در مطالعات زیر در رابطه با وسایل نقلیه هوشمند و سیستم های انرژی شرکت کرده است: پروژه اتومبیل بدون راننده وهوشمند OKANOM-Okan؛ SAE سطح 3 پروژه توسعه وسایل نقلیه اتومبیل بدون راننده وهوشمند مدیریت انرژی و ارتباطی؛ افزایش بهره وری مطالعه امکان سنجی را با استفاده از سیستم های حمل و نقل هوشمند در متروبوس ها افزایش می دهد.

از جمله زمینه های مختلف فناوری که این موسسه در آن فعالیت می کند عبارتند از: سیستم فرمان هیدرولیک با پشتیبانی هوشمند ، رایانه های وسایل نقلیه هوشمند ، سیستم های حسگر خستگی فعال راننده ، طراحی سکوی ماشین بدون سرنشین زمین و تحقق آن برای مصارف صنعتی و نظامی با قابلیت مانور بالا ، نوآوری باز سیستم عامل های توسعه و آزمایش خودکار مستقل ، سیستم های مدیریت باتری هوشمند پویا و مدولار و غیره

واحد تحقیق همچنین در حال توسعه نوآوری در زمینه ها است: سیستم های مدیریت انرژی تجدید پذیر هوشمند ، سیستم های مدیریت باتری برای خودروهای هیبریدی و برقی ، باتری های وسایل نقلیه الکتریکی با افزایش چگالی و کارآیی انرژی به میزان قابل توجهی ، سیستم های مدیریت باتری هوشمند که کارایی و کارایی بالایی برای وسایل نقلیه الکتریکی دارند. ، درایور LED SEPIC با راندمان بالا و ولتاژ خروجی متغیر و غیره

  • شرکت های جهانی با عملیات محلی

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

AVL – که توسط هانس لیست در سال 1948 در اتریش تأسیس شد ، این شرکت بیش از 9000 مهندس را در بیش از 40 شرکت وابسته به خود استخدام می کند. این بزرگترین شرکت مستقل در جهان برای توسعه سیستم های انتقال نیرو با موتورهای احتراق داخلی و همچنین سیستم های ابزار دقیق و تست است. AVL دارای یک دفتر در استانبول با 250 مهندس است. ادعا می کند هدفش تبدیل شدن به قطب مهندسی جهانی است.

یکی از دو شرکت صادر کننده AVL شروع به کار بر روی فناوری های اتومبیل هیبریدی و بدون راننده کرد. این شرکت همچنین به دلیل فعالیت های خود در پروژه های اتومبیل برقی و مستقل توسط Tubitak پشتیبانی می شود.

FEV – که در سال 1978 در آخن ، آلمان تأسیس شد ، 4000 محقق و توسعه دهنده را استخدام می کند. این شرکت با تمرکز بر مهندسی اجزای پیشرانه (به طور عمده شارژر موتور و توربو موتور) ، در سال 2011 با 10 مهندس کار در دفتر محلی به ترکیه گسترش یافت. تمرکز اصلی تجارت شرکت طراحی و مشاوره تحقیق و توسعه از پیشرانه و ICE برای بخش خودرو است. FEV همچنین در زمینه طراحی ، شبیه سازی ، توسعه نرم افزار و کالیبراسیون موتور / وسیله نقلیه کار می کند. واحد اختصاصی این شغل شامل بیش از 50 مهندس است.

Idiada – این شرکت در سال 1973 با دفتر مرکزی در سانتا اولیوا ، اسپانیا تأسیس شد. در حال حاضر بیش از 2100 کارگر اشتغال دارند. ایدیادا در 25 کشور جهان حضور دارد و در بخش طراحی ، آزمایش ، مهندسی و خدمات صدور گواهینامه در بخش خودرو تمرکز دارد.این شرکت در سال 2000 با تاسیس یک دفتر مهندسی در ترکیه گسترش یافت. تمرکز این شرکت بر آزمایش مشاوره تحقیق و توسعه برای صنعت خودرو است.

ریکاردو – این شرکت در سال 1927 با دفتر مرکزی در شوره توسط دریا ، انگلستان تأسیس شد. اکنون تقریباً 3000 مهندس استخدام می کند. ریکاردو در 15 کشور جهان با تمرکز بر موتورها ، گیربکس ها و سیستم های حمل و نقل هوشمند فعالیت دارد. این کار با همکاری خانه مهندسی ترکیه آنوا در زمینه توسعه نیرو و مشاوره تحقیق و توسعه در ترکیه کار می کند.

فورد – اولین کارخانه فورد در سال 1959 تاسیس شد. این شرکت ظرفیت تولید 415000 اتومبیل در سال را دارد. شرکت وابسته به ترکیه مرکز اصلی تولید خودروهای تجاری فورد اروپا به حساب می آید. این شرکت همچنین صاحب بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه ترکیه است که در یک دانشگاه واحد در استانبول واقع شده است. این صادرات به ارزش 4،8 میلیارد دلار در سال 2017 به 83 کشور رسیده است. همچنین یکی از 3 مرکز تحقیق و توسعه بزرگ فورد گلوبال است.

رنو – واحد ترکیه یکی از بزرگترین کارخانه های رنو با ظرفیت تولید سالانه 375000 خودرو و 750000 موتور است. کل صادرات این کشور در 15 سال گذشته بیش از 30 میلیارد دلار است. این شرکت سالها با تولید بیش از 6300 کارمند یک شرکت پرچمدار بوده و تقریباً 1500 نفر از آنها یقه سفید است.

فیات – این تاسیسات در سال 1968 تأسیس شده است و ظرفیت 450000 وسیله نقلیه در سال را دارد. در حال حاضر بیش از 9000 کارگر اشتغال دارد. این تنها کارخانه در ترکیه است که هم مسافر و هم وسایل نقلیه تجاری سبک تولید می کند. مرکز تحقیق و توسعه در بورسا تنها مرکز فیات در خارج از ایتالیا است که در بازار اروپا فعالیت می کند. این موضوع اهمیت صنعت خودرو و خودروسازی در ترکیه را بیش از پیش مهم کرده است.

چشم انداز صنعت خودرو ترکیه

هیوندای – این شرکت در سال 1990 وارد بازار ترکیه شد. این کار در سال 1997 در کارخانه Izmit آغاز شد. هیوندای ترکیه سالانه ظرفیت تولید 245000 دستگاه خودرو را دارد. این بیش از 3000 کارگر را استخدام می کند. این شرکت به عنوان قطب اصلی تولید مارک جهانی در بازارهای اروپا قرار دارد.

تویوتا – از زمان ورود به ترکیه تقریبا 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. در حال حاضر بیش از 3500 کارمند و ظرفیت تولید سالانه 280 000 خودرو دارد. تقریبا 85 درصد از تولید به بیش از 50 کشور جهان صادر می شود. شرکت های وابسته محلی تولید دو خودروی هیبریدی اول در ترکیه ، C-HR و Corolla Hybrid را با سرمایه گذاری شروع کردند که در کل از 500 میلیون یورو فراتر رفت.

مرسدس – این شرکت جهانی از سال 1967 در ترکیه به بهره برداری رسیده است. تولید این محصول در سال 1968 و اولین صادرات در سال 1970 آغاز شد. مرسدس اکنون دو کارخانه در کشورترکیه دارد – یک کارخانه اتوبوس در استانبول و یک کارخانه کامیون در آکسارای. کل سرمایه گذاری این شرکت در ترکیه بالغ بر 1 میلیارد یورو و تعداد کارمندان بیش از 6000 کارمند است.

هوندا از سال 1992 در ترکیه به بهره برداری رسید. تولید مدل شرکت مدنی از سال 1997 آغاز شده است. در کارخانه Izmit خود ظرفیت تولید سالانه 50000 خودرو با بیش از 1500 کارمند دارد. تولیدکننده جهانی اتومبیل از زمان تأسیس عملیات ترکیه ، تقریباً 500 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. اکنون این محصولات به 46 کشور در سراسر جهان صادر می شود.

MAN – غول آلمانی عملیات خود را در سال 1966 برای راه اندازی صنعت خودرو در ترکیه آغاز کرد. اولین کارخانه آن در خارج از آلمان تأسیس شد. این بزرگترین شرکت اتوبوس مجتمع MAN Global با ظرفیت تولید واحد سالانه اتوبوس سالانه و بیش از 2000 کارمند است. شرکت تابعه ترکیه پایگاه تولیدی برند باتری Neoplan شرکت حق بیمه است. همچنین به 41 کشور از جمله کشورهای اروپایی صادر می گردد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه