صنعت ماشین آلات در کشور ترکیه چیست با مزایا آن آشنا شوید

صنعت ماشین آلات در کشور ترکیه را بشناسید

صنعت ماشین آلات و تولید آن را می توان یکی از محرک های اصلی رشد اقتصادی در کشور ترکیه دانست. می توان گفت که این بخش نقش مهمی در توسعه صنعت تولید ترکیه دارد زیرا هیچ بخشی از توانایی آن برای تولید کالاهای واسطه ای و تأمین ورودی برای بخش های کلیدی مانند مواد شیمیایی ، ساخت و ساز ، خودرو ، انرژی ، مواد شیمیایی ، کشاورزی، معدن و … نیست. بخش تولید ماشین آلات در کشور ترکیه به دلیل تحقیق و توسعه فشرده شناخته شده است. ترکیه سالانه بیش از 35000 مهندس فارغ التحصیل در زمینه های مکانیکی و ماشین آلات جهت ایجاد ارزش افزوده صنعت وارد بازار کار می کند.

رقابت ترکیه در بخش صنعت ماشین آلات با هزینه های مطلوب ورودی و توانمندسازی های قدرت پیش می رود. هزینه های ورودی شامل هزینه کار رقابتی ، تأمین انرژی مقرون به صرفه و قابل اعتماد و مزایای لجستیک بر اساس موقعیت ژئواستراتژیکی کشور ترکیه می باشد. از طرف دیگر ، فعالان شامل یک نیروی کار ماهر ، مشوق های سرمایه گذاری سخاوتمندانه ، یک زیرساخت مبتنی بر نوآوری و یک پایگاه عرضه قوی و خوشه های داخلی هستند.

واقعیت و ارقام اساسی در خصوص صنعت ماشین آلات در ترکیه:

  • صنعت ماشین آلات در ترکیه درآمد خود را به بیش از چهار برابر یعنی 23 میلیارد دلار رسانده و نیروی کار خود را دو برابر کرد تا جایی که در سال 2018 به 244،000 رسیده است.
  • در حالی که صادرات جهانی در زمینه ماشین آلات دو برابر شده است ، صادرات ترکیه در همین زمینه پنج برابر افزایش یافته و به 17/1 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده است.
  • نسبت صادرات / واردات این صنعت از سال 2003 از 30 درصد به 60 درصد افزایش یافته است و این نشانگر یک بازار در حال رشد است که وابستگی کمتری به واردات داشته باشد.

صنعت ماشین آلات در کشور ترکیه چگونه است

کشور ترکیه در زمینه صنعت تولید ماشین آلات چنان موفق عمل نموده است که به عنوان چهارمین صنعت صادرات بزرگ ترکیه که سهم 9 درصدی در کل صادرات این کشور را به خود اختصاص داده است ، که به بیش از 200 کشور جهان ارسال می شوند. 60 درصد از کل صادرات محصول ماشین آلات ترکیه به ایالات متحده آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپایی دیگر که بیشتر به آلمان ، انگلیس ، فرانسه و ایتالیا ارسال می شود.

کل واردات در سال 2018 از 28 میلیارد دلار فراتر رفت و این امر تقاضای شدید بازار داخلی را تأیید کرد.

بازار ماشین آلات کشاورزی کشور ترکیه در سال 2018 به 2/1 میلیارد دلار رسیده است و این رتبه چهارم در اروپا را به خود اختصاص داده است.
بازار ماشین آلات ساختمانی و پیمانکاری در کشور ترکیه، در سال 2017 به رکورد 3 میلیارد دلار رسیده و با صعود به رده چهارم اروپا و یازدهم در سطح جهان رسیده است.

این موضوع به عنوان یک پایگاه صنعتی قوی با ارزش 3/2 میلیارد دلار ارزش دارد. همچنین به عنوان پایه تولید اروپا برای رادیاتورهای پانل ، دیگ های بخار و واحدهای انتقال هوا فعالیت می کند.

بازار تجهیزات جابجایی و حمل کشور ترکیه در سال 2018 به 4/2 میلیارد دلار رسیده است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و توسعه کسب وکار خود در این زمینه با مشاورین سرمایه گذاری آلپ در ارتباط باشید…

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه