اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه برای افراد به چه صورت می‌باشد

اخذ بورسیه در کشور ترکیه

در کشور ترکیه ، بورسیه های تحصیلی زیادی را به دانشجویان خارجی از خارج اعطا می کند. بنابراین ، به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی برای دانشجویان خارجی که می خواهند از تحصیلات عالی در کشور ترکیه استفاده کنند ، فرصت های مختلفی را برای یادگیری ارائه می دهد و ترکیه به یکی از بهترین مقصد برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. بورسیه ها و آموزش ها و همچنین دانشجویان پیشرفته ، زندگی پر جنب و جوش اجتماعی ، جامعه چند فرهنگی ترکیه به دلیل این است که آنها تاریخ غنی خود را ترجیح می دهند.

براساس اعلام شورای آموزش عالی ترکیه (YÖK) ، در حال حاضر تقریباً 115000 دانشجوی خارجی در دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل هستند و این تعداد کشور را در بین 10 کشور میزبان برتر برای دانشجویان بین المللی در جهان قرار می دهد. دانشجویانی که در این بورس ها پذیرفته می شوند تحصیلات دانشگاهی ، کارشناسی ارشد و دکترا را در دانشگاه های ترکیه با بورسیه های تحصیلی کامل دریافت می کنند.

مشاورین آلپ

برنامه بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه

بورسیه تحصیلی جوامع نسبی (اقربایی) در ترکیه با حمایت از انجمن های خارج از کشور ترک و برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه ، که در سال 2012 توسط این وزارتخانه راه اندازی شده است ، در سال اول 40،000 درخواست دریافت کرده است و طی سال ها شاهد افزایش چشمگیر تعداد متقاضیان بوده است. کشور ترکیه در حالی موفقیت در آموزش دانشگاهی در بورس های تحصیلی دانشجویان بین المللی مجاز به برنامه بورسیه تحصیلی در سال 2019 مشاهده می کند که همچنان به جذب حدود 150 هزار برنامه ادامه می دهد.

برنامه بورسیه دانشجویی کشور ترکیه به این گونه می باشد که دانشجویان علاوه بر پشتیبانی مالی ، پشتیبانی اسکان هم در دانشگاه های مورد نظرمی شوند. این ویژگی به همراه دانشجویان سایر برنامه های بورسیه تحصیلی ، در مدتی که در ترکیه آموزش اجتماعی در خارج از دانشگاه را گذرانده اند ، فرصتی برای بهره مندی از فعالیت های فرهنگی و دانشگاهی را ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برنامه های مختلفی برای بورس های تحصیلی و دانشگاهیان خارجی و آموزش زبان ترکی ارائه می دهد ، محققان و کارمندان دولتی نیز از بورسیه تحصیلی بهره مند می شوند . دانشجویانی که الزامات بهره‌ مندی از بورس های تحصیلی در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا اعطا را رعایت نمایند شامل بورسیه می شود و دانشجویان خارجی موفق که حداقل یک سال تحصیلی آینده شرایط برنامه را برآورده نمایند، بورس های ماهیانه را برای یک سال تحصیلی دریافت می کنند.

اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه

معیارهای واجد شرایط بودن (الزامات)

برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایسلند ، ایالات متحده ، امارات ، ایران و دانشجویان کشورهایی مانند پاکستان است. همچنین کشورهای مختلفی وجود دارند که نامزدها فقط می توانند در برنامه های تحصیلات تکمیلی شرکت کنند. معیارهای واجد شرایط بودن بورس تحصیلی به شرح زیر است:

سن Age:

 • برای برنامه های کارشناسی: زیر 21 سال بودن
 • – برای برنامه های کارشناسی ارشد: زیر 30 سال بودن
 • – برای برنامه های دکترا: زیر 35 سال بودن

حداقل پیشرفت تحصیلی در هر ترم:

 • حداقل موفقیت تحصیلی برای داوطلبان کارشناسی ارشد: 70٪
 • حداقل پیشرفت تحصیلی برای داوطلبان کارشناسی ارشد و دکترا: 75٪
 • حداقل موفقیت تحصیلی برای داوطلبان علوم بهداشتی (پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی): 90٪

این نکته قابل ذکر است که:

– شهروندان ترکیه یا کسانی که تابعیت ترکیه را از دست داده اند ، نمی توانند درخواست کنند.

– دانشجویانی که در حال حاضر ترکیه تحصیل می کنند نمی توانند درخواست بورسیه تحصیلی کنند .

اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه

برنامه بورسیه تحصیلی برای محققان بین المللی در کشور ترکیه

دانشجویان و محققان خارجی که می خواهند تحصیلات آکادمیک خود را در کشور ترکیه انجام دهند می توانند علاوه بر برنامه بورس تحصیلی ترکیه که در بالا توضیح داده شده است از بورسیه های ارائه شده به دانشجویان بین المللی توسط (TÜBİTAK) نیز بهره مند شوند.

به بخشی و یا تمام تحقیقاتی که شما برای برنامه های دکترای خود می خواهید در کشور ترکیه انجام دهید ، توسط (TÜBİTAK) بورس اعطا می شود تا تحقیقاتی را انجام دهید که برای محققان اتباع بیگانه ثبت شده و یا در خارج از کشور انجام داده اند.

بورسیه تحصیلی( COHE )برای دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه

این هدف در کشور ترکیه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از کشورهایی است که پروتکل خود را با شورای آموزش عالی امضا کرده اند. اگر دانشجویانی که در برنامه های آموزش عالی کشور ترکیه پذیرفته شده اند ، گواهینامه مهارت زبان ترکی را نداشته باشند ، به آنها یک سال آموزش آماده سازی زبان داده می شود.

سایر موسسات و سازمان هایی که بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان خارجی در ترکیه اعطا می کنند:

 • کارشناسی ارشد علوم و مهندسی ترکیه ، بورسیه تحصیلات تکمیلی
 • بورسیه تحصیلات دانشگاهی عبدالله گول – کایسری (AGU)
 • بورسیه برنامه تابستانی موسسه یونس امره
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه فنی خاورمیانه (METU)
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تجارت استانبول (ITU)
 • بورس تحصیلی اداره کل بنیادهای وزارت فرهنگ و گردشگری
 • بورسیه ثبت اختراع و علائم تجاری ترکیه و بورسیه دانشگاه جهانی و مالکیت معنوی دانشگاه آنکارا

اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه

ویسل کارانی (Veysel Karani) بنیاد ترکی و یمن برنامه بورسیه تحصیلی پیشگامان یمن.

کمیساریای (Komiser lik) شورای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان بورسیه های سازمان ملل.

بنیاد پژوهش تاریخ علوم اسلامی دکتر فوات سزگین (Fuat Sezgin) و دانشگاه كیرک کاله برنامه بورسیه تاریخ علوم اسلامی(IBTAV).

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه