هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه چقدر است؟

هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه یکی از دغدغه هایی است که متقاضیان مهاجرت توریستی به این کشور دارند. مهاجرت توریستی نوعی از مهاجرت است که ایرانیان به قصد دیدن جاذبه های گردشگری ترکیه انجام می دهند. ترکیه به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی بسیار خوب و داشتن جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار غنی، همواره یکی از مناطق مهاجرت توریستی محسوب می‌شود. برای اقامت از طریق ویزای گردشگری این کشور، باید هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه را داشته باشید.

شرایط اقامت توریستی ترکیه از لحاظ هزینه

هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه کاملا به شرایط اقتصادی ترکیه و شیوه زندگی شما وابسته است. برای اطلاع از هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه، باید به شرایط اقتصادی این کشور آگاه باشید و با شرایط آن، برنامه‌ریزی کنید. ترکیه درآمدی در حدود ۳۰۰میلیارد دلار دارد. این کشور شانزدهمین اقتصاد دنیا است. پایه اقتصاد ترکیه بر توریسم گذاشته شده است. از این رو در زمینه توریسم و هر آنچه که مربوط به آن است با برنامه‌ریزی پیش می‌رود.
هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه
برای اینکه بدانید هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه چقدر است باید شرایط اقامت خود را بسنجید. بسته به این که شما در کدام شهر یا محله و چه خانه‌ای اقامت کرده باشید، هزینه‌های شما می‌تواند متغیر باشد. برای اینکه بدانید هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه چقدر است، باید گفت به طور میانگین، مبلغ ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ لیر برای این مورد لازم دارید. برای اینکه در اقامت توریستی ترکیه به مشکل برنخورید، باید تمام شهرها و محله‌های ترکیه را بشناسید و بر اساس بودجه‌ای که دارید برنامه‌ریزی کنید. سپس برای اقامت توریستی یکساله ترکیه اقدام کنید.
اما باید بدانید هزینه اقامت توریستی یکساله در ترکیه تنها شامل خانه‌ای که برای اقامت انتخاب می‌کنید نمی‌شود. برای دست یافتن به اقامت توریستی یکساله باید هزینه‌های بسیاری بپردازید. برای مثال هزینه بیمه یکساله، هزینه‌های پزشکی، مالیاتی که باید به کشور ترکیه بپردازید، هزینه سفارت برای تایید مدارک، هزینه دفترخانه برای اجاره نامه و در نهایت هزینه اجاره خانه را می‌توان نام برد.

هزینه‌ اقامت توریستی یکساله ترکیه

هزینه‌ اقامت توریستی یکساله ترکیه برای اجاره خانه

برای صرفه جویی در هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه، راحت ترین راه اجاره یک منزل در محله‌ای در یک شهر ارزان است. زیرا شهرهای ترکیه با هم متفاوت هستند و اجاره منزل در آنها متغیر است. برای مثال اجاره خانه در استانبول ممکن است هزینه‌ای در حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰لیر در سال باشد. بنابراین باید محله‌های ارزان و خانه‌های کوچکتری برای اقامت پیدا کنید تا بتوانید کمترین هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه برای اجاره خانه را بپردازید.

هزینه زندگی و اقامت توریستی یکساله ترکیه

زمانی که هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه را پرداخت کردید و به ترکیه رفتید باید به فکر هزینه زندگی در ترکیه باشید. داشتن اطلاعات کافی در مورد ترکیه می‌تواند شما را یاری کند. این مورد بسته به اینکه چه شهری را برای زندگی انتخاب کنید متفاوت است. با این حال می‌توانید تخمین بزنید که هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه برای زندگی در حدود ۲۵۰۰ لیر است.
بهتر است بدانید که این هزینه بیشتر برای خورد و خوراک، حمل و نقل، موارد مربوط به مصرف انرژی است. اگر در این مدت بتوانید شغلی را در ترکیه برای خود دست و پا کنید، تقبل هزینه‌ها برای شما سخت نیستند.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

راه‌های دریافت اقامت توریستی یکساله ترکیه

کسانی می‌توانند اقامت توریستی یکساله ترکیه را دریافت کنند که بتوانند اثبات کنند به دنبال مواردی هستند که برای این ویزا، قانونی است. این افراد باید نیازمند زمانی بیشتر از ۳ماه برای حضور در خاک کشور ترکیه باشند. از جمله شرایطی که برای دریافت ویزای توریستی در نظر گرفته می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اقامت در ترکیه برای انجام تحقیقات علمی
  • دریافت اقامت گردشگری برای اجاره ملک
  • دریافت اقامت گردشگری برای خرید ملک
  • راه‌اندازی تجارت در ترکیه
  • اقامت در ترکیه برای یادگیری زبان ترکی
  • اقامت از طریق ازدواج
  • اقامت جهت شرکت در کارگاه‌های آموزشی

در صورتی که هزینه اقامت یکساله ترکیه را داشته باشید، پس از پایان اقامت، می‌توانید با داشتن شرایط لازم، اقدام به تمدید ویزای توریستی خود کنید.

هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه و قوانین آن

دولت ترکیه در سال‌های اخیر در زمینه ویزای توریستی ترکیه و اقامت آن، به شهروندان خارجی فشارهایی را برای سخت کردن شرایط اقامت وارد کرد. هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه، علاوه بر شرایط اقتصادی ترکیه به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. اینکه شما خانه‌ای را در ترکیه برای اقامت خود اجاره کنید می‌تواند در هزینه اقامت یکساله ترکیه برای شما موثر باشد. شاید این یکی از ارزانترین راه‌هایی باشد که هزینه اقامت یکساله شما را کم می‌کند.
جالب است بدانید که ورود به ترکیه برای ایرانیان بدون ویزا، مشکلی ندارد. کسانی که علاقمند هستند بیشتر از ۹۰ روز در ترکیه اقامت کنند باید از راه‌های قانونی مانند اجاره خانه و یا خرید خانه در این زمینه اقدام کنند. اگر تمکن مالی بالایی دارید می‌توانید با خرید خانه در هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه صرفه جویی کرده و از دادن اجاره منزل، خودداری کنید.

گروه مشاوره سرمایه گذاری آلپ

تمدید هزینه اقامت توریستی ترکیه چگونه است؟

در سال‌های اخیر، قوانین مربوط به اخذ اقامت توریستی یکساله ترکیه، تغییراتی ایجاد شد. بر اساس قانون جدید، شهروندان خارجی که عضو سازمان همکاری توسعه، اتحادیه اروپا، جمهوری چین و روسیه نباشند می‌توانند اقامت یکساله ترکیه را دریافت کنند. این افراد برای تمدید اقامت خود، تنها بعد از گذشتن مهلت اقامت یکساله خود می‌توانند برای تمدید، اقدام کنند. بر این اساس، ایرانیان بعد از پایان یافتن مهلت اقامت خود، باید به کشور مبدا و مقصد ورود و خروج زده باشند. مطابق قانون جدید کسانی که مهلت اقامت توریستی یکساله آنها پایان یافته و به تحصیل مشغول شده و یا اجازه کار دریافت کرده‌اند می‌توانند ویزای خود را تغییر داده و اقامت موقت ترکیه را دریافت کنند.
بر این اساس، به طور کلی هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه در حدود ۳هزار لیر تخمین زده شده است. با این حال شرایط شما، نوع و سبک زندگی که در ترکیه دارید، می‌تواند این مبلغ را کاهش و یا افزایش دهد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه