تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه | مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در ترکیه

تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه

تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه و مدارک لازم برای تحصیل در این کشور دانشجو هایی که در ترکیه برای تحصلی در رشته های پزشکی در این کشور اقدام کرند را براتون تعریف خواهم کرد، در این مقاله می خواهم درمورد مزایای تحصیل برای رشته پزشکی در ترکیه با شما دوستان عزیز و همراه گرامی صحبت کنیم. در ادامه به تفکیک مزایای تحصیل در ترکیه را خدمت شما دوست عزیز و همراه گرامی تو ضیح خواهم داد، پس در ادامه با بنده همراه باشید.

تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه امکانپذیر است

تحصیل در رشته‌ی پزشکی در ترکیه چگونه است

شما به راحتی می توانید در کشور ترکیه رشته ی پزشکی بخوانید و از آن استفاده کنید. هزینه رشته ی پزشکی بسیار ارزان است. در حال حاضر به خاطر هزینه های گزاف رشته ی پزشکی در کشور های مختلف افراد رویای پزشک شدن را از سر خودشان دور می کنند.اما در ترکیه به راحتی می توانند دررشته ی پزشکی تحصیل کنند.

بنابراین بسیاری از دانشجویان می توانند آینده ی درخشان خود را دررشته ی پزشکی محقق کنند.از لحاط آینده نگری باید ما به شما میگوییم که هیچ وقت تسلیم نشوید چون همیشه امید وجود دارد.

درخواست یک دانشکده ی پزشکی؟

شرکت ما اینجاست تا شما را به رویاهایتان برساند. برای شروع شما می توانید اولین قدم را بردارید و از ما مشاوره ی رایگان بگیرید. با استفاده از پورتالی که ما در برنامه خود ایجاد کرده ایم شما می توانید به صورت آنلاین هم از ما مشاوره بگیرید

ساختار و مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در ترکیه:

  • مطالعه ی پزشکی عمومی با استفاده از برنامه ی 6 ساله صورت می گیرد
  • شرایط ورود شامل گذرنامه بین المللی و مدارک دبیرستانی و گواهی دوره ی استاندارد تحصیل به مدت شش سال است.

تحصیلات پزشکی در ترکیه به چه صورت می باشد

سال اول و دوم تحصیل شما در آنجا چگونه می گذرد:

همانند بقیه ی کشورها ، دو سال اول با علوم پایه پر شده است.

تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه در سال سوم:

از سال سوم به بعد شما باید خودتان به صورت تئوری و عملی با بیماری ها آشنا شوید

بخش های شما از کارآموزی بالینی تشکیل شده است.

تیور : آخرین سال تحصیل پزشکی به عنوان یک پزشک آینده دار در یک بیمارستان استخدام خواهید شد.

شما باید در آنجا مثل یک پزشک منظم رفتار کنید نظم پزشکی در آنجا بسیار مهم است. دانشجویان در سال ششم تحصیل می توانند مثل یک کار آموز و یا یک دستیار در کنار یک پزشک مشغول به فعالیت شوند.به این مرحله ی مقدماتی در ترکیه می گویند.

یک نکته مهم: هنگامی که در ترکیه رشته ی پزشکی می خوانید. این فرصت را خواهی داشت که با بسیاری از کشور ها در ارتباط باشید تا فرهنگ متفاوت خود را به تصویر بکشید. ترکیه یک کشوری است که شما در آن جا می توانید به خیلی از موارد مطلوب خود دست پیدا کنید. شغل گردشگری سلامت فقط یکی از کوچک ترین استار تاپ های آن است و استار تاپ های بیشتری هم دارد. به خاطر همین مورد هم است که تحصیل پزشکی در ترکیه بسیار مورد توجه بسیاری از دانشجویان کشور های جهان قرار می گیرد. بیماران از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند چون که پزشکان حازقی در این کشور وجود دارد آنها برای مواردی چون مشکلات سر، جراحی بینی ، بیماری های جنسی در مردان و زنان و بسیاری از موارد دیگر به ترکیه می آیند و درمان می شوند.

بیشتر این بیماران از کشورهای ایران ، روسیه، چین ، مالی و عربستان هستند. بنابراین شما باید چندین زبان را یاد بگیرید تا بتوانید به عنوان یک پزشک ارتباط خوبی با بیمار برقرار کنید.

دانشکده هایی که در ترکیه هستند و رشته ی پزشکی را تدریس می کنند براساس بهترین دستورالعمل های تدریس که در کشور های بزرگی چون ایالات متحده آمریکا و اروپایی است دروس خود را تدریس می کنند. بنابراین فارغ التحصیلان رشته پزشکی این فرصت را دارند که در یک کشور انگلیسی زبان مانند انگلستان، کانادا، امریکا و… مشغول به کار شوند و بیماران را رزرو کنند.

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در کشور ترکیه

دلایل مطالعه ی پزشکی در ترکیه چیست؟

یکی از خوبی های تحصیل پزشکی در ترکیه این است که این کشور به شما این امکان را می دهد که شما به بهترین و مجهز ترین آزمایشگاه های جهان دسترسی داشته باشید. همچنین جو مناسبی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور وجود دارد. همچنین این شانس برای شما وجود دارد که بزرگترین استادان دانشگاه را که در سطح جهانی مطرح هستند را داشته باشید. آنها بهترین پزشکان و استادان حال حاضر در جهان هستند.

همچنین با تحصیل در ترکیه نه تنها فرصت کاوش و تجربه جهانی برای مشاهده ی تاریخ ملل های مختلف جهان را دارید بلکه می توانید مثل یک جاده بین سه قاره سفر کنید و فرهنگ آنها را درک کنید و این باعث می شود که شما ارتباطات قوی با جهان داشته باشید.

هزینه های تحصیلات در ترکیه:

با توجه به تجربه دانشجویان پزشکی که در ترکیه تحصیل پزشکی داشته اند، باید توجه کنید که قیمت ها در دانشگاه های خصوصی در حدود ده هزار لیر تا 25 هزار لیر است. و لطفا این نکته را هم در نطر بگیرید که این قیمت ها بدون بورسیه ی تحصیلی هستند. به طور کلی باید به شما بگویم که قیمت تحصیلات پزشکی در ترکیه با قیمت های دانشکده های پزشکی جهان اصلا قابل مقایسه نیست و خیلی مقرون به صرفه است. اگر به قیمت تحصیل در ترکیه علاقه مند هستید و می خواهید قیمت ها را بدانید کافی است که با شماره تلفن های ما که در زیر این مقاله قرار گرفته است تماس حاصل نمایید همچنین هر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنت های همین بخش مطرح نماید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه